AUTOBUSEM PO EVROPĚ: Top 5 destinací, které musíte zažít

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 1. 2024 • Přečteno 3162x

Evropa je pro cestovatele skutečným rájem. A právě cestování autobusem je ideálním způsobem, jak tyto skryté skvosty objevovat.

Vyberte si z našich 29 zájezdů Zobrazit zájezdy

Jak zvládnout delší cestu bez starostí? Podívejte se na pár tipů průvodkyně Báry Šupíkové.

Máte chuť prozkoumat skrytá místa Evropy? Vyrazte na cestu autobusem! Budete mít možnost sledovat měnící se krajinu, setkáte se s novými lidmi a navštívíte více skrytých perel. Pojďte se podívat na místa, která byste rozhodně neměli při svých cestách autobusem minout.

1. Anglie – země příběhů a historie

Chalupa s doškovou střechou v anglické vesničce CotswoldsChalupa s doškovou střechou v anglické vesničce Cotswolds

Anglie je na našem žebříčku nejkrásnějších míst Evropy mezi prvními. A nejde pouze o návštěvu londýnských ulic, ikonických památek či tradičních pubů. Je tam tolik míst, která stojí za to vidět, že po první návštěvě budete chtít jet zase. Pokud vyrazíte autobusem, můžete popojet také o kousek dál a poznat i jiná skvělá místa. Venkovské domy, rodiště Williama Shakespeara, Windsorské sídlo či Oxford… Každé místo má svůj příběh a historii, kterou stojí za to poznat.

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Anglii: poznejte zemi s top památkami a skrytou krásou přírodyPřečíst

Chci do Anglie

2. Záplavy tulipánů v Holandsku

Vyhlášené květinové zahrady KeukenhofVyhlášené květinové zahrady Keukenhof

Zažijte nezapomenutelné chvíle na jedné z nejkrásnějších květinových oslav v Holandsku – každoroční květinová korza. Dechberoucí výzdoba, alegorické vozy a průvod doprovázený skupinami hudebníků vytváří atmosféru, kterou si budete pamatovat celý život.

Podobné průvody najdete také v sousední Belgii a dlouholetou tradici mají rovněž v jižní Francii, Španělsku, nebo dokonce za oceánem. V Nizozemí se však koná ten největší na světě, ve městě Zundert na jihu země. 

Chci do Holandska

3. Francouzská Provence

Kouzelné uličky v Les Baux-de-ProvenceKouzelné uličky v Les Baux-de-Provence

V Provence vás okouzlí malebné horské vesničky, levandulová pole, vynikající víno, úchvatné pláže, historie a umění na každém kroku. Provence se vám vryje do paměti tak, že se do ní budete chtít neustále vracet. 

Olivové háje, vinice, levandule a koření vytváří pravou voňavou atmosféru, ale hlavní dominantou je tady slunce. Údajně je tu 2700–2900 hodin slunečního svitu ročně – za všechno mluví výrok Alphonse Daudeta: „celá tato provensálská krajina žije jen světlem,“ který si jako motto svých Listů z Provence vybral i Miroslav Horníček.

Čtení na podobné témaTOP 7 zážitků v Provence: Co musíte vyzkoušet, ochutnat a prožít na jihu Francie? Víme!Přečíst

Chci do Francie

4. Po stopách dávné minulosti do Itálie

Zažijte atmosféru jarního karnevalu v BenátkáchZažijte atmosféru jarního karnevalu v Benátkách

Itálie je zemí plnou kontrastů, které vás nikdy nepřestanou překvapovat. I to je jeden z důvodů, proč se sem cestovatelé rádi vracejí. V Itálii vás vždy čeká něco nového, něco, co vás nadchne a mile překvapí.

Ať už vyrazíte do Benátek, Verony, Florencie, či Říma, památky vás budou obklopovat téměř na každém kroku. Navíc v Itálii zažijete pravý život v rytmu „la dolce vita“ – místní si užívají malých radostí života a chvil v dobré společnosti. Téměř na každém kroku můžete pozorovat, jak si Italové vychutnávají svůj tradiční aperitiv, povídají si a upřímně se smějí.

Chci do Itálie

5. Skryté poklady Švýcarska

Městu Luzern v centrálním Švýcarsku nechybí kouzlo ani atmosféraMěstu Luzern v centrálním Švýcarsku nechybí kouzlo ani atmosféra

Když se řekne Švýcarsko, nejspíš si spousta z nás představí sněhem pokryté vrcholky Alp a zelené pláně se stády krav. Jiným se začnou sbíhat sliny na jemnou čokoládu nebo typický sýr s oky. Švýcarsko je ale zemí, která vás překvapí svou rozmanitostí.

Co takhle trocha adrenalinu? Jízda nejstrmější zubačkou světa na Pilatus či návštěva medvědů v Bernu. Nebo naopak relax na parníku plovoucím přes Luzernské jezero až do malebného městečka Aplnachstad. Ale i trocha historie u ikonického středověkého hradu Chillon na skále nebo historické Lausanne u Ženevského jezera. Švýcarsko vás dostane.

Chci do Švýcarska

Proč vyrazit zrovna autobusem?

  • Poznáte více nových míst, autobus je totiž oproti letadlu flexibilnější a může zastavit téměř kdekoli.
  • Po cestě k další zastávce se příjemně zrelaxujete, obzvlášť v našich autobusech, které mají více prostoru na nohy než běžné zájezdové autobusy.
  • Mezi přejezdy vám průvodci prozradí další zajímavosti o destinacích.
  • Seznámíte se s novými lidmi s podobnými zájmy a třeba tak najdete i přátele na celý život nebo spolucestovatele na příští dovolenou.
  • Cesty autobusem vás vyjdou levněji než letadlem.

Na palubě našich autobusů vás čeká pohodlí, luxus a bezpečíNa palubě našich autobusů vás čeká pohodlí, luxus a bezpečí

Objevování Evropy autobusem má spoustu výhod, ale hlavní je ta, že budete mít možnost vidět svět z jiné perspektivy, v rytmu, který umožňuje hlubší vnímání každého momentu. Nastupte si a vydejte se za zážitky po Evropě.

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Autobusem

Vyrazte za zážitky pohodlně autobusem

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/autobusem-po-evrope/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024