Doprava na Gran Canarii: z hlavního města autobusem přímo na jih

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10201x

Na ostrově Gran Canaria se setkáte s kvalitním stavem silnic.

Na ostrově Gran Canaria se setkáte s kvalitním stavem silnic. Autobusové spoje jsou dobře zajištěny po celém ostrově. Výjimku tvoří ovšem některé vesnice, zejména ve střední části ostrova, kde autobusy nejezdí. Výlet si tak do těchto míst můžete udělat zapůjčeným autem.

Do hornatých oblastí vedou úzké a klikaté „serpetinky“, a tak je zapotřebí větší opatrnosti. Pozor je potřeba dát si také na rychlou jízdu, pokuty jsou vysoké. Není-li označeno jinak, platí tyto rychlostní limity pro osobní automobily: 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, 100 km/h na rychlostní silnici a 120 km/h na dálnici.

Za řízení v podnapilém stavu dostanete také tučný flastr. Tolerance alkoholu v krvi je do 0,5 promile. Bezpečnostní pásy jsou povinné a telefonování za volantem je zakázáno (vyjma handsfree apod.). 

Autobusem po ostrově snadno a rychle

Mezi hlavní cesty na ostrově je považována komunikace z Puerta de La Luz, sídlící v hlavním městě, Puerto de Las Nieves – významné námořní spojení – a letiště Aeropuerto de Gran Canaria. Ti, kteří dávají přednost cestování lodí, mohou využít trajektu. Ze španělského Cádizu se na ostrov dostanete za 36 hodin. 

Autobusové spojení mezi jihem ostrova a hlavním městem je rychlé a dobře přístupné. Všechny autobusy vyjíždějí z nádraží Parque San Telmo v hlavním městě Las Palmas. Pokud se budete chtít vydat na nejvyhledávanější a nejvyhlášenější pláže ostrova – Maspalomas a Play de Inglés – nebudete si muset lámat hlavu s nějakými přestupy.

Tyto spoje jezdí přímo a v častých intervalech. Na jihu spatříte zelené autobusy, naopak na severu a ve středu Gran Canarie jezdí autobusy barvy modré či oranžové

Jízda po své trase

Pokud vám nevyhovuje cestování autobusem a raději si kouty ostrova chcete projet sami, zapůjčte si auto. Na Gran Canarii, stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech, jsou vám k dispozici půjčovny aut. Podmínkou pro zapůjčení auta je dosažený věk 21 let a platný řidičský průkaz

Při parkování je potřeba se obrnit trpělivostí

Hlavní město Gran Canarie Las Pamas je často sužováno dopravními zácpami, a to nejen v největším provozu „ve špičce“. Někdy je obtížnější projíždět kolem zaparkovaných vozů podél chodníků. 

Parkování na ostrově je také dalším častým problémem. V centrech měst najít místo k zaparkování se stává téměř zázrakem. Nezapomeňte, že na parkovištích se většinou platí. Parkoviště jsou hlídaná, takže při nezaplacení vám hlídači mohou dát nemalou pokutu. 

Pohodlná cesta taxíkem

Mezi pohodlné způsoby cestování patří taxi. Na služby taxi narazíte v hlavním městě Las Palmas a v turistických letoviscích. Tarify za jízdu taxíkem jsou přijatelné. Například za jízdu z Playa de Inglés do Maspalomas (přibližně 7 kilometrů) se cena nevyšplhá výše než 5 euro. Taxa za jízdu z letiště do Playa de Inglés, Maspalomas či San Augustína se pohybuje kolem 45 euro. Vždy je potřeba dohodnout cenu předem a sledovat, zda řidič zapnul taxametr. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dooprava-na-gran-canaria/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024