Doprava na El Hierru: terénním autem až na konec světa

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4524x

Cestování po ostrově je místy obtížnější, protože silnice na sebe nenavazují a není možné ostrov objet kolem dokola.

Víte, že…

El Hierro – ostrov nazývaný také jako „konec světa“ je ideálním místem pro prozkoumání nedotčené přírody?

Půvabný ostrov El Hierro otevírá náruč všem příznivcům klidu, pohody a úchvatných výhledů. Cestovat po ostrově můžete pěšky, na kole či autem. Pozor byste si měli dát na končící silnice, nefungující semafory či hůře přehledná značení. 

Stav silnic se postupně zdokonaluje, ale přesto do některých odlehlých oblastí je cesta hůře dostupná. Nenechejte se však odradit! Stačí si zapůjčit terénní vůz, kterým se dostanete téměř všude. Cestování po ostrově je místy oblížnější také z toho důvodu, že zde neexistuje souvislá silnice. Silnice tak na sebe nenavazují a není možné ostrov objet kolem dokola. 

Pěšky a na kole

Pro milovníky aktivní dovolené a horské turistiky nabízí ostrov dlouhé túry s nezapomenutelnými výhledy. Na své si přijdou také cyklisté. Stezky pro pěší i cyklisty jsou dobře značené a zejména pro pěší turisty je jich opravdu hodně. 

Letadlem a lodí na další ostrovy

Na El Hierru se nachází malé letiště Llano del Cangrejo, které je od hlavního města Valverde vzdálené asi 12 kilometrů. Dojet autobusem na letiště je však obtížné. Ostrov El Hierro má letecké spojení s Tenerife, Gran Canarií a La PalmouPravidelné trajekty vyplouvají z Puerta de la Estaca na Tenerife a na La Gomeru. 

Autobusem jen výjimečně

Vyrážet autobusem po ostrově není příliš vhodné. Autobusové linky a sítě jsou totiž omezené. Pro lepší prozkoumání ostrova je vhodnější zapůjčit si auto.

Plná nádrž a obezřetnost při značení

Cestováním bez auta byste se ochudili o možnosti detailnějšího prozkoumání El Hierra. A to by byla škoda. Auto vám zapůjčí například autopůjčovna El Hierro letiště. Ceny za půjčovné jsou dostupné. Bezpečnou rezervaci můžete provést již před příletem v pohodlí vašeho domova online. Navíc tak získáte i online slevu. Autopůjčovna nabízí k dispozici auta všeho druhu, od nenáročných až po luxusní. 

Při jízdě autem občas narazíte na to, že některé věci nefungují, jak by měly. Pozor si dejte například při cestě k Roque de la Bonanza, které se nachází přibližně 9 kilometrů jižně od přístavu a nynějšího letiště Puerto de la Estaca. Krásná pobřežní silnice se klikatí ve stínu příkrého sopečného svahu. V jedné části prochází silnice jednoproudovým tunelem se semafory. Ty ale občas nefungují, takže buďte opatrní. 

Silnice na Kanárských ostrovech jsou vcelku dobře značené. Historické památky najdete ve městech snadno, zejména díky dobrému značení ulic. Na El Hierru můžete ale také narazit na malé dřevěné směrovky. Ty však můžete z dálky přehlédnout. 

Zapomínat byste neměli ani na dostatečnou zásobu benzínu. Před výletem si proto raději natankujte plnou nádrž, protože benzínové pumpy nejsou na každém rohu. Navíc auto v hornatém terénu spotřebuje více paliva než na rovné silnici.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-na-el-hierru/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024