Doprava na La Gomera: projeďte se taxi, autobusem, trajektem či půjčeným autem

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 7938x

Doprava na ostrově La Gomera není vůbec špatná, spíše naopak. Využít můžete půjčení auta, taxíky, trajekty i autobusy.

Tip pro vás:

Doporučujeme půjčit si na ostrově auto a poznávat místní krásy po vlastní ose.

Doprava na ostrově La Gomera není vůbec špatná, spíše naopak. Využít můžete půjčení auta, taxíky, trajekty i místní autobusovou dopravu. My ovšem doporučujeme půjčit si na ostrově auto a poznávat místní krásy po vlastní ose.

Doprava na La Gomeře: půjčit auto se vyplatí 

Ačkoli autobusy jezdí po všech hlavních trasách ostrova, je lepší si pro poznávání krás gomerské přírody půjčit auto. Autobusy totiž jezdí nepravidelně, a tak je tato jízda vhodná pro ty, kteří opravdu nikam nespěchají a velké časové prodlevy je netrápí. Navíc je na ostrově několik cest s nezpevněným povrchem, jízda autem je tak vhodnější. Půjčovny naleznete v hlavním městě či vyhlášených letoviscích.

Autobusové spoje zajišťuje sedm linek po ostrově. Nejsou příliš časté a také se může stát, že se čas odjezdu změní, což znesnadní cestování. Cena za jízdné se pohybuje od 2 do 6 eur v závislosti na vzdálenosti přepravy. 

Výlet na Tenerife trajektem

Mezi ostrovy La Gomera a Tenerife činí vzdálenost 32 kilometrů. Pokud budete chtít z Tenerife nebo z La Gomery navštívit právě sousední ostrov, je pro vás připravena plavba trajektem. Ta se využívá i v případě, že cestujete z Evropy přímo na La Gomeru. Přistanete na Tenerife a následně využijete plavbu trajektem na La Gomeru. Na La Gomeře je totiž malé letiště a neumožňuje přistání velkých dopravních letadel.

Z tenerifovského přístavu Los Cristianos poplujete do hlavního města La Gomery San Sebastian něco málo přes hodinu. Trajekt jezdí několikrát denně a cena pro dospělého se pohybuje kolem 3040 eur, studenstké jízdné vyjde na přibližně 25 euro a děti od 4 do 11 let zaplatí za plavbu od 1520 eur. 

Vybrat si ale můžete i jinou variantu, křídlový člun. Ten je rychlejší a na sousedním ostrově budete za pouhých 45 minut. 

Osvěčená jízda taxíkem

Ti, kteří si chtějí dovolenou opravdu vychutnat a nestarat se o to, kde zaparkují a jak do cíle dojedou, mohou volit jednodušší variantu, taxi. Stanoviště taxíků najdete v hlavním městě ostrova San Sebastian, Vallehermoso, Hermiqua či Tecina. Taxi služby jsou k dispozici také na letišti.

Obecné podmínky pro řízení na ostrově

Pozor je potřeba dát si také na rychlou jízdu, pokuty jsou vysoké. Není-li značeno jinak, platí tyto rychlostní limity pro osobní automobily: 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, 100 km/ h na rychlostní silnici a 120 km/h na dálnici.

Za řízení v podnapilém stavu dostanete také tučný flastr. Tolerance alkoholu v krvi je do 0,5 promile. Bezpečnostní pásy jsou povinné a telefonování za volantem je zakázáno (vyjma handsfree apod.). 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zakladni-informace-o-la-gomera/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024