Doprava na La Palma: autobusem či taxíkem na výlety a zajímavá místa

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6130x

Do většiny měst a vesnic ostrova se bez problémů dostanete autobusem.

Vyberte si z našich zájezdů na Kanárských ostrovůZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na Kanárských ostrovech platí všeobecně stejná pravidla silničního provozu jako v jiných evropských zemích? Nejvyšší povolená rychlost na dálnicích je 120 km/h, v obcích 50 km/h a na ostatních silnicích pak 90 km/h.

Ostrov La Palma láká návštěvníky zejména na svěže zelenou přírodu, hornaté vrcholy a sopečné oblasti. Ideální podmínky nabízí pro peší turistiku. Ať už se budete chtít jen tak podívat po ostrově, nebo se přemístit k turisticky vyznačeným trasám a třeba i prozkoumat odlehlejší části ostrova, budete řešit možnosti místní dopravy. Níže vám poradíme, co bude pro vaše cestování a putování nejvhodnější.

Letadlem rychle a pohodlně

Na ostrov La Palma můžete cestovat letadlem. Návštěvníci rádi využívají charterové lety z několika západoevropských letišť. Přistanete na východním pobřeží. Odtud se pak po dálnici přibližně za 8 kilometrů dostanete do hlavní města ostrova Santa Cruz de La Palma.

Z Kanárských ostrovů má La Palma letecké spojení s Tenerife, Gran Canarií a El Hierrem. Lety mezi ostrovy netrvají dlouho. Z La Palmy se například na El Hierro dostanete přibližně za 20 minut, jedná se o nejkratší let. Na La Palmu se také dostanete z některých měst ležících na španělské pevnině.

Příjemná plavba trajektem

Chcete-li se vydat na La Palmu přes oceán, můžete kromě letu využít také lodní dopravu. Trajekty do přístavu v Santa Cruz de La Palma vyplouvají z Tenerife a také La Gomery. Cestování trajektem je vždy levnější než letadlem. Plavba sice zabere více času než let, ale je příjemná. Trajekty jsou vybaveny bary, restauracemi a kajutami

Čtení: Zájezdy na Kanárské ostrovy - srovnání a doporučení

Autobusem snadné, autem snazší

Do většiny měst a vesnic ostrova se bez problémů dostanete autobusem. Budete-li však chtít prozkoumat odlehlejší části ostrova a vydat se na pěší túru, zapůjčte si auto.

Cestování autem je vlastně ten nejlepší způsob, jak ostrov dokonale prozkoumat. Ceny za auto se pohybují kolem 30 euro za den a tuto službu vám sjednají buď přímo ve vašem hotelu, nebo si jej zařídíte v některé z autopůjčoven. Ty se většinou nacházejí ve větších městech či letoviscích.

Oblíbenou variantou je v poslední době také zajištění těchto služeb přes online rezervaci na internetu. Pečlivě si přečtete smluvní podmínky, zejména co se týče pojištění vozidla. 

Taxi zajistí i hromadný svoz

Pro ty, kteří si sami cestovat autem netroufnou, je tady jiné řešení – taxi. Na ostrově La Palma je tato forma cestování hodně využívaná. Výjimkou není ani hromadný svoz na některé výlety či zajímavá místa.

Většina taxíků má taxametry, někdy jsou tarify některých tras již předem dané. Najdete je v tabulce u stanoviště taxíků či je vám sdělí řidič před jízdou. 

Zastavit taxi si můžete i běžně na ulici. To, že je volné, poznáte podle zeleně svítícího nápisu „libre“. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kanárských ostrovů

Zájezdy na Kanárských ostrovů

Nejbližší volný zájezd již 13. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-na-la-palma/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024