Doprava na Lanzarote: autem, na kole i na velbloudu

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7316x

Cestovat můžete lodí, hromadnou dopravou, autem, ale také na kole.

Tip pro vás:

Vydat se po ostrově na kole, není nic neobvyklého. Všechny druhy bicyklů jsou k zapůjčení v každém turistickém středisku.

Lanzarote je turisty díky kombinaci měsíční krajiny a architektury často považován za nejmalebnější ostrov Kanárských ostrovů. Zůstat ležet jen na pláži vydrží opravdu málokdo. Většina návštěvníků ostrova se totiž vydává za poznáváním jeho krás. Cestovat můžete lodí, hromadnou dopravou, autem, ale také na kole. Poradíme vám, která z těchto variant bude pro vás tou nejlepší a na jaká úskalí můžete narazit.

MHD na Lanzarote

V Arrecife, hlavním městě ostrova, stejně jako v dalších větších městech na Lanzarote je hromadná doprava velmi dobře zajištěna. Stejně jako na dalších Kanárských ostrovech nejsou ale všechna místa pro tuto formu dopravy přístupná. Do mnoha obcí, a to i do těch turisticky velmi přitažlivých a oblíbených, se totiž autobusem nemusíte vůbec dostat. Využít tak můžete některý z organizovaných výletů.

Cestování autem? Raději terénním

Doprava zapůjčeným autem po Lanzarote je také jedna z často využívaných možností. Hlavní tahy jsou v dobrém stavu, a tak tuto volbu řidiči rádi využijí. K některým odlehlým plážím vede cesta, která není vhodná pro sjezd běžným autem. Pokud toužíte zažít dobrodružství a navštívit nádherná a turistickým ruchem nedotčená místa, vyberte si k cestování terénní vůz

Taxíkem pohodlně a bez starostí 

Bezstarostné cestování či přílet v pozdních hodinách si žádá cestování taxíkem. Z letiště se do hlavního města Arrecife dostanete za 15 euro. Cena za jízdu z letiště do jednoho z nejkrásnějších městeček na severozápadní části ostrova Haríe vyjde na 45 euro. Na západ ostrova se taxíkem z letiště dostanete přibližně za 30 euro. 

Cyklovýlet po ztuhlé lávě

Lanzarote nabízí pro cykloturistiku hodně příležitostí. Vybrat si můžete „cyklotrasu“ po běžné cestě, ale náročnější po horách. Za zmínku stojí trasa podél pobřeží směrem na hlavní město Arrecife a následná jízda autobusem číslo 501, který je uzpůsobený pro přepravu kol. Od Puerta del Carmen pak vedou trasy podél sopek a vinařské oblasti. 

Jízda na velbloudu

O zážitek z originální jízdy, tentokrát na velbloudu, byste se neměli nechat připravit. Netradiční doprava na vás čeká v Parque Nacional de Timanfaya. Výprava trvá kolem půl hodiny a díky ní se podíváte až na okraj národního parku. 

Lodní doprava

Zatoužíte-li prozkoumat i okolní ostrovy, ideální je plavba lodí. Trajektové linky vyplouvají z Lanzarote zejména na nedaleký ostrov Fuerteventuru. Na vedlejší ostrov denně vyjíždí přibližně sedm lodí a plavba trvá kolem půl hodiny. Na další nedaleký ostrov Gran Canarii můžete vyrazit pouze párkrát do týdne a plavba trvá do 10 hodin. Ostatní lodní spojení, například na španělskou pevninu, je velmi omezené a plavba trvá i více jak jeden den. 

Vzdušné spojení

Lanzarote má dobré letecké spojení s dalšími Kanárskými ostrovy a také se Španělskem. Na pravidelné lety na Lanzarote se tak vydávají turisté z celé Evropy. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-na-lanzarote/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024