Doprava na Fuerteventuře: cestování po ostrově jedině teréňákem

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10573x

Terénní auto je jako stvořené pro jízdu po ostrově. Vyzkoušet také můžete lodní výlety či pěší túru.

Využijte možnosti dovolené a odcestujte na Kanárský ostrov Fuerteventura! Ostrov nabízí nesčetně krásných míst a mnoho z nich ještě čeká na důkladné prozkoumání. Terénní auto je jako stvořené pro jízdu po ostrově. Vyzkoušet můžete také lodní výlety či pěší túru. Na cestu od nás dostanete pár rad, na co si dát pozor při zapůjčení auta.  

Vzdušnou čarou

Letadlem se na ostrov Fuerteventura dostanete z evropských center či z pevninských španělských měst. Během dovolené na Fuerteventuře si můžete zaletět i na vedlejší ostrovy. Přímé letecké spojení má ostrov s Lanzarote, Gran Canarií a Tenerife. Chcete-li navštívit další ostrovy, přestoupíte na Tenerife. Mezinárodní letiště na Fuerteventuře se nachází nedaleko Puerta del Rosaria. 

Po hladině

Plavba trajektem patří mezi nezapomenutelné zážitky. Z Fuerteventury vyplouvají lodě z Puerta del Rosario směrem na Lanzarote do Arrecife a na Gran Canarii do Las Palmas de Gran Canaria. Z Corraleja, severního přístavu Fuerteventury, vyplouvají trajekty na Playa Blancu na Lanzarote. 

Fuerteventura se pyšní také ostůvkem Isla de Los Lobos, který nabízí ideální podmínky pro plavání a lovení ryb na udici. Na ostrov se dostanete malým výletním člunem z nejseverněji situovaného města Corraleja. 

Po souši

Prozkoumat ostrov můžete po svých, ale chcete-li se vydat dál, půjčte si ideálně terénní vůz. Místní autobusová doprava je totiž omezená. Autobusy jezdí zejména do hlavních měst a vesnic. Jízdenku si koupíte při nástupu do autobusu u řidiče.

Využít můžete také jízdu taxíkem. Tuto službu vám ochotně zajistí v hotelu či vám bude k dispozici ve větších městech. Nezapomeňte se řidiče před odjezdem zeptat na cenu. Taxíky mají taxametry, ale některé trasy mají stanovenou pevnou cenu.

Nejlepším řešením, jak ostrov důkladně prozkoumat a dostat se i do hůře dostupných míst, je půjčit si terénní vůz. V autopůjčovně si pečlivě prostudujte smluvní podmínky. Zapomenout byste neměli ani na dostatečnou zásobu benzínu. Čerpací stanice jsou dostupné zejména při hlavních tazích, ve vnitrozemí se objevují zřídka.

Na Fuerteventuře platí stejná pravidla silničního provozu jako v jiných evropských zemích. Pokuty bývají vysoké, doporučujeme dát nohu z plynu a dodržovat předpisy.

Na co si dát pozor při půjčení auta

Předtím, než si auto půjčíte, byste měli u jednotlivých firem porovnat sazby a jejich obsah. Přesně stanovená pravidla při půjčování aut neplatí a každá společnost tak nabízí jiné podmínky co se pojištění, ujetých kilometrů nebo benzínu týče. Proto je potřeba před podpisem smlouvy vše důkladně prozkoumat. 

Půjčené auto nesmíte převážet trajektem na jiný ostrov a také je zakázáno jezdit po nezpevněných silnicích. V autopůjčovně se pečlivě podívejte, jak auto vypadá, protože jej budete muset vrátit v původním stavu. 

Cena za pronájem auta je vesměs rozumná, ale záleží na několika faktorech, jako je roční doba, velikost auta a doba půjčení. Výhodnější je si vůz rezervovat předem a většinou se vyplatí si jej vypůjčit na více dní. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-na-ostrove-fuerteventura/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024