Vzhůru do schodů! V Paříži se poběží vertikální závod k vrcholku Eiffelovy věže

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7619x

Trasa z 1665 schodů a cíl ve výšce 279 metrů nad zemí. Unikátní sportovní událost se bude konat v sobotu 20. března v podvečer.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Eiffelovu věž po dobu 2 let navrhovalo 50 inženýrů a designerů? Dohromady přitom načrtli 5300 nákresů. Věž je nakonec široká 125 metrů, váží 10 000 tun a pohromadě ji drží 2,5 milionu nýtů.

Unikátní sportovní akce se odehraje v sobotu 20. března v Paříži. Běžecký závod vzhůru do schodů Eiffelovy věže, kterých má tato ocelová dáma rovných 1665.

Mezi celkem 60 uchazeči o titul nejlepšího běžce do schodů Eiffelovy věže je 40 profesionálních atletů různého zaměření, od terénních po silniční běžce, a 20 amatérských sportovců z řad veřejnosti, kteří se do soutěže dostali vylosováním.

Jediným cílem všech však bude co nejrychleji zdolat všechna schodiště pařížského pamětního monumentu a doběhnout v nejlepším čase na jeho vrchol, terasu ve výšce 279 metrů nad zemí. Účastníci se přitom dostanou na schodiště mezi 2. a 3. patrem věže, které je jinak nepřístupné.

Běžci budou ze startu vyrážet jeden po druhém, v časovém rozmezí určeném organizátory. První závodník by však měl vyrazit z jižního pilíře Eiffelovy věže ve 20:30 hodin a doběhnutí posledního účastníka závodu do cíle se očekává kolem 22. hodiny. Poté se v sálu Gustava Eiffela přistoupí k vyhlášení vítězů a předání vítězné trofeje. Podle organizátorů se podobná akce na Eiffelově věži neudála od roku 1905.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doschodu-eiffelova/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024