I návštěvní doba si občas bere prázdniny: 16 pařížských parků bude v létě otevřeno nonstop

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 7. 2017 • Přečteno 2824x

V městských parcích zažijete mnohé z toho, co během všedních dnů není příliš reálné. A navíc si v nich krásně pročistíte hlavu, neboť se vám v ní nebudou honit žádné povinnosti a termíny...

Vyberte si z našich 50 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro vás... 

Jak říká klasik, ty nejlepší věci v životě jsou zadarmo. Platí to i v Paříži. Městskými zahradami a parky ale nabídka bezplatných aktivit v Pařiži rozhodně nekončí...  

Po vysilujícím dni stráveném prohlížením památek a nakupováním suvenýrů vám v Paříži přijde vhod návštěva příjemného a klidného místa. Ideální podmínky pro odpočinek nebo ochutnávku francouzských delikates na piknikových dekách nabízejí místní parky, jejichž návštěvu oceníte, když vás v rozpálených ulicích potrápí úmorné vedro. A co je hlavní – letos v létě budou vybrané parky přístupné po celý den.  

Léto je tady. Venku je hezky, a to je ten nejlepší čas vyrazit na procházku nebo romantický piknik ve dvou, nebo klidně s celou rodinou. Odteď si v Paříži můžete kromě snídaně dopřávat i večeři v trávě a užít si tu nejlepší hostinu pod širým nebem. Město světel se tak pomalu a jistě mění na město, které nikdy nespí.

Pařížská radnice tak letos už podruhé vychází vstříc všem návštěvníkům, kteří v letním období rádi tráví čas venku s přáteli a rodinou. Úřady ve francouzském hlavním městě oznámily, že 16 městských parků bude od 1. července až do 3. září v nepřetržitém provozu vítanou zelenou oázou uprostřed rušného velkoměsta – pro místní i turisty.

Tato šestnáctka doplní seznam 137 menších zahrad a parků, které jsou dlouhodobě přístupné bez časového omezení. Aby vše probíhalo bez problémů a zamezilo se rušení nočního klidu, budou v parcích přítomni k tomu určení bezpečnostní pracovníci. Nově přidané odpadkové koše zase mají zvýšit zájem Pařížanů o otázky životního prostředí a povzbudit je k péči o bezprostřední okolí.

Již tradiční zpestření nejednoho letního večera představuje návštěva Parc des Buttes-Chaumont, veřejného parku v 19. pařížském obvodu, z jehož nejvyššího místa je nádherný výhled na celé město. Místní tu proto rádi pořádají pikniky při západu slunce. Děti si zase určitě zamilují park Montsouris ve 14. obvodu, který je známý svým jezírkem plným kachen a labutí.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 50 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/i-navstevni-doba-si-obcas-bere-prazdniny-16-parizskych-parku-bude-v-lete-otevreno-nonstop/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024