Jezerski vrh: impozantní vrchol národního parku Lovćen, který vám nabídne nádherné výhledy

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 2. 2020 • Přečteno 4334x

Druhý nejvyšší vrchol Jezerski vrh na rozdíl od Štirovniku nabízí nádherné nezapomenutelné výhledy dolů do údolí.

Vyberte si z našich zájezdů do Černé HoryZobrazit zájezdy

Ráj pro horaly i milovníky moře. Taková je Černá Hora, jeden z nejmenších, nově vzniklých států jihovýchodní Evropy, který svůj název nezískal jen tak náhodou. Při jejím bližším poznávání totiž zjistíte, že její velkou část území pokrývají hory, které daly vzniknout hned pěti národním parkům: Durmitor, Skadarské jezero, Biogradská Gora, Prokletije a Lovćen.

Ta pravá Černá Hora se ukrývá v národním parku Lovćen

Národní park LovćenNárodní park Lovćen

Největším lákadlem zahraničních turistů, ale i Černohorců je národní park Lovćen, který je typický svým členitým reliéfem, jenž je důkazem ledovcové a krasové činnosti. Právě zde se nachází dva impozantní vrcholy, Štirovnik 1749 m a Jezerski vrh 1657 m.

Štirovnik je sice nejvyšším vrcholem pohoří Lovćen, nikdy však nebyl tak turisticky lákavý jako Jezerski vrh, neboť se na jeho vrcholu nachází telekomunikační věž, kam je přístup zakázán. Druhý nejvyšší vrchol Jezerski vrh na rozdíl od Štirovniku nabízí nádherné nezapomenutelné výhledy dolů do údolí, na moře, a dokonce až na hory Prokletije i břehy Itálie. 

Mauzoleum Petra Petroviće Njegoša

MauzoleumMauzoleum

Největší a nejdůležitější památkou vrcholu Jezerski vrh, ale i celého národního parku Lovćen je honosné mauzoleum proslulého básníka a filozofa Petra Petroviće Njegoša, který je považován za nejuznávanějšího černohorského vládce. Petr Petrović Njegoš byl úspěšným vládcem Černé Hory v první polovině 19. století.

Zasloužil se o modernizaci země a zbudoval její první oficiální sídlo v Cetinje. Jeho rodištěm je vesnice Njeguši nacházející se nedaleko národního parku Lovćen směrem ke Kotoru. Vesnice Njeguši je známá pro výrobu a prodej místní šunky zvané pršut.

Čtení: Zájezdy do Černé Hory – srovnání a doporučení

Resort Ivanova Korita

Ivanova KoritaIvanova Korita

Jednou z nejkrásnějších částí národního parku Lovćen je resort Ivanova Korita, který se nachází na východním svahu hory Jezerski vrh, v údolí pokrytém lesy a loukami. Je to známá rekreační oblast, která je otevřena i v zimním období.

Hory jsou protkány sítí pěších stezek a cyklotras vhodných pro horská kola. Nachází se zde i sjezdovka s vlekem. Pokud sem vyrazíte na výlet, připravte se na to, že zdejší teplota může být až o deset stupňů nižší než na pobřeží.

Jak se dostat na Jezerski vrh?

K místu se pohodlně dostanete autemK místu se pohodlně dostanete autem

Do národního parku Lovćen a následně i na Jezerski vrh se snadno dostanete autem, nejbezpečněji po silnici Loućenská z města Cetinje či z města Kotor.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Černá Hora

Sólo pro Černou Horu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Černé Hory

Zájezdy do Černé Hory

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jezerski-vrh/Doporučujeme z Černé Hory

Nejnovější z Černé HoryZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024