Pavlova Strana: nejfotogeničtější meandr na řece Crnojevica

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 6. 2021 • Přečteno 3005x

Pravý poklad Černé Hory neleží na pobřeží, ale ve vnitrozemí. Meandr řeky tu vyfotíte v tom nejhezčím možném úhlu z pěkné vyhlídky, tzv. Pavlovy Strany.

Vyberte si z našich zájezdů do Černé HoryZobrazit zájezdy

Černá Hora je plná překvapení, málokde na světě naleznete na tak malém prostoru tolik úžasných míst. Turisté nejvíce míří do zátoky Kotor a do měst ležících na jejím pobřeží. Ne každý už pak zavítá až do jejího vnitrozemí, což je velká škoda, neboť právě tady se nacházejí ty pravé poklady Černé Hory.

Příkladem je národní park Skadar. Vyrazit se vyplatí na vyhlídku Pavlova Strana, odkud se vám naskytne nádherný výhled na jeho malebnou přírodu.

Národní park Skadarské jezero

Užijte si plavbu v národním parkuUžijte si plavbu v národním parku

Nejoblíbenějším národním parkem Černé Hory je Skadarské jezero, které leží na hranicích Černé Hory a Albánie. Jak již sám název napovídá, hlavní část národního parku tvoří krásné sladkovodní Skadarské jezero s celkovou rozlohou 391 km², což z něj dělá vůbec největší jezero na Balkánském poloostrově.

Nutno však podotknout, že jeho rozloha bývá značně kolísavá, a to především na podzim a na jaře, kdy se díky vydatným dešťovým srážkám jeho plocha rozšíří až na 500 km². Národním parkem bylo prohlášeno v roce 1983. Černohorská část jezera s přilehlými mokřady jsou dokonalou ukázkou divočiny i rašelinovým rájem, který je domovem pro 40 druhů sladkovodních ryb, 270 druhů ptáků a vůbec posledním místem, kde trvale v rámci Evropy sídlí pelikáni.

Kolem jezera se táhnou zelené krasové hory a rozprostírají louky plné květin. Jezero se nachází mezi masivy Sutorman, Tarabos, Prokletije a Rumija. Mezi aktivity, které tu můžete podniknout, patří plavby po jezeře, turistické výlety a návštěvy malých měst a pevností, jež se nacházejí podél vody.

Vyhlídka Pavlova Strana

Národní park nabízí působivá panoramataNárodní park nabízí působivá panoramata

Národní park nabízí působivá panoramata, která si nejlépe užijete z vyšší nadmořské výšky. Nejkrásnější a nejznámější výhled na řeku Crnojevicu a malebnou přírodu národního parku Skadarské jezero se vám naskytne z vyhlídky zvané Pavlova Strana.

Vyhlídku stojí za to navštívit i v případě, že nemáte zrovna moc času. Výhled je to totiž opravdu úžasný a rozhodně stojí za vidění, a to i navzdory tomu, že je trošku komplikovanější se sem dostat. 

Čtení: Zájezdy do Černé Hory – srovnání a doporučení

Jak se nejlépe k meandru dostat?

Na vyhlídku vedou hned 3 cestyNa vyhlídku vedou hned 3 cesty

Možnosti máte hned tři, neboť sem vedou cesty ze tří stran (ze západu, ze severu a z východu), přičemž nejlépe dostupná je cesta z východu, která je téměř bezproblémová. Zaparkovat můžete u starého hotelu, kde se můžete i otočit v případě, že se budete chtít vrátit zpět do blízké vesnice.

Ty nejkrásnější fotografie pořídíte, pokud od vyhlídky popojdete několik set metrů dále po silnici a najdete si místo s lepším úhlem a jasným výhledem na řeku. Buďte však opatrní, přestože provoz není tak velký, pořád sem jezdí auta.

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Černá Hora

Sólo pro Černou Horu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Černé Hory

Zájezdy do Černé Hory

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pavlova-strana/Doporučujeme z Černé Hory

Nejnovější z Černé HoryZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024