Petrovac na Moru: oblíbené turistické letovisko obklopené olivovými a borovými háji

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 2. 2020 • Přečteno 6630x

Městečku vévodí benátská pevnost Lastva, z níž se dochovala pouze část pocházející ze 16. století.

Vyberte si z našich zájezdů do Petrovac na MoruZobrazit zájezdy

Petrovac na Moru je sice malé, o to ale více oblíbenější městečko ležící na černohorském pobřeží Jadranu, jež láká každoročně tisíce turistů. I když se jedná o převážně hornaté území, naleznete zde fantastické pláže s načervenalým pískem a spoustu dalších kulturních památek a zajímavostí. 

Kdysi rybářská vesnice, dnes oblíbené letovisko

Kdysi městečko bývalo malou rybářskou vesnicíKdysi městečko bývalo malou rybářskou vesnicí

Přímořské městečko s malou promenádou uprostřed bujné vegetace naleznete v blízkosti písečného zálivu, obklopeného hustými olivovými háji a borovými lesy, asi 9 km jihovýchodně od poloostrova Sv. Stefan. Městečko leží v malé zátoce obklopené vysokými horami, které jej chrání před studenými vnitrozemskými vlivy.

Těžko uvěřit, že zde byla v minulosti jen malá rybářská osada. Městečku vévodí benátská pevnost Lastva, z níž se dochovala pouze část pocházející ze 16. století. Za vidění zde stojí také Lazaret přeměněný na noční bar Castello. I to málo, co z pevnosti zbylo, však stojí za vidění.

Cennou historickou památkou je také kostelík sv. Eliáše z 15. století, v jehož blízkosti byly odkryty základy římské venkovské vily z 2. století, v níž se dochovaly zbytky mozaiky. Mozaika vznikla ve 3. či 4. století a pochází z dílny mozaik ze Salony (nedaleko chorvatského Splitu). Pozůstatků římských staveb zde bylo nalezeno víc, archeologický průzkum však není dokončen.

Petrovacká pláž, nejkrásnější pláž Černé Hory

Místní plážMístní pláž

Okolní přírodu městečka dotvářejí olivovníkové háje a borové lesy. Za nejkrásnější pláž je považována Petrovacká pláž (Petrovačka plaža), která se táhne kolem zdejšího zálivu. Petrovacká pláž je dlouhá 600 metrů a její zajímavostí je písek načervenalé barvy, který jen tak někde neuvidíte. Tato pláž patří k nejnavštěvovanějším na Budvanské riviéře i na celém pobřeží Černé Hory.

Další oblíbenou pláž naleznete přímo v městečku rozkládající se přímo pod promenádou, kterou lemují restaurace, bary, kavárny a malé obchody. Oblíbená je také 200 metrů dlouhá pláž Lučica mající tvar zátoky s pozvolným písečným vstupem do moře, která je lemována borovicemi a cypřišem.

Čtení: Zájezdy do Černé Hory – srovnání a doporučení

Katič a Sveta Nedelja, ostrovy dotvářející přírodní scenérii

Sveta NedeljaSveta Nedelja

Nádhernou přírodní scenérii dotvářejí dva malé ostrovy, ošlehané neposednými vlnami, nacházející se před zálivem. Jedná se o Katič a Sveta Nedelja, jež vyzývají k výletům na lodi.

Malý kostelík stojící na vrcholu ostrova Sveta Nedelja byl podle legendy postaven na památku řeckého námořníka, který zde ztroskotal. Tradice říká, že vyzvánění kostelního zvonu přináší štěstí a zdraví.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Černá Hora (Petrovac na Moru)

Zažijte pohodový Petrovac

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Petrovac na Moru

Zájezdy do Petrovac na Moru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/petrovac-na-moru/Doporučujeme z Černé Hory

Nejnovější z Černé HoryZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024