Když nemohou lidé do muzeí, musí muzea k nim aneb 3 slavné instituce, které lze navštívit i virtuálně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 4. 2020 • Přečteno 2128x

Díky úžasné online platformě Google Art Project si lze zdarma prohlédnout díla muzeí a galerií. A vybírat je rozhodně z čeho!

15 zájezdů na téma: Umění Zobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Není nic lepšího, než když se alespoň občas propojí kultura s pohodlím. A virtuální prohlídky populárních muzeí a galerií přesně tuhle symbiózu naplňují. Tak se převlékněte zpátky do pyžama a do vyhledávače zadejte „Google Arts & Culture“.  

Tentokrát nemá smysl se vymlouvat na nedostatek času či financí. Člověk by tím jen zbytečně šidil sám sebe a klidně by si nechal ujít návštěvu nejslavnějších muzeí a galerií světa. Není tedy nad čím váhat – vřele vás zveme. My dnes posnídáme v New Yorku a na oběd už budeme zpátky v Evropě. Někdo v Paříži, jiný ve Florencii.  

Návštěva klasických stánků kultury získala za současné situace ve společnosti a v ekonomice náhle nevyhnutelnou novou perspektivu a jinou estetickou optiku.

Odpovídá to situaci, v níž bychom se při otevření webové stránky muzea do něj zároveň rovnou přemístili, mohli se nerušeně procházet kolem exponátů, obdivovat je a žasnout jako mnoho dalších návštěvníků ze všech koutů světa. Jak se totiž v Americe říká, „The show must go on“, představení musí pokračovat.

A abychom v zemi za velkou louží ještě chvíli zůstali, pojďte se spolu s námi alespoň načas schovat před současnými starostmi a problémy do Guggenheimova muzeaNew Yorku. Slávu mu kromě uměleckých sbírek přinesla i originální architektura, zejména pak vnější souvislá spirálovitá rampa, jež spojuje všech šest podlaží.

Muzejní sbírky obsahující práce autorů jako Chagall, Picasso, Miró, Renoir, Monet či třeba Van Gogh si můžete virtuálně prohlédnout klidně i z křesla ve svém obývacím pokoji.

Vaši pozornost si žádá také jedinečné Musée d´Orsay v Paříži. Toto unikátní muzeum věnované umění 19. století vzniklo přestavbou bývalého nádraží. Díky virtuální prohlídce se můžete potěšit plátny slavných francouzských impresionistických malířů (např. Maneta, Degase, Renoira a dalších), kteří vynaložili všechen svůj um a pozorovací schopnosti, aby podali pokud možno nejvěrnější přepis běžného života tehdejších obyvatel.  

A na závěr vás zveme na virtuální prohlídku Galerie Uffizi ve Florencii. Většina návštěvníků nejstaršího muzea v Evropě se shoduje, že buď se snažili vidět všechno, což je ale po čase zcela vyčerpalo, nebo teprve až doma zjistili, kolik zajímavostí jim vlastně uniklo.

Tentokrát však můžete dveře muzea otevírat opakovaně a znovu a znovu se nechat unášet krásou obrazů z období florentské renesance (1300–1500). O další dávku umění se vám pak postará sbírka antických soch i dechberoucí výzdoba chodeb.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za uměním

Pro milovníky krásna

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů na téma: Umění

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kdyz-nemohou-lide-do-muzei-musi-muzea-k-nim-aneb-3-slavne-instituce-ktere-lze-navstivit-i-virtualne/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024