Letecky do Londýna: Kdy se to opravdu vyplatí a proč?

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18198x

Do Londýna létá několik běžných linek i tzv. nízkonákladových leteckých společností. Nejlevnější jsou Ryanair a Wizzair.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Do Londýna v současnosti létá hned několik běžných linek, tzv. nízkonákladových, leteckých společností.  Která se vyplatí a na co se připravit? 

Nízkonákladové letecké společnosti jsou levné a rychlé, cenově podobné, avšak nesrovrovnatelné s únavnou cestou autobusem. Nejlevnější jsou Ryanair, Wizzair nebo Easyjet. Pravidelnými spoji se dostanete do hlavního města Velké Británie z Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy i Košic. Nejčastěji se přistává na letištích Stansted, Luton a Gatwick.

Ceny

Nízkonákladové společnosti nabízejí dobrý standard za výhodnou cenuNízkonákladové společnosti nabízejí dobrý standard za výhodnou cenu

Pokud objednáváte několik měsíců dopředu, nebo vám nezáleží na přesném dnu odletu, najdete i levnější letenky.

Při zakoupení zpáteční letenky není sleva. Při cestě tam i zpět si tedy musíte zakoupit dvě letenky za samostatnou cenu.

Ceny se mění, někdy i několikrát za den. Může to být trochu loterie. Cena někdy roste, jindy klesá podle aktuální naplněnosti letadla. Pokud je let téměř plný, ceny rostou prudce nahoru. Naopak, pokud se blíží termín letu a stále je mnoho volných míst, cena klesá.

K ceně letenky se připočítávají volitelné služby za poplatek. Je to poplatek za zavazadlo, odbavení (na internetu nebo na letišti), přednostní nástup, větší místo pro nohy a podobně. Další poplatek bývá také za platbu kartou.

Jídlo zdarma se samozřejmě na palubě nepodává, ale je možné si jídlo i nápoje v letadle zakoupit.

Letiště a odbavení

Londýnské letiště Gatwick Londýnské letiště Gatwick

Nízkonákladové aerolinky létají na relativně malá letiště vzdálená od Londýna cca 1 hodinu jízdy autobusem nebo vlakem.

Před odletem je potřeba provést odbavení na internetu a vytisknout si palubní vstupenku. Odbavení na letišti je také možné, ale za vyšší poplatek. K odbavení na internetu je tedy bezpodmínečně nutné mít k dispozici tiskárnu.

Pozor na rozměry a váhový limit odbavovaného i příručního zavazadla. Při vážení odbaveného zavazadla je personál nekompromisní a nadváha se doplácí. Na letišti se kontroluje i rozměr zavazadla.

Pokud nemáte s sebou zavazadlo (kufr), které je potřeba odbavit, můžete tedy vynechat odbavení na letišti (kde bývá často fronta) a jít rovnou ke kontrole dokladů a k letadlu.

Podobně jako z letiště Stansted i z Lutonu a Gatwicku se do Londýna dostanete buď vlakem (rychleji a dráž), nebo autobusem (pomaleji a levněji).

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letecky-do-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024