London Pass: využijte několikadenní kartu s přednostním vstupem na ty NEJ atrakce Londýna

Sabina Rodićová Sabina Rodićová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 26167x

London Pass je plastová kartička umožňující vstup až na šedesát vybraných londýnských atrakcí.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Chystáte se do Londýna a hodláte navštívit během krátké doby co nejvíce možných památek a atrakcí? Proč tedy nevyužít The London Pass a ušetřit tak spoustu peněz i času? Poradíme vám, na které atrakce je můžete využít a co je nejvýhodnější.

London Pass je plastová kartička umožňující vstup až na šedesát vybraných londýnských atrakcí. Máte-li tedy v úmyslu navštívit Tower of London, Westminster Abbey, Cutty Sark či jednu z mnoha dalších atrakcí a památek, jistě je dobré vzít tuto variantu v úvahu.

Vybrat si můžete mezi jednodenním, dvoudenním, třídenním, šestidenním či desetidenním London Passem. Použití je opravdu velice jednoduché.

Největší výhoda? Žádné fronty!

Jakmile jednou vlastníte London Pass, vyhnete se nekonečným frontám na lístky. Jednoduše celou řadu přeskočíte! Jednou z velkých výhod London Passu je totiž tzv. Fast Track Entry, tedy přednostní vstup. Vzhledem k tomu, že je Londýn jedním z nejoblíbenějších turistických míst na světě a pouze v roce 2014 jej navštívilo více než 17,4 milionů turistů, není rozhodně na škodu tento Fast Track Entry u vybraných atrakcí využít.

Je pouze nutné předložit kartu personálu u vchodu či poklady, ten kartu naskenuje a vám bude odečtena přesná částka za atrakci. Karta se automaticky aktivuje při prvním předložení. Je nutné si uvědomit, že karta platí pouze v den aktivace a vždy v po sobě následujících dnech. Takže jakmile jednou kartu aktivujete, běží vám čas.

Po vyčerpání denního limitu či po vypršení platnosti karty, se karta automaticky deaktivuje.

Kolik a kde můžete s kartou ušetřit

O úspoře času jsme se již zmínili. Teď je čas odpovědět na otázku, jak vám London Pass ušetří peníze. Samozřejmě zde platí pravidlo, že čím delší platnost karty zvolíte, tím více šetříte. Zatímco jednodenní London Pass vás tedy přijde na 49,50 GBP, u desetidenního London Passu je průměrná cena za jeden den pouze 14 GBP (2015).

Záleží tedy na čase, který hodláte v Londýně strávit a na počtu atrakcí, které chcete navštívit. Zároveň nepodléhejte představě, že si zakoupíte jednodenní London Pass a během jednoho dne stihnete navštívit 10 atrakcí. Na každé kartě je totiž nastaven finanční limit, který nesmí souhrnná částka za vstupné překročit.

Tento limit se odvíjí od počtu dní, na který jste si London Pass zakoupili. Při využití jednodenního London Passu by tedy neměly stát vstupenky do vámi vybraných atrakcí více než 90 GBP, u dvoudenního London Passu je to dvojnásobek, tedy 180 GBP, u třídenního London Passu se jedná o částku 270 GBP u šestidenního London Passu je to 540 GBP. U desetidenního London Passu pak konečná cena za vstupenky nesmí přesáhnout částku 850 GBP. I s tímto omezením však ušetříte pěknou sumu.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Kde London Pass seženete? 

V případě, že jste se rozhodli si London Pass zakoupit, nabízí se ještě otázka, jak k vám tuto kartičku dostat. Zaručeně nejlevnější bude objednat si ji online a vyzvednout si ji bez poplatků osobně v Londýně na uvedené adrese. Vzhledem k otevírací době, kdy je možné si kartu vyzvednout denně od 10:00–16:30 (2015) to pro většinu může znamenat nejpříjemnější variantu.

Pokud jste se rozhodli zvolit doručení na vámi vybranou adresu, je nutné počítat s časovou rezervou. Do zahraničí dodání karty trvá běžnou poštou cca 15 pracovních dnů. Tato služba je samozřejmě již zpoplatněna. Pokud se váš příjezd do Londýna blíží a vy i tak máte v úmyslu zvolit dodání London Passu poštou, můžete požádat o expresní dodání. I tato možnost je v nabídce.

Ať už se rozhodnete po jakoukoliv možnost, věříme, že si všechny navštívené památky užijete. Londýn je však místem nekončících možností a je možné navštívit spoustu míst také bezplatně. Ať tak či onak si z Londýna přivezete ty nejkrásnější vzpomínky.

Sabina Rodićová

Sabina RodićováExpert Radynacestu.cz

Nejradostnější chvílí v mém životě je cesta do neznámých zemí.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/london-pass/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024