Michelinská restaurace, kde nenecháte výplatu. Navíc v New Yorku

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 1. 2017 • Přečteno 3656x

Vydejte se ochutnat gastronomické speciality do nejlevnější michelinské restaurace na světě. V Tim Ho Wan se vám postarají o dokonalý smyslový zážitek…

Vyberte si z našich 9 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víte, že...

Plněné knedlíčky dim sum vznikly jako malé odpolední jídlo určené pro zahnání hladu u odpoledního čaje.

Gurmáni a fanoušci jídla z celého světa si letos dávají kulinární dostaveníčko v New Yorku. Málokterá restaurace tu v poslední době vzbudila tolik nadšení jako Tim Ho Wan – nejlevnější michelinská restaurace na světě. Ani my jsme si tuto příležitost nemohli nechat ujít a zašli jsme vyzkoušet jejich legendární plněné knedlíčky dim sum.

Hongkongské duo zkušených a pro věc zapálených šéfkuchařů, Mak Kwai Pui a Leung Fai Keung, se rozhodlo otevřít první americkou pobočku svého jednohvězdičkového řetězce ve čtvrti East Village na jižním Manhattanu.

Ano, přesné v té čtvrti, kterou by neměl vynechat nikdo s opravdovým zájmem o jídlo. Díky několika vlnám emigrantů zde můžete ochutnat kuchyně z různých koutů světa. Pokud máte rádi kuchyni s tradicí, kterou doplňuje kreativita, restaurace Tim Ho Wan se stane vaší srdcovkou. 

 

Specialitou podniku jsou knedlíčky dim sum, které připomínají naše kulaté knedlíky. Uvnitř najdete, na co si jen vzpomenete – od vajíčka přes pečené vepřové, kousky kuřete, zeleninu, slaninu až po párky. Knedlíčky vám naservírují v napařovacím košíčku z bambusu, aby vám na stole nevystydly a neokoraly. Pozor, jsou vysoce návykové! Oblibě se mezi hosty těší také hongkongské vaječné koláče, které vypadají jako ty anglické pudinkové. 

A co je hlavní, michelinské pokrmy v této elegantní restauraci pořídíte za pět a půl dolaru (asi 139 korun), dokonce i za méně. V Tim Ho Wan můžete vybírat ze šesti druhů prémiových čajů v ceně jediného dolaru a k povzbuzení chuti před jídlem si tu můžete dopřát skleničku dobře vychlazeného kvalitního piva nebo vína – což je v této části New Yorku unikum.

Kde? 85 4th Ave, New York, NY 10003, Spojené státy americké
Kdy? Po–Čt (10–22 hod.); Pá (10–23 hod.); So (zavřeno); Ne (10–22 hod.)

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/michelinska-restaurace-kde-nenechate-vyplatu-navic-v-new-yorku/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024