National Stud: národní hřebčín Irska

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6149x

Oblast na západ od Dublinu platí za centrum irského dostihového světa.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Oblast asi 50 kilometrů na západ od Dublinu platí za centrum irského dostihového světa. Nachází se zde nejen dostihová dráha, ale i neoplocené pláně o rozloze 2 000 hektarů, kde nejdete většinu irských cvičišť a stájí. Nejlepším místem, kde si můžete stáje, chov a výcvik prohlédnout je při návštěvě National Stud.

Hřebčín

Od roku 1943 je hřebčín ve vlastnictví státuOd roku 1943 je hřebčín ve vlastnictví státu

Národní hřebčín leží v oblasti města Kildare a Curragh. Je umístěn v opravených bílých budovách uprostřed zelených trávníků. Založen byl v roce 1900 plukovníkem Walkerem, který věřil, že formu koně lze stanovit na základě horoskopů. Plukovník byl s chovem koní velice úspěšný a v roce 1915 pak celý hřebčín odkázal Británii. V roce 1943 přešel do vlastnictví Irska. V areálu kromě stájí naleznete i muzeum věnované životu koně, několik výběhů a stáje, kde najdete kobyly s hříbaty. V areálu je i vynikající restaurace s kavárnou.

Zahrady

Součástí jsou i krásné japonské zahrady, které je možné navštívitSoučástí jsou i krásné japonské zahrady, které je možné navštívit

V areálu hřebčína jsou i velice populární Japonské zahrady, rozprostírajících se na odvodněné bažině. Zahrady nechal plukovník Walker vybudovat v letech 1906 až 1910, dvěma japonskými architekty. Nemalé pozornosti se těší i Fiachrovy zahrady. Sv. Fiacher byl irský mnich, žijící v 6. století. Vzhledem k tomu, že své následovníky nabádal k fyzické práci, zejména pak na zahradě, stal se patronem zahradníků. Na přelomu milénia pak bylo malé území v areálu hřebčína přebudováno na zahradu s jezírky, jeskyněmi a sochou poustevníka.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/national-stud-narodni-hrebcin/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024