Glendalough: Údolí dvou jezer

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3290x

Oblast „dvou jezer“ leží v srdci Wiclow Mountains na jih od Dublinu.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do IrskaZobraz zájezdy

Víte, že…

Místo zvané Glendalough je velice oblíbeným turistickým cílem Irů žijících na východním irském pobřeží? A vám se zde bude také jistě líbit.

Oblast „dvou jezer“ leží v srdci Wiclow Mountains asi 50 kilometrů na jih od Dublinu. V 6. století se zde, v oblasti dvou ledovcových jezer, usadil poustevník svatý Kevin, který je druhým nejpopulárnějším světcem Irska hned po svatém Patrikovi.

Kláštěrní a věžní komplex

Kevin měl několik následovníků, kteří zde záhy založili klášter. Ve své době byl klášterní komplex proslaven po celé Evropě. Na přelomu 9. a 10. století byl klášter vypleněn Vikingy, ve 14. století pak Angličany. Přesto ho irští mnichové vždy zrekonstruovali. Život v klášteře pokračoval až do 16. století. Dnes se zde nachází polorozpadlý klášterní komplex, který svou klidnou atmosférou láká mnoho návštěvníků. Nachází se zde rozvaliny katedrály z 10. a 12. století. Východně od katedrály pak najdete typický, irský prolamovaný keltský kříž sv. Kevina. Nechybí zde ani stavba, kterou naleznete jen na území Irska, válcová věž. Pravděpodobně nejslavnější budovou areálu je kostel sv. Kevina, které se také přezdívá Kevinova kuchyň, pochází z 11. století.

Průvodce je s vámi od odletu po návrat. O vše se postará. Vy si tak užijete zážitky bez starostí.

Krásné procházky v okolí

Neméně zajímavou je i procházka kolem Lower a Upper Lake (Dolní a Horní jezero) dvou ledovcových jezer zařízlých do okolních strání. Procházka zabere v poklidném tempu asi hodinu.

Pro ty, kteří chtějí v oblasti strávit celý den, může být dobrým nápadem túra na okolní kopce a pohled na jezera a klášterní komplex z ptačí perspektivy. Oblast je velice dobře turisticky značena. V návštěvnickém centru je k dostání mapa s vyznačenými trasami.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší ze Slovinska + MOŘE
9. – 15. 6. 2018

Vyberte si z mého zájezdu

Irsko

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Irska

Zobrazit aktuální zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/glendalough/

Doporučujeme z Irska

Nejnovější z Irska68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!