Irská města: doklady pestré historie

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11136x

V Irsku stojí za návštěvu nejen příroda, ale i města.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Irsko je nejen zemí úžasné přírody a tradic, ale i středověkých měst, městeček a vesnic. Irská města rozhodně při svém putování ostrovem nevynechejte. Poznáte v nich irskou historii, milý charakter Irů a v neposlední řadě i atmosféru všudypřítomných irských pubů.

Galway

Kromě miliónové metropole Dublinu je tu město Galway, hlavní město stejnojmenného hrabství a centrum provincie Connacht. Leží na atlantském pobřeží irského ostrova. Město je označované za dvojjazyčné, protože se zde v běžném hovoru lidé ještě stále dorozumívají irštinou.

Killarney

Město Killarney je pro změnu centrem hrabství Kerry, které leží na jihozápadě ostrova. Krajina hrabství Kerry je neobydlenou krajinou, která z jihozápadu omývána zpěněnými vlnami Atlantiku. Je také východiskem do stejnojmenného národního parku.

Kilkenny

O Kilkenny se říká, že je nejkrásnějším středověkým městem Irska. Leží v ohybu řeky Nore, nad níž se tyčí hrad. Z dob vrcholného rozkvětu Kilkenny v 17. století se zde dochovaly středověké uličky. Městu se říká „mramorové město“, protože je vystavěno z vápence, který získává svým zpracováním černý lesk.

Cork

O irském Corku, ležícím na řece Lee, se prohlašuje, že je kulturním městem jihu irského ostrova. Odjakživa bylo město významným přístavem, dnes je druhým největším irským městem. Je vybudováno na ostrově. Z období irského blahobytu v 18. století tu dodnes naleznete bohatou architekturu.

Limerick

Město Limerick je třetím největším městem Irska, ležícím na brodu při řece Shannon. Přestože má město velice bohatou středověkou historii, působí dnes poněkud provinčním dojmem. Je však místem, kterému se pří cestách irským vnitrozemím prostě nevyhnete.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/irska-mesta/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024