Bordeaux, Lisabon a Athény: turisté zvolili nejoblíbenější evropské destinace roku 2015

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4066x

Hlasování v prestižní anketě, které trvalo tři týdny, se celkem zúčastnilo téměř čtvrt milionu turistů ze 113 zemí. Na špici měly své zástupce Francie, Portugalsko a Řecko.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AthénZobrazit zájezdy

Víte, že...

Historická část města Bordeaux byla v roce 2007 zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO.

Bordeaux, Lisabon a Athény jsou trojicí měst, která v anketě Best european destinations 2015 získala první tři příčky. Celkem se hlasování, které trvalo tři týdny, zúčastnilo téměř čtvrt milionu turistů ze 113 zemí. První desítku měst postupně doplnily Valetta, Riga, Záhřeb, Lublaň, Innsbruck, Milán a Brusel.

Prestižní titul nejlepší evropské městské destinace pro rok 2015 získala vinařská velmoc, město Bordeaux. Region na jihozápadě Francie, kterým protéká řeka Garonne, je ideálním místem pro návštěvy vinic jako je Médoc, St. Emilion nebo Bordeaux. Jen 45 minut odtud leží Arcachonská zátoka se svými skvostnými plážemi a rybářskými vesničkami. Navíc je to jen dvě hodiny cesty do španělského Baskicka a za tři hodiny cesty autem se dotknete úpatí Pyrenejí.

Druhou příčku získalo hlavní město Portugalska. Kromě bujarého nočního života je Lisabon nepřekonatelný i co do počtu parků, belvederů, venkovních kaváren a promenád. Kolébku západní civilizace, řecké Athény, zas turisté ocenili třetím místem pro jejich spojení historického města s moderními inovacemi a pěknou přírodu po celý rok.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. září

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Lisabonu

Zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. června

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nej-evrop-destinace2015/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024