Pyreneje: úchvatné panorama se sto let starou lanovkou

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17903x

Přirozené hranice mezi Francií a Španělskem Vám nabídnou ojedinělé přírodní scenérie.

Vyberte si z našich 39 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Na severu se nachází město Lurdy, jedno z nejuctívanějších křesťanských poutních míst? Můžete se zde například ponořit do ledové koupele ve spirituální svatyni.

Oblast Pyrenejí je hornatá krajina, jejíž vrcholy, které jsou po většinu roku pokryty sněhovou přikrývkou, tvoří přirozenou (430 kilometrů dlouhou) hranici mezi Francií a Španělskem. Fandíte-li horské turistice, pak právě tuto oblast při návštěvě Francie nesmíte vynechat.

Výlet v Pyrenejích naskýtá výbornou možnost strávit dovolenou aktivním odpočinkem na atraktivních turistických trasách.

1. Pyrénées-Atlantiques

Od atlantického pobřeží se táhnou mlhou zahalené Pyrénées-Atlantiques s nejvyhlášenějším a zároveň největším střediskem Pau.

2. Hautes Pyrénées

O poznání vyšší a divočejší jsou Hautes Pyrénées, jejichž nebezpečná sedla a hřebeny lákají turisty ve 100 kilometrů dlouhém pásu Parc National des Pyrénées. Pyreneje jsou dnes poslední zbylou divokou krajinou v jižní Evropě.

Národní park nabízí při troše štěstí k vidění kromě třpytivých jezer napájených horskými bystřinami i kamzíky a sviště, nachází se zde i pár medvědů. Pyreneje kromě úchvatné přírody nabízejí i několik lyžařských středisek a letních turistických center. Pohoří je protkáno více než 1 600 kilometry turistickými stezkami a zároveň nabízí i možnost táboření, rybaření či horolezectví.

Čtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

3. Pyrénées Orientales

Východ Pyrenejí (Pyrénées Orientales) je nižší a pokryt hustým trnitým porostem, klima je tu sušší. Hory se postupně svažují dolů, až úplně zmizí ve Středozemním moři. V Pyrenejích si najde zábavu každý. Kromě lyžování a turistiky se zde pořádají kurzy vaření pyrenejských specialit ve vesnici St. Stavin.

Můžete se nechat vyvézt sto let starou lanovkou s dřevěnými sedačkami a pokochat se nádherným panoramatickým pohledem na vrcholy hor, nebo dokonce pozorovat hnízda supů bělohlavých a jejich krmení v Aste-Béon. Pyreneje si zamilujete na první pohled!

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pyreneje/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024