21 nejbizarnějších vozítek v Dubaji: Neuvěřitelně drahé, nepředstavitelně zbytečné, ale pořád top dopravní prostředky

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 1. 2023 • Přečteno 5071x

Čím vším se můžete svézt v Dubaji, městě vymožeností, zbytečností a zlata? Budete koukat! Jestli pro vás nejsou peníze problém, pak je možností spousta.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do Spojených arabských emirátůZobrazit zájezdy

Během několika posledních desetiletí se město Dubaj vyvinulo v jedno z nejvyspělejších měst na světě. Kdo žije ve Spojených arabských emirátech, má chuť na všechny luxusní věci, které tu život nabízí. Včetně těch na čtyřech kolech...

Dubaj přitahuje celebrity, jako je Robert De Niro, Kardashianky a většinu instagramových influencerů. Město se může pochlubit atrakcemi, jako jsou vodní parky, mrakodrapy a umělé ostrovy.

Obyvatelé Dubaje si mohou dopřát cokoliv, od zlatem zdobených dezertů přes exotické mazlíčky až po auta pokrytá diamanty.

V několika článcích vám postupně představíme pár věcí, které zažijete pouze tady. A začneme třeba právě u vozítek na všechny možné způsoby.

1. Vodní auta (cenový odhad: 135.000 USD)

Tohle auto jezdí i po vodní hladiněTohle auto jezdí i po vodní hladině

Ačkoliv je WaterCar americká společnost, je také dobře známá v Dubaji, kde se specializuje na výrobu a vývoj luxusních vozů. Společnost byla založena v roce 1999. První vodní vůz představila veřejnosti v roce 2013 za rozumnou cenu 135.000 USD. Od té doby se vodní auta stala oblíbeným doplňkem hlavně v Dubaji, a to nejen mezi vyšší třídou. Například dubajský korunní princ, šejk Hamdan Bin Mohammed Al-Maktoum, vlastní 6 kusů. Při jízdě do vody rychlostí necelých 16 km/h jsou kola zatažena hydraulickým odpružením a za méně než 15 sekund se může stát z pozemního vozidla vodní plavidlo. Jakmile je přeměna dokončena, může toto „bondovské“ vozidlo dosáhnout ve vodě rychlosti více než 95 km/h.

2. Batmobil (cenový odhad: 1 milion USD)

BatmobilBatmobil

Dalším trhákem hlavně pro fanoušky Batmana je opravdový batmobil, který se proháněl po dubajských silnicích. V noci ve městě si návštěvník mohl myslet, že viděl samotného Temného rytíře, ale mýlil by se. Byl by to jeden z místních, který řídí netopýří automobil. Ve Spojených arabských emirátech jich bylo prodáno několik. Tato auta mohou dosáhnout rychlosti více než 240 km/h.

3. Taxi pro auta v podobě vrtulníku (cenový odhad: neznámý)

Pokud je něco, co mají řidiči aut na celém světě společného, je to frustrace v nekončících zácpách na silnicích. Jen málo věcí drtí řidičovu psychiku více než několikahodinové zírání na zadní nárazník auta před ním. V Dubaji našli na tento problém odpověď. A tou je, že po dubajském nebi můžeme spatřit helikoptéru, která přepravuje vozidla bohatých a slavných z jednoho místa na druhé. Tento projekt začal v roce 2017.

4. Policejní vozy Lamborghini (cenový odhad: 545.000 USD)

Policejní LamborghiniPolicejní Lamborghini

Vzhledem k velkému počtu luxusních aut v Dubaji jsou nuceni jezdit „stylově“ i policisté. Je tedy možné spatřit policii, jak hlídkuje ve Ferrari, Bugatti nebo Lamborghini. Například Lamborghini Aventador je policejní vozidlo jako žádné jiné. Díky odpíchnutí z 0 na 100 km/h za 3 sekundy a dosažitelné rychlosti až 350 km/h není divu, že řidiči překračují povolenou rychlost jen velmi zřídka. Nejen policejní vozy vás odradí od překročení rychlosti, ale také vysoké pokuty, které se pohybují kolem 270–800 USD.

5. Zlatě lakovaný Jeep Grand Cherokees (cenový odhad: 300.000–500.000 USD)

Jeep Grand Cherokees ve zlatě (ilustrační foto)Jeep Grand Cherokees ve zlatě (ilustrační foto)

V Dubaji lidé utrácejí nemalé peníze za splnění dětských snů. Pokud ale máte pouze jediný sen, a tím je upoutat pozornost během dopravní špičky, pak si můžete (za pár set tisíc dolarů) své auto nechat pokrýt od předního nárazníku až po zadní část 24karátovým zlatem. Dalším pozlaceným vozem je Lamborghini. Pokrytí vozu Lamba tvořilo 25 kilo zlata.

6. Motocykl Mustang (cenový odhad: 5.000–10.000 USD)

Tato motorka byla vyrobena na zakázku. Místní nadšenec do koní si nechal vyrobit motorku na zakázku podle arabského koně. Mírně se tedy liší od klasického motocyklu, který brázdí americké dálnice. 

7. Willyho model džípu z 2. světové války (cenový odhad: 100.000–500.000 USD)

Willy´s JeepWilly´s Jeep

Sheikh ze Spojených arabských emirátů má kus historie ve svém veřejném muzeu. Tento gigantický Willy WW2 Jeep je oblíbený model. Jeep se vyráběl ve 40. letech 20. století. Rozdíl mezi normálním Willy Jeepem a tímto je ten, že měří 37 metrů, což z něj dělá největší, ale také funkční Jeep na světě.  

8. Mercedes s diamanty (cenový odhad: 4,8 milionů USD)  

Mercedes SL 500 pokrytý diamantyMercedes SL 500 pokrytý diamanty

Obyvatelé Dubaje jsou „fajnšmekři“ v utrácení peněz za neobvyklé a nadstandardní věci, o kterých by si většina lidí mohla nechat jen zdát. Ve Spojených arabských emirátech se za různými vozidly otočí mnoho hlav, ale za Mercedesem posetým diamanty se otočí každý. Na ozdobu takového vozu bylo použito více než 300.000 diamantů. Majitelem je saúdský princ Amir al-Waleed bin Talal bin Abdul-Aziz, který je jedním z deseti nejbohatších lidí na světě. Podle nepodložených zpráv jste si mohli na Mercedes také sáhnout, ale nebylo to jen tak, sáhnout jste si mohli za cca 1.000 dolarů. Model SL500 byl navržen k padesátému výročí SL500 v roce 2007 a poprvé byl ukázán v autosalonu v Dubaji.

9. Dvojitý džíp (cenový odhad: 250.000 USD)

Pokud sníte o dvojitém džípu, který díky své šířce zabere několik jízdních pruhů, máte vyhráno. Takový vůz už dávno existuje. Na svém listě ho má firma Chrysler. Tento Jeep Wrangler je dalším důkazem toho, že pokud má někdo dostatek peněz, může si nechat zhotovit téměř cokoliv, po čem touží. Stejně jako natahovací limuzíny mají i tato auta přepravit více osob najednou. Jeep je vybaven šesti koly, aby udržel rovnováhu vozu a zajistil cestujícím pohodlnou jízdu.

10. Elitní sanitky (cenový odhad: 150.000–200.000 USD)

Ambulantní sanitka v DubajiAmbulantní sanitka v Dubaji

Jízda sanitkou může být pro někoho velmi stresující zážitek. V Dubaji našli nový způsob, jak pacientovi pomoci a zároveň snížit jeho stres. Jako ambulanci může pacient použít přestavěnou limuzínu. Tyto luxusní sanitky však slouží jen jako převoz mezi nemocnicemi například z jedné strany emirátu na druhou.  

11. Rolls Royce Taxi (cenový odhad: 500.000 USD)

Službu taxíku, který nás odveze z bodu A do bodu B, známe všichni. Co byste ale řekli tomu, kdyby vám zastavilo auto za 500.000 dolarů, aby vás odvezlo do cíle? Dubajská taxislužba několik let dozadu přidala pár luxusních vozidel do svého vozového parku. Mezi nimi byly také Rolls Royce, Lamborghini a Ferrari.

12. Nejrychlejší sanitky světa (cenový odhad: 270.000 USD)

Mustang jako ambulance? Proč ne.Mustang jako ambulance? Proč ne.

Aby mohli v Dubaji zachránit co nejrychleji ohrožený život, přeměnili pět sportovních vozů na super sanitky. K tomu, kdo potřebuje naléhavou pomoc, přijede luxusní sanitka rychlostí až 290 km za hodinu za méně než pět minut. Tyto sanitky jsou vybaveny vším potřebným, aby mohly poskytnout první pomoc, než přijede normální ambulance.

13. Devel Sixteen (cenový odhad: 1,6 milionů USD)

Devel SixteenDevel Sixteen

V roce 2017 se Devel Sixteen prohnal sociálními médii a následně byl vystaven na mezinárodním autosalonu v Dubaji. Maximální rychlost může přesáhnout 480 km za hodinu. Devel Sixteen však nesmí na silnice, a tak jej uvidíte pouze na závodním okruhu.  

14. Taxíky bez řidiče (cenový odhad: 1,58 milionů USD) 

V roce 2018 Dubaj zahájila první zkoušku taxislužeb bez řidiče. Taxíky jsou vyrobeny firmou Mercedes-Benz a jsou vybaveny systémem LiDAR, který měří vzdálenosti od jiných objektů. Z důvodů bezpečnosti mají omezenou rychlost pouze na 35 km/h. Tímto vozem se můžete svézt, i když technice moc nevěříte. Na předním sedadle vozidla je totiž bezpečnostní řidič pro případ nouze. Pokud bude potřeba převzít řízení, tento řidič tak udělá a vypne automatizovaného řidiče.  

15. Policisté na vznášedlech (cenový odhad: 150.000 USD)

Policejní vznášedlaPolicejní vznášedla

V roce 2017 byl spuštěn program, jehož cílem bylo vycvičit policisty na vznášejících se motorkách. Bohužel ale původní plán vytvořit vznášející se důstojníky do roku 2020 byl odložen. Nicméně každý člen takové posádky musí mít předchozí zkušenosti s ovládáním dronů a jízdou na motocyklu. V blízké budoucnosti, až budou vznášedla dostupná třeba i civilistům, bude jejich cena kolem 150.000 dolarů.   

16. Range Rover pokrytý mincemi (cenový odhad: 6.000 USD)

Range Rover pokrytý mincemiRange Rover pokrytý mincemi

Už jsme viděli pozlacená auta a auta s diamanty, ale tohle je rozhodně novinka. Společnost Cars Coin je specializovaným prodejcem automobilů, který pokrývá auta mincemi. Mince mohou být starožitné nebo i ty, co denně používáte k platbě třeba parkovného. Jeden Range Rover je obložený 57 000 mincí, což už tak mohutnému vozu s hmotností tří tun přidává dalších 170 kilo. Všechny mince musely být ručně před nalepením vyčištěny.

17. Limuzína Ferrari  (cenový odhad: 884–1.264 USD za den)

Ferrari 360 LimoFerrari 360 Limo

Když pomyslíte na Ferrari, pravděpodobně si představíte elegantní sportovní vůz, ne limuzínu. Ale v Dubaji jde všechno. Ferrari Modena 360 bylo rozšířeno na limuzínu a na výkonu mu to neubralo. Ferrari Limo pojme až osm pasažérů a jeho pronájem je velmi drahý, stojí kolem 884–1.264 dolarů na den. Maximální rychlost je 280 km za hodinu, takže vás dostane na vaši párty během chvilky.  

18. Pizza dovezena ve Ferrari nebo Ferrari McDelivery (cenový odhad: 200.000–300.000 USD)

Ferrari v Dubaji rozváží i jídlo od McDonaldaFerrari v Dubaji rozváží i jídlo od McDonalda

Pokud si objednáte pizzu nebo burger, nechte si ji doručit ve Ferrari, protože proč si nechat pizzu doručit jinak? McDonald používá dvě nejrychlejší auta na světě: Lamborghini a Ferrari, k doručování Big Maců a hranolků. Zárukou těchto objednávek je, že vám pizza ani hamburger po cestě určitě nevychladne.

19. Číslo 7 na SPZ a číslo 9 (cenový odhad: 3,12–9 milionů USD)

Jeden z nejbohatších dubajských obchodníků Talal Ali Mohammad Khouri je také jedním z největších sběratelů SPZ. Proto si do své sbírky koupil SPZ číslo 7 za 3,2 milionů dolarů. Nyní visí na zadní straně jeho fialově laděného Rolls Royce. Tato SPZ byla druhá nejdražší poznávací značka na světě. Další nejdražší je značka s číslem 12. Ta byla prodána za 2,45 milionů dolarů. A protože jsou poznávací značky v Dubaji sběratelským kouskem, prodalo se číslo 9 za neuvěřitelných 9 milionů dolarů.

20. Azzam JACHTA (cenový odhad: 600 milionů USD)

Luxusní jachta AzzamLuxusní jachta Azzam

Sheikh Khalifa bin Zayed al Nahyan byl vlastníkem masivní jachty jménem Azzam, kterou postavil německý stavitel lodí Lurssen. Jachta vyšla na 600 milionů dolarů a měří 180 metrů, což je více než jachta ruského oligarchy Romana Abramoviče. Jachta má osobní ponorku, vlastní systém protiraketové obrany, luxusní pokoje, koupelny a bazén. Azzam byla spuštěna na vodu v roce 2013 a více detailů o ní nebylo prozrazeno.

21. Letadlo Swarovski (cenový odhad: neuveden)

Umělkyně Sara Shakeel vytvořila návrh na Boeing 777, který bude ozdoben krystaly Swarovski. Tento model zveřejnila letecká společnost Emirates Airline na svém oficiálním účtu. Možná tak v budoucnu uvidíme, jak „poklad 777“ ožije. Shakeel, umělkyně z Pákistánu, je známá tím, že vytváří digitální i fyzické obrazy se třpytkami a krystaly Swarovski na různých místech po celém světě.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 23 zájezdů

Spojené arabské emiráty

Objevte město „superlativů“

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Spojených arabských emirátů

Zájezdy do Spojených arabských emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejbizarnejsi-vozidla-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024