Dubaj a její 2 nejkrásnější stavby budoucnosti: muzeum myslitelů a tajemně nejvyšší věž

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 1. 2019 • Přečteno 10351x

Kam až se vyšplhá nejvyšší budova světa? A co všechno v budoucnu ovládnou vyspělé technologie? Odpovědi najdete v Dubaji.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Dubaj je místem, kde se mění budoucnost v přítomnost a sny se plní neuvěřitelnou rychlostí. Tak jako v minulých letech, ani letošek či příští rok nezůstanou pozadu, co se dechberoucích projektů týče. Představujeme vám dvě mimořádné stavby, které zákonitě uspokojí a ohromí každého návštěvníka města.

1. Muzeum budoucnosti: mozky z celého světa

Stavba muzea budoucnostiStavba muzea budoucnosti

Nové muzeum poskytne svým návštěvníkům příležitost prožít budoucnost v přítomnosti. Vystaveny tu budou návrhy a vynálezy vědců, odborníků, inovátorů a tvůrčích myslí z celého světa, kteří navrhují a utvářejí budoucnost.

Cílem Dubaje je nejen uspokojit „snílky“ o vyspělé technologii, ale také přilákat ty nejlepší myslitele a talenty ze všech koutů světa, stejně jako nejmodernější technologie, jež pomohou udržet Spojené arabské emiráty na seznamu jednoho z nejmodernějších států světa.

Muzeum budoucnosti se buduje v blízkosti budov zvaných Emirates Towers, jež jsou symbolem dvojčat Dubaje, na silnici Sheikh Zayed Road. Je to architektonické mistrovské dílo.  

Už teď je jasné, že muzeum bude jednou z nejmodernějších staveb na světě. Má tvar oválu a z vnější strany je zdoben jedinečným designem krásné arabské kaligrafie. O svou návštěvnost se rozhodně nemusí bát. Tohle bude velké!

2. Dubai Creek Tower: výš, než může číslo říct

Návrh Dubaj Creek TowerNávrh Dubaj Creek Tower

Budoucí nejvyšší věž na světě by měla být dokončena v roce 2019 a my už se nemůžeme dočkat, až se tato kráska vynoří z písku v celé své kráse.

Dubajská věž v podobě minaretu byla navržena španělským architektem Santiagem Calatravou a tajemně se zatím udává její výška kolem 1 000 metrů (nejvyšší budovou světa je Burj Khalifa s 829,8 m).

Budova bude jak rezidenčním, tak rekreačním zařízením, včetně 360stupňového výhledového patra, odkud bude možné obdivovat město kolem vás i pod vámi.

Loni byly dokončeny základy pro tuto vícepodlažní budovu, a to s použitím 50 000 metrů krychlových betonu s vahou kolem 120 000 tun. Abychom si to ulehčili, samotný základ váží zhruba totéž jako celá CN Tower věž v Kanadě.

Projekt by měl dosáhnout nákladů ve výši 3,6 miliardy dirhamů (což je kolem 22 miliard korun).

Dubai Creek Tower ještě nestojí a už nyní má jednoho konkurenta, kterým je věž Jeddah v Saúdské Arábii. Ta se oficiálně udává jako nejbližší a nejvyšší budova ve výstavbě.

Momentálně však došlo k pozastavení výstavby věže Jeddah. Můžeme se jen dohadovat, zda je důvodem problém finanční nebo snad architektonický... Nebo se jen rozhodli počkat na tajemnou výšku nové věže v Dubaji, aby chytře dosáhli prvenství?

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 25 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubaj-a-jeho-dve-budouci-nejkrasnejsi-stavby/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024