Co si v roce 2023 nesmíte v Dubaji nechat ujít? Chystá vlastní Měsíc i „vesmírný prstenec“!

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 11. 2022 • Přečteno 6967x

Dubaj chystá nový megalomanský projekt, který bude moci zvýšit kapacitu návštěvníků až na dvojnásobek. Co se ve městě vymožeností chystá?

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Spojených arabských emirátůZobrazit zájezdy

Ten, kdo sní o cestě na Měsíc, nebude muset jezdit daleko. A dovolit si ho bude moci téměř každý. K dobrodružné výpravě vám totiž postačí šestihodinový let obyčejným letadlem. Ptáte se, jak je to možné? Níže najdete odpověď.

Dubaj plánuje postavit projekt zvaný „Měsíc“ (The Moon) v hodnotě 5 miliard dolarů a bude navržen tak, aby ho ročně navštívilo 2,5 milionu hostů. Budova je navržena Sandrou G. Matthewsovou a Michaelem R. Hendersonem. Postavena by mohla být za 48 měsíců s celkovou výškou 224 metrů.

Výstavba tohoto projektu by měla přispět k ekonomice Spojených arabských emirátů v odvětvích, jako je pohostinství, zábava, vzdělání, technologie, životní prostředí a vesmírná turistika. Počítá se také, že zdvojnásobí roční návštěvnost Dubaje. Bude totiž moci ubytovat až 10 milionů návštěvníků ročně.

Projekt se zaměří na špičkovou architekturu, inženýrství, design a technologie. Měsíc bude zahrnovat i výcvikovou platformu pro vesmírné agentury a jejich astronauty. Očekává se tedy, že umožní 2,5 milionům hostů (ročně) zažít cenově dostupnou vesmírnou turistiku na zemi.

Co si takhle na Měsíci postavit vilu, proč ne!

Dubajský Měsíc plánuje taktéž tzv. „Sky Villas“, tedy soukromé luxusní rezidence umístěné uvnitř hlavní budovy. Nabídne tak ke koupi přibližně 300 vil, kdy se majitelé stanou zároveň členy exkluzivního členského klubu „The Moon“.

A co nabídne svým hostům?

Hosté, kteří navštíví Měsíc, budou moci využít lázně a wellness, noční klub, salonek, společné prostory a „měsíční kyvadlovou dopravu“ (o které zatím nebyly zveřejněny žádné informace).

V současné době připravuje prezentace, které představí Měsíc potenciálním investorům. Prezentace proletí státy jako Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Katar, Bahrajn a Kuvajt.

Dubají to nekončí...

Očekává se, že takový projekt bude zahrnovat až čtyři Měsíce po celém světě, a to vždy jeden na každém kontinentu, tj. v Severní Americe, Evropě, na Středním východě a v Asii.

Nedávno země vyčlenila 820 milionů dolarů na počáteční plány a výstavbu satelitů.

Gigantický prstenec v oblacích nebo Město se zrcadly?

Kromě Měsíce tu máme další zajímavé projekty. A abychom nevyzdvihovali jen Dubaj, mrkneme také s jednou vizí i k sousedům do Saudské Arábie.

Realitní developer plánuje postavit novou budovu v Dubaji poté, co získal pozemek na hlavní třídě zvané Sheikh Zayed Road. Nejprve to byla nejvyšší budova světa vysoká 828 metrů, která byla otevřena na začátku roku 2010, šest let po zahájení výstavby. Burj Khalifa před pandemií zaznamenala 6 milionů návštěvníků, což z ní činilo nejnavštěvovanější turistickou atrakci v Dubaji. Není divu, že se ve Spojených arabských emirátech plánují další „NEJ“ světa.

Samotný design pozvedne panorama Dubaje do ještě větších výšek. Projekt je inspirován vizí dubajského vládce, šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, a bude patřit mezi nejvýznamnější budovy na světě.

Výstavba prstence se plánuje v blízkosti ikonického Muzea budoucnosti a bude zahrnovat obytné, pohostinské prostory a obchody.

A co blízcí sousedé?

I V Saudské Arábii se nezahálí. Města a vlády v Arabském zálivu totiž zaznamenaly v posledních letech rychlý nárůst populace a ekonomiky. Jedním takovým důkazem je právě Saúdská Arábie, která oznámila nový dechberoucí projekt THE LINE.

Vertikální město s gigantickým zrcadlem, s rozlohou 34 kilometrů čtverečních a hodnotou 500 miliard dolarů bude schopno ubytovat 9 milionů obyvatel. Dvě budovy se zrcadlem jako vnějšími stěnami vystoupají do výšky 500 metrů nad mořem.

Projekt The Line nabízí vizi budoucnosti, tedy nekončící lidskou představivost o tom, jak by mohlo vypadat moderní ubytování ve městě.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 27 zájezdů

Spojené arabské emiráty

Objevte město „superlativů“

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Spojených arabských emirátů

Zájezdy do Spojených arabských emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-si-v-roce-2023-nesmite-v-dubaji-nechat-ujit/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024