11 důvodů, proč s dětmi do Paříže: francouzská metropole jako centrum nekončící zábavy. Vyzkoušejte!

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 4. 2017 • Přečteno 19744x

Neodhánějte děti od monitorů. Tohle jsou bezkonkurenčně nejlepší pařížské atrakce, které budete chtít sami vyzkoušet. Nevěříte? Čtěte!

7 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – PařížZobrazit zájezdy

Náš tip:

Do parku Villette se dá dojet na kole podél kanálu de L'ourcq nebo lodí od Place de Stalingrad až k muzeu.

Paříž, to není jen metropole nad Seinou, hlavní město lásky a město tisíce světel. Paříž je také ideálním místem pro tu správnou dobrodružnou rodinnou dovolenou. Nevěříte? Tak schválně, jestli budete souhlasit, že všechny děti milují Disneyho postavičky, filmové herce, zvířátka v zoo, vědecké pokusy a šokující objevy, panenky, hračky a v neposlední řadě také interaktivní a populárně naučné hry. A to všechno v Paříži zaručeně najdete…

1. Horkovzdušný balon: 150 metrů nad městem

Horkovzdušný balonHorkovzdušný balon

Dobrodružství a k tomu neuvěřitelný výhled vás čeká v parku André Citroena v 15. městském obvodu. Je zde horkovzdušný balon naplněný heliem, který monitoruje kvalitu ovzduší ve městě.

Jeho druhá funkce je však o něco lákavější a zábavnější. Za mírný poplatek se můžete čtvrt hodiny vznášet ve výšce až 150 metrů nad Paříží a užívat si tak neuvěřitelné výhledy a jedinečná panoramata.

2. Cirque D’hiver Bouglione: zážitek obřích rozměrů

Cirque D’hiver BouglioneCirque D’hiver Bouglione

Poslední z původních osmnácti cirkusů stojí v 11. městském obvodu, jen kousek od Place de la République. Cirkus byl postaven v roce 1852 podle návrhu slavného francouzského architekta cirkusů jménem Jakob Ignaz Hittorff. Původně měl cirkus kapacitu skoro čtyři tisíce osob, vzhledem k bezpečnostním předpisům je ale dnes kapacita poloviční, konkrétně se do „šapitó“ vejde 2090 osob.

Stavba má půdorys dvacetistranného polygonu, ale na každém rohu je postaven korintský sloup, takže budova vypadá jako kruhová. Během let začal cirkus sloužit i jiným účelům, a tak se tady dnes konají například i módní přehlídky, koncerty, výstavy nebo drezura zvířat.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

3. Galerie des Enfants (Pompidou): experimentovat a objevovat

Galerie des Enfants (Pompidou)Galerie des Enfants (Pompidou)

Součástí budovy Centre Georges Pompidou je mimo jiné i prostor věnovaný dětem od dvou let. Vyhrazené prostory jsou zaplněny stálými i dočasnými expozicemi a jsou určeny nejen dětem. Návštěvníci zde můžou tvořit, objevovat a experimentovat ve všech odvětvích umění – sochařství, architektura, design, tanec, hudba nebo tvůrčí psaní.

Děti můžou zkoumat a testovat své znalosti a dovednosti, užije si tady ale celá rodina. Rodiče čeká třeba jedna z nejlepších současných sbírek moderního umění.

4. Jardin des Plantes: Noemova archa v Paříži

Muzeum přírodních dějinMuzeum přírodních dějin

Tato nejstarší pařížská zahrada byla založena v roce 1635 a původně sloužila jako bylinná zahrada a botanická laboratoř pro vědce na dvoře krále Ludvíka XIII. Nejstarší skleníky pocházejí z počátku 18. století, na jehož konci byla v zahradách vybudována zoologická zahrada. V areálu je proto v dnešní době mnoho zajímavých atrakcí nejen pro malé návštěvníky.

Nedílnou součástí zahrad je Muzeum přírodních dějin (Musée National D’Histoire Naturelle), jehož součástí je mnoho fantastických expozic. Grande Galerie de l’Évolution připomíná spíše Noemovu archu než muzeum. Prostředkem budovy jsou vystavena pochodující zvířata, od nosorožců přes žirafy po slony a tygry, vše v životní velikosti.

Ze stropu je zavěšena kostra velryby a množství mořských živočichů tak, že to vypadá, jako kdyby opravdu plavali v oceánu. Druhý sál, tzv. Salle des Espèces Menacées et des Espèces Disparues, je věnován především vyhynulým a ohroženým živočišným druhům.

Zoologická zahrada byla vytvořena po zrušení zahrady ve Versailles. Pro velký zájem bylo potřeba přesunout zvířata blíže městu. Na oblíbenosti však zahrada získala až v roce 1827, kdy sem byla přivezena první žirafa. Zahrada si dodnes uchovala svůj původní, venkovský ráz a vzhledem k tomu, že byla prohlášena za historickou památku, nebyl její vzhled nikdy změněn.

5. Tajemné pařížské podzemí: inspirativní i děsivé

Pařížské podzemíPařížské podzemí

Pařížské podzemní si žilo a dodnes žije víceméně vlastním životem, bez ohledu na to, co se děje na povrchu. Nejznámějším a nejslavnějším úsekem pařížského podzemí jsou katakomby pod náměstím Denfert-Rochereau, které byly založeny v 18. století. V té době byly na místo přesunuty ostatky zhruba šesti milionů lidí, protože na pařížských hřbitovech již nebylo místo.

Katakomby se však nenacházejí jen pod tímto náměstím, ale jejich chodby se táhnou dlouhé kilometry dál pod ulicemi města. Mezi další slavné podzemní hroby patří například ty pod Červencovým sloupem na Place de la Bastille nebo pod kostelem Saint Sulpice.

Zajímavou součástí podzemí je také místo, na kterém stojí slavná Opéra Garnier. Architekt Charles Garnier vyřešil problém s podzemní vodou naprosto geniálně tak, že ji zakomponoval do stavby. V suterénu se proto nachází množství jezírek, bazénků a fontán, které byly údajně inspirací pro román Fantom Opery.

6. Muzea pro děti: slavní, lodě a panenky

Musée de la MarineMusée de la Marine

Pařížská muzea nemusí být pro děti utrpením. Krom monumentálních sbírek umění v nich totiž můžete najít i taková díla, která děti doslova nadchnou.

Jedním takovým je muzeum voskových figurín Musée Grévin, které najdeme na Montmartru. Bylo založeno v roce 1882 a schraňuje sbírky voskových figurín nejen divadelních a filmových hvězd, ale také slavných osobností francouzských dějin.

Musée de la Marine zase patří mezi nejstarší námořní muzea na světě. Sídlí v paláci Chaillot na Trocadéru a můžete si tady prohlédnout například modely válečných lodí ze 17. století nebo jedny z největších a nejkrásnějších plachetnic na světě. Nejzajímavější na tomto muzeu ovšem je, že můžete sledovat restaurátory přímo při práci a zjistit, jak se takové staré lodě opravují a udržují.

Musée de la Poupé je pak jedinečné muzeum panenek, ve kterém najdete přes čtyři sta různých panen a panenek. Ty mají v muzeu krom jiného i svou nemocnici pro slabé a staré umělohmotné krásky.

7. Park Villette: z jatek centrem vědy

Park VillettePark Villette

Dávno předtím, než byl na zelené ploše v 19. obvodu vybudován největší městský park v Paříži, stávala na tomto místě rozsáhlá městská jatka. V 70. letech však začala jejich postupná demolice a zároveň byla zahájena jednání o budoucnosti této plochy.

V areálu proto dnes najdeme nejen muzea, koncertní sály, panoramatické kino a divadelní sály, ale také různé tematické zahrady. Nejzajímavějším dílem v parku je však tzv. Cité des sciences et de l’industrie (Centrum vědy a průmyslu).

30 000 metrů čtverečních plochy nabízí zábavu pro malé i velké, najdeme zde mimo jiné vědecké exponáty, zajímavosti a záhady lékařství. Návštěvníci mohou zkoumat galaxie a vesmír, vulkány, lidstvo, životní prostředí, energii a oceán. Toto jsou hlavní témata expozic v muzeu.

8. Vincenneský lesík: farma i ZOO

Vincenneský lesík - ZOOVincenneský lesík - ZOO

Tato zelená plocha na východním okraji centra Paříže není jen lesem – najdete tady i mnoho zábavy, zajímavých zákoutí a fascinující přírodu. Chvílemi si ani nebudete připadat jako v pulzující metropoli. S dětmi rozhodně nevynechejte některé ze čtyř jezer, půjčte si loďku a odpočívejte na poklidné hladině uprostřed ráje.

Navštivte také místní ZOO, která na místě stojí už od 30. let minulého století a před pár lety prošla nákladnou rekonstrukcí. Mají tam žirafy, lvy a jaguáry, opice, plazy, mořské živočichy a obojživelníky a fantastické bílé nosorožce.

Určitě nevynechejte ani návštěvu Ferme Georges Ville, modelové funkční farmy, kde se nejen děti mohou na pěti hektarech pozemků seznámit se životem a zvířaty na farmě. Dětské prolézačky a spoustu dalších atrakcí také najdete v tzv. Parc Floral. 

9. France Miniature: Francie v měřítku 1:30

France MiniatureFrance Miniature

Zhruba hodinu cesty na západ od Paříže se nachází atrakce, díky níž budete mít možnost během chvilky poznat celou Francii. France Miniature je věrnou zmenšenou kopií celé země a na rozloze pěti hektarů jsou postaveny ty nejdůležitější francouzské památky v poměru 1:30.

Můžete tak během pár hodin prozkoumat Korsiku, prohlédnout si most Pont du Gard v Provence, navštívit pevnost Carcassone nebo ještě slavnější pevnost Boyard, obdivovat zámky na Loiře, nechat se uchvátit normandským divem Mont Saint-Michel nebo navštívit americký vojenský hřbitov v Colleville-sur-mer. Zkrátka uvidíte to nej z celé Francie.

10. Asterixpark: adrenalinová zábava

AsterixparkAsterixpark

V Asterixparku, který se nachází v blízkosti letiště Charles de Gaulle, se přenesete do světa nejslavnějších galských animovaných postaviček. Krom galské vesnice tady najdete delfinárium a vodní atrakce a velké množství kolotočů, horských drah a všelijakých šíleností.

Čtení na podobné témaAsterix park: země Galů s 6 kouzelnými světyPřečíst

Adrenalinové zážitky tady zkrátka najdete na každém rohu. Mezi ty opravdu nej ale jednoznačně patří dráha Goudurix, která má sedm otoček hlavou dolů nebo Rock’n’Roller Coaster, kde jedete rychlostí skoro 100 km/h.

11. Disneyland: splněný sen nejen pro děti

V Disneylandu se vyřádí děti i dospělíV Disneylandu se vyřádí děti i dospělí

A na závěr ta neslavnější atrakce pro děti i dospělé. Pokud jste měli či stále máte rádi disneyovky a postavičky z animáků, tady se vám bude líbit, budete se opět cítit jako děti.  Disneyland a Walt Disney Studios čítají dohromady kolem šedesáti atrakcí, včetně alegorických průvodů, kolotočů a všelijakých bludišť.

Čtení na podobné témaVstupné do Disneylandu: Kolik stojí parádní zábava? Na atrakce snadno a rychle s FastpassyPřečíst

Můžete zde navštívit Mickey Mouse a zatančit si s některými z Disneyho postaviček nebo zajít za Piráty z Karibiku či na zámek Šípkové Růženky. Atrakcí a zajímavostí pro rodiče a děti je v Paříži a jejím okolí mnoho. Ať už vaše děti zajímají dějiny, námořnictvo a lodě, věda, umění nebo prostě jen mají rádi pohádky a animované filmy, v Paříži se jim může splnit každý jejich sen.

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC
11. – 15. 7. 2024

Další zájezdy

Paříž pro rodiče a děti

Za pokladem do Paříže

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/11-duvodu-proc-s-detmi-do-parize/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024