Disneyland v Paříži: Objevte místo, kde se plní sny. A nejen dětem!

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25864x

Nejen ratolesti, ale i dospělí s dětským duchem si jezdí užívat do dvou nejzábavnějších parků jen pár kilometrů od Paříže!

29 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Máte rádi pohádky? Věřte nebo ne, na světě existuje jedno místo, kde se dětem plní sny a dospělí se znovu stávají dětmi. Kdepak že tenhle ráj vykvetl? Na okraji Paříže a není dílem přírody, nýbrž výplodem muže s nekonečnou fantasií Walta Disneyho. Přivítá vás Mickey Mouse, objevíte poklad Pirátů z Karibiku a na horskou dráhu vás vyprovodí nejpopulárnější podmořský živočich Nemo. Továrna na absolutní štěstí právě otevírá své brány!

Vybavujete si ještě příběh o Petru Panovi? Odehrává se v magické zemi plné snů a fantazie, kde dobrodružství nebere konce a děti nikdy nedospějí, v Zemi Nezemi. Walt Disney v padesátých letech zpracoval příběh o chlapci Petrovi a pár let nato spatřil ve Spojených státech světlo světa první Disneyho zábavní park, který Zemi Nezemi odráží dokonale – je totiž místem splněných snů a neuvěřitelných zážitků.

Bezmála čtyřicet let po otevření prvního Disneylandu v Kalifornii mohly i evropské děti poprvé obejmout Mickey Mouse. Pařížský Disneyland byl slavnostně otevřen v roce 1992 a od té doby ho navštívilo více než 250 miliónů lidí.

Disneyland se neustále rozrůstal, a tak se dnešní komplex skládá z několika částí. Jádro celého resortu tvoří dva zábavní parky – původní Disneyland Park a o deset let mladší Walt Disney Studios. Mimo to tu najdete Disneyho vesničku (Disney Village) s obchody, restauracemi, kinosály a zábavními programy. Ke komplexu patří také golfové hřiště a v neposlední řadě část s hotely, ve kterých je možné třeba posnídat nebo povečeřet s oblíbenými postavičkami z Disneyho pohádek.

Čtení na podobné témaPřehledný průvodce atrakcemi Disneylandu: Co vás čeká v největším pařížském zábavním parku? Přečíst

Rande s pohádkovým hrdinou i velkolepá noční show

Slavnostní průvod postaviček okolo zámku Šípkové RůženkySlavnostní průvod postaviček okolo zámku Šípkové Růženky

Hrdinové z Disneyho pohádek se procházejí během dne po parku a nadšené děti se s nimi můžou vyfotit nebo je jen tak obejmout. Velmi populární je také sbírání podpisů postaviček do dětských památníčků, které je možné zakoupit v místních obchůdcích se suvenýry. Pohádkoví hrdinové mají krom toho i svá „stanoviště“, kde se v přesně danou hodinu objevují, fotí a podepisují. Aktuální informace o časech najdete buď na internetu, nebo v letáčcích při vstupu do parku.

V nich se také dozvíte doby konání nejrůznějších show a doprovodných programů, které probíhají každý den v obou parcích. Mezi ty nejoblíbenější patří pochody pohádkových hrdinů, tzv. parades, při kterých postavičky projíždějí na vyzdobených vozech po hlavních promenádách parků. Vedle toho se v Disneylandu i Walt Disney studiích konají různá tematická představení inspirovaná příběhy jednotlivých pohádek.

Vyvrcholením celého dne je noční show – představení, které je promítáno přímo na centrálním zámku Šípkové Růženky v Disneyland Parku a je zakončeno ohňostrojem, který oznamuje uzavření parku pro daný den. I když budete po celém dni unavení, rozhodně si toto představení chvíli před zavírací dobou nenechejte ujít!

Čtení na podobné témaDisney World na Floridě: prožijte den v ikoně zábavního průmyslu + praktické rady k návštěvěPřečíst

Kýč? Ne! Absolutní štěstí

Proleťte se na Aladinově létajícím koberciProleťte se na Aladinově létajícím koberci

Leckterým chytrákům se Disneyland zdá být komerční a kýčovou záležitostí, kterou odmítají krmit své děti. Samozřejmě, pařížský Disneyland reprezentuje americký splněný sen na evropské půdě a kýčovitý bezesporu je. Nicméně se stačí chvíli posadit na lavičku a pozorovat děti. A to absolutní štěstí v jejich očích, ta pýcha, když na sobě mají šatičky Disneyho princezen, kostým Buzze Rakeťáka nebo neohroženého piráta, mluví za všechno.

Disneyland je místem splněných snů, místem rozvíjejícím dětem fantazii. Umožníte-li svým dětem jeho návštěvu, dopřejete jim útěk z reálného světa do světa dobrodružství a pohádek. A vy s nimi můžete tento útěk prožívat a cítit se jako v Zemi Nezemi – ve světě, kde se dospělí stávají znovu dětmi. 

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Paříž a Disneyland

Do pohádky přes Paříž

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Paříže na téma: Disneyland

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizsky-disneyland/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024