Disneyland v Paříži: Objevte místo, kde se plní sny. A nejen dětem!

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15735x

Nejen ratolesti, ale i dospělí s dětským duchem si jezdí užívat do dvou nejzábavnějších parků jen pár kilometrů od Paříže!

43 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobraz zájezdy

Máte rádi pohádky? Věřte nebo ne, na světě existuje jedno místo, kde se dětem plní sny a dospělí se znovu stávají dětmi. Kdepak že tenhle ráj vykvetl? Na okraji Paříže a není dílem přírody, nýbrž výplodem muže s nekonečnou fantasií Walta Disneyho. Přivítá vás Mickey Mouse, objevíte poklad Pirátů z Karibiku a na horskou dráhu vás vyprovodí nejpopulárnější podmořský živočich Nemo. Továrna na absolutní štěstí právě otevírá své brány!

Vybavujete si ještě příběh o Petru Panovi? Odehrává se v magické zemi plné snů a fantazie, kde dobrodružství nebere konce a děti nikdy nedospějí, v Zemi Nezemi. Walt Disney v padesátých letech zpracoval příběh o chlapci Petrovi a pár let nato spatřil ve Spojených státech světlo světa první Disneyho zábavní park, který Zemi Nezemi odráží dokonale – je totiž místem splněných snů a neuvěřitelných zážitků.

Bezmála čtyřicet let po otevření prvního Disneylandu v Kalifornii mohly i evropské děti poprvé obejmout Mickey Mouse. Pařížský Disneyland byl slavnostně otevřen v roce 1992 a od té doby ho navštívilo více než 250 miliónů lidí.

Disneyland se neustále rozrůstal, a tak se dnešní komplex skládá z několika částí. Jádro celého resortu tvoří dva zábavní parky – původní Disneyland Park a o deset let mladší Walt Disney Studios. Mimo to tu najdete Disneyho vesničku (Disney Village) s obchody, restauracemi, kinosály a zábavními programy. Ke komplexu patří také golfové hřiště a v neposlední řadě část s hotely, ve kterých je možné třeba posnídat nebo povečeřet s oblíbenými postavičkami z Disneyho pohádek.

Čtení na podobné témaPřehledný průvodce atrakcemi Disneylandu: Co vás čeká v největším pařížském zábavním parku? Přečíst

Rande s pohádkovým hrdinou i velkolepá noční show

Slavnostní průvod postaviček okolo zámku Šípkové RůženkySlavnostní průvod postaviček okolo zámku Šípkové Růženky

Hrdinové z Disneyho pohádek se procházejí během dne po parku a nadšené děti se s nimi můžou vyfotit nebo je jen tak obejmout. Velmi populární je také sbírání podpisů postaviček do dětských památníčků, které je možné zakoupit v místních obchůdcích se suvenýry. Pohádkoví hrdinové mají krom toho i svá „stanoviště“, kde se v přesně danou hodinu objevují, fotí a podepisují. Aktuální informace o časech najdete buď na internetu, nebo v letáčcích při vstupu do parku.

V nich se také dozvíte doby konání nejrůznějších show a doprovodných programů, které probíhají každý den v obou parcích. Mezi ty nejoblíbenější patří pochody pohádkových hrdinů, tzv. parades, při kterých postavičky projíždějí na vyzdobených vozech po hlavních promenádách parků. Vedle toho se v Disneylandu i Walt Disney studiích konají různá tematická představení inspirovaná příběhy jednotlivých pohádek.

Vyvrcholením celého dne je noční show – představení, které je promítáno přímo na centrálním zámku Šípkové Růženky v Disneyland Parku a je zakončeno ohňostrojem, který oznamuje uzavření parku pro daný den. I když budete po celém dni unavení, rozhodně si toto představení chvíli před zavírací dobou nenechejte ujít!

Čtení na podobné témaDisney World na Floridě: Prožijte den v ikoně zábavního průmyslu + praktické rady k návštěvěPřečíst

Rezervace zájezdu je jednoduchá a přehledná. Víte přesně, co si objednáváte. Myslíme na každý detail.

Kýč? Ne! Absolutní štěstí

Proleťte se na Aladinově létajícím koberciProleťte se na Aladinově létajícím koberci

Leckterým chytrákům se Disneyland zdá být komerční a kýčovou záležitostí, kterou odmítají krmit své děti. Samozřejmě, pařížský Disneyland reprezentuje americký splněný sen na evropské půdě a kýčovitý bezesporu je. Nicméně se stačí chvíli posadit na lavičku a pozorovat děti. A to absolutní štěstí v jejich očích, ta pýcha, když na sobě mají šatičky Disneyho princezen, kostým Buzze Rakeťáka nebo neohroženého piráta, mluví za všechno.

Disneyland je místem splněných snů, místem rozvíjejícím dětem fantazii. Umožníte-li svým dětem jeho návštěvu, dopřejete jim útěk z reálného světa do světa dobrodružství a pohádek. A vy s nimi můžete tento útěk prožívat a cítit se jako v Zemi Nezemi – ve světě, kde se dospělí stávají znovu dětmi. 

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Cestování je moje droga. Prožijte se mnou to radostné očekávání zážitků.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 43 zájezdů

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. prosince

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 18 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopadu

Paříž a Disneyland

Do pohádky přes Paříž

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Paříže na téma: Disneyland

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizsky-disneyland/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieCestujte mazaně - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!