Oblečte se od hlavy až k patě do umění a noste na tričku nebo teniskách van Goghovy obrazy

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 8. 2018 • Přečteno 3447x

Obyčejné plátěné tenisky s gumovou podešví získaly další rozměr a znovu potvrdily svou pověst ikonického kousku šatníku. V botách potištěných díly van Gogha budete středem pozornosti a vzbudíte dojem, kamkoli vkročíte.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do AmsterdamuZobrazit zájezdy

Víte, že…

Říká se, že každý umělec musí být tak trochu šílený. A Vincent van Gogh, slavný malíř slunečnic, to svým příběhem o uchu uříznutém břitvou a věnovaném prostitutce, jež o ně žertem požádala, je toho jen důkazem.

Že vás móda již nedokáže ničím překvapit? Omyl! Když se spojí díla nejslavnějšího postimpresionisty, amsterdamské Van Goghovo muzeum a přidá se k tomu výrobce ikonických tenisek Vans, výsledkem jsou (nejen) originální plátěnky, které nebudete chtít dlouho zout. Pořádně se do toho obujte a vyrazte do nové sezony.

Součástí nové kolekce legendární surfařské a skaterské značky Vans je kromě klasických slip-ons („nazouváků“) s motivem lebky třeba nadčasové bílé triko s podobiznou samotného mistra či saténový bomber s něžnými květy mandloní.

Právě jednoduchý obraz kvetoucí mandloně namaloval van Gogh jako dárek svému bratrovi k narození jeho syna. Dílo vykazující vliv japonského stylu vzniklo v psychiatrické léčebně v St. Rémy v roce 1890, pouhý měsíc před umělcovou smrtí. Mandloně symbolizují nový život a v tomto případě jako by říkaly, jeden se narodí a jeden zemře.

Tak, jako jsou slunečnice jako motiv obrazu nerozlučně spjaty s Vincentem van Goghem, jsou poznávacím znamením americké firmy Vans oblíbené Old Skool plátěné tenisky, které se vyrábějí již od roku 1977. Letos se obě slavná jména spojila a na teniskách tak vedle žlutých slunečnic najdete i působivý autoportrét.

Van Goghovo muzeum v Amsterdamu věnuje část svých zisků z prodeje na uchování van Goghova dědictví a sbírky umění a předávání dalším generacím. I když jsou všechny kousky oblečení v prodeji teprve od 3. srpna, již teď jsou na e-shopu Vans.com beznadějně vyprodány. K dostání jsou však ještě u vybraných prodejců, a to i v České republice. Cena kotníkových tenisek VANS X VAN GOGH MUSEUM je cca 2 250 Kč.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)

Amsterdam vás dostane

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Amsterdamu

Zájezdy do Amsterdamu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/oblecte-se-od-hlavy-az-k-pate-do-umeni-a-noste-na-tricku-nebo-na-teniskach-van-goghovy-obrazy/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024