Pařížský kabaret má narozeniny! Prvně otevřel před 125 lety

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3064x

Slavný šantán pod lopatkami červeného větrného mlýna oslavuje. Právě před 125 lety vstoupil do jeho dveří první zábavychtivý zákazník.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Stejně tak jako Eiffelova věž nebo Sacré Coeur, slavný kabaret Moulin Rouge je jedním ze základních symbolů Paříže. I přes svůj pěkný věk, a vskutku rušný život, se však červený větrný mlýn nachází v báječné kondici!

Bylo to 6. října roku 1889, kdy do dveří Moulin Rouge vstoupil první zákazník. A velkolepá jízda moha začít! Tenkrát měl ale kabaret k tanečnicím v šatech s flitry a pavími pery ještě daleko. Jeho začátky byly poněkud obhroublé.

Namísto šampaňského tekla proudem pálenka a švadlenky, co si přivydělávaly jako zpěvačky, pěly svému publiku odrhovačky.

To však nevadilo malíři Henrimu Toulouse-Lautrecovi, který tam s oblibou sedával a do svých kreseb zachytil další francouzskou záležitost, kterou dodnes obdivujeme – rozverný tanec kankán.

Během 19. a 20. století se v šantánu otočila ještě řada známých osobností. Zpočátku tam na tajné dýchánky chodil i král Eduard VII., později to byl třeba herec Jean Gabin nebo Maurice Chevalier. Svá vystoupení tu měli také Josephine Baker, Charles Aznavour či Edith Piaf. Později i Frank Sinatra nebo Elton John.

Pokud se budete chtít podívat do věhlasného kabaretu dnes, musíte si svá místa předem zarezervovat. A dostavit se jak se patří. Pánové v obleku s kravatou a 30 minut před začátkem představení. Ceny vstupenek začínají na 100 eurech.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizsky-kabaret-ma-narozeniny/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024