Rozemlít na jemný prášek a smíchat s horkým mlékem! Trend matcha latte pokračuje do roku 2019

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 2. 2019 • Přečteno 2786x

Matcha je smaragdově zelená a zelenou barvu, jak známo, tvoří protikladné síly – modrá a žlutá. Tak dejte matchou sbohem zimnímu nebi. Slunce už si zase hledá cestu.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Další skvělé matcha kavárny/bary najdete třeba Londýně nebo v Los Angeles. V kavárně Matcha Box v LA si z nápojového lístku vyberte The Empress, lahodnou kombinaci čaje matcha, citronu a máty. V londýnském Palm Vaults se usaďte v retro růžovém koženém křesílku a popíjejte růžovozelené matcha latte, v němž čaji matcha úspěšně sekunduje červená řepa.

„Vzali si tři kelímky s kávou a šli si sednout ven, kde bylo několik stolů a židlí.“ Nebo vlastně ne. Píše se rok 2019 a knižní hrdinové právě vyměnili kelímek s kávou za matchu! Neexistuje totiž nic, co by je v moderním uspěchaném velkoměstě povzbudilo více než zelený práškový čaj matcha. Matcha latte (třeba s ovesným mlékem) si buď zamilujete, nebo jej zavrhnete (zpravidla nic mezi tím).     

Obliba matcha latte je jako lavina, která vás co nevidět strhne s sebou (pokud se tak už dávno nestalo) a v ústech vám po sobě zanechá svěží a lehce nasládlou chuť s téměř nepatrnou trpkostí.

Ve srovnání s kávou má navíc kofein v matcha čaji delší působení. Můžou za to tzv. taniny, na něž se kofein váže a jež tělo absorbuje až během trávení. Takže stačí jeden hrnek a v pátek v noci můžete zůstat vzhůru o dvě hodiny déle.     

Jestli jste pravý matcha latte fanoušek, nebo si jej chcete dát úplně poprvé, sázkou na jistotu je Cha Cha Matcha v New Yorku. Růžová oáza na rušné Lafayette Street na Manhattanu si vás získá příjemnou, útulnou atmosférou, milou obsluhou a samozřejmě skvělým menu.

V nabídce tu kromě klasického matcha latte mají i variantu se zázvorem, kurkumou, tekutým dusíkem, či dokonce s mistrem očisty – černým zázrakem – houbou čaga (rezavcem šikmým). Chcete-li si ale naplno užít nádhernou jarní neděli s ostrým newyorským sluncem, připraví vám jej s sebou do kompostovatelného kelímku. Thank you so matcha, milí cestovatelé, že s námi neustále objevujete nové věci!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. září

Gurmánské zážitky

Objevte ráj gurmánů

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů na téma: Gurmánské zážitky

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rozemlit-na-jemny-prasek-a-smichat-s-horkym-mlekem-trend-matcha-latte-pokracuje-do-roku-2019/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024