Los Angeles: americký sen slávy, mrakodrapové centrum i historická osada

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 3. 2018 • Přečteno 8040x

Za centrum města je pokládán Downtown se svými moderními mrakodrapy.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

V blízkosti hranice s Mexikem jižně ve státě Kalifornii u pobřeží Tichého oceánu se nachází druhé nejlidnatější město Spojených států amerických Los Angeles. Jeho poloha je více než fascinující, rozkládá se mezi horami, oceánem a pouští. Turisty přitahuje jako magnet, a to zejména díky slavnému nápisu Hollywood, který se nachází na kopci Mount Lee. Poznejte historii města, která bývala dříve malou osadou a proměnila se v pulzující metropoli! Vítejte ve městě andělů!

Příchod 11 rodin, které založily malou osadu

Kdysi malá osada, dnes obrovské městoKdysi malá osada, dnes obrovské město

Původní obyvatelé, kteří osídlili oblast dnešního města a kraje Los Angeles, byli indiáni. Jejich klid byl narušen příchodem kolonizátorů, kteří zakládali v Kalifornii první misie a osady. Jedna skupina osadníků, skládající se z 11 rodin, se usadila u řeky Los Angeles, kde 4. září roku 1789 založili osadu.

Malá osada, která měla 44 obyvatel, se během vývoje proměnila na jedno z nejživějších měst USA. V roce 1815 potopa způsobila zničení původní osady, ta se kvůli bezpečnosti přesunula dále od řeky.

Historické jádro dnešního města Los Angeles

Kousek od nádraží Union můžou turisté navštívit historický skanzen El Pueblo de Los Angeles. Původně se jednalo o střed města, jak ale město Los Angeles rostlo, přesunulo se centrum do moderní čtvrti Downtown. Návštěvníci mají tak jedinečnou možnost nahlédnout do historie losangeleské osady s nejstaršími budovami města.

Na 44 akrech, které byly zachovány jako historické památné místo, můžete navštívit muzea, nejstarší dům města z roku 1818, první požární stanici města, ulici s mexickými stánky, obrovský viktoriánský dům či první luxusní hotel Los Angeles. Turisté si tak udělají obrázek o tom, jak bydleli lidé ve městě okolo roku 1841, kdy podle sčítání lidu zde žilo necelých 200 obyvatel. Poté, co bylo objeveno zlato v horách, se aglomerace města rapidně zvýšila.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Hollywood, místo, kde se zrodil filmový byznys

Nápis HollywoodNápis Hollywood

Hollywood, slovo, které vyjadřuje životní sny, velkolepé plány, světovou slávu, luxusní život, ale také zklamání. Jedná se o centrum filmového průmyslu a všeho dění. Slavní herci a herečky, slavnostní předávání Oskarů a nápis Hollywood, který se nachází na kopci Mount Lee v Griffith Parku, je ikonou města Los Angeles.

Aby byla půda pro potenciální kupce lákavější, udělají jednoduchý marketingový tah. Na svazích nad městem vztyčí v roce 1923 třináct obrovských písmen HOLLYWOODLAND. Chtějí tímto způsobem pozemky zatraktivnit a zvýšit tak kupní ceny. Později jsou odstraněna poslední čtyři písmena, až zbyde pouze nápis Hollywood.

Během své historie chátral, stal se místem sebevražd a neunikl také vandalům. V jednu chvíli se dokonce uvažovalo o jeho úplném odstranění! Čtvrť Hollywood je místem, ve kterém se zrodil filmový průmysl. Jako ostříž bdí nad čtvrtí mohutný nápis, který jedním slovem vyjadřuje vše, čím si filmový průmysl prošel- od zrození přes období němých filmů, zlatou éru až po nástup moderních technologií, jako je televize.

Centrum L.A., krásný výhled a moderní koncertní hala

Za centrum města je pokládán Downtown se svými moderními mrakodrapy. Jedná se o hlavní obchodní a úřední uzel, který bývá někdy přirovnáván k Manhattanu v New Yorku. Pokud chcete zažít krásný výhled na město a nápis Hollywood, nenechte si ujít návštěvu radnice, která byla postavena roku 1928.

Turisty přitahuje také nevšední design koncertní haly Disney Hall, která byla slavnostně otevřena roku 2003. Navrhl ji známý architekt Frank Gehry, který se inspiroval aerodynamickými tvary. Koncertní hala pojme více jak 2000 diváků a je domovem losangeleské filharmonie. Ve městě se nachází také několik muzeí a skvělých restaurací.

Pak se stačí vypravit autem nedaleko centra do městečka Beverly Hills a představit si, jak někde za těmi vysokými zdmi žijí celebrity. Los Angeles se musí zkrátka zažít!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/los-angeles/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024