Silvestr v Paříži? Přípitek u Eiffelovky? To se nedá popsat, to se musí zažít...

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7353x

Plánujete konec roku oslavit ve velkém stylu? V tom případě vyrazte do pulzující silvestrovské Paříže!

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Prosinec se již tradičně nese nejen ve znamení vymýšlení a shánění dárků rodině a přátelům, ale také ve znamení silvestrovského veselí. Ten nejlepší večírek roku, na který se pak dlouhá léta vzpomíná, sice nemusí proběhnout zrovna na silvestra, ale pokud právě vy mezi milovníky žhavých oslav konce roku patříte, vyrazte do pulzující silvestrovské Paříže!  

Abyste si oslavy ve městě nad Seinou naplno užili, máme pro vás pár tipů:

  • Vydejte se na hlavní pařížskou třídu, silvestrovsky vyzdobenou Champs-Elysées, kterou sami Francouzi považují za nejkrásnější avenue na světě. Je to jediné místo, kde můžete u Vítězného oblouku spatřit předpůlnoční videoshow. Jen pozor, poslední den v roce toto místo zaplaví davy nadšenců z celého světa.  
  • Dopřejte si tradiční silvestrovskou večeři. Ochutnejte některou z vybraných francouzských delikates a lahůdek. Na vašem stole nesmí chybět kachní játra (foie gras), ústřice či uzený losos.  
  • Oblečte se elegantně, ale zároveň chic a možná i trochu sexy. Poslední den v roce jsou Pařížané obzvlášť elegantní. V džínách a tričku s potiskem vás do dobré restaurace odmítnou pustit.
  • Svezte se metrem. Lístek tentokrát vůbec nepotřebujete a metro navíc jezdí celou noc. Jen si vše dobře naplánujte, ať půlnoc nemusíte oslavit v tunelu s hordou nedočkavých cestujících.
  • Prožijte nezapomenutelnou noc v některém ze slavných kabaretů. Potěšte své oko krásou spoře oděných tanečnic v nejznámějším pařížském kabaretu Moulin Rouge, navštivte kabaret Crazy Horse, založený již roku 1951. Šampaňské, kaviár, třpytky,... nadešel čas se bavit! Místo si ale rozhodně rezervujte s dostatečným předstihem. 

A poslední rada na závěr: Ať už na poslední noc v roce plánujete cokoliv, hlavně si to pořádně užijte a dávejte na sebe pozor, ať se v Paříži ve zdraví setkáme i v roce 2016. Těšíme se na vás!

 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/silvestr-v-parizi-pripitek-u-eiffelovky-exploze-nadseni-vas-vystreli-do-vesmiru/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024