Sklenka červeného. Tak na tu vsaďte, když se vám nechce do posilovny. Ptáte se proč?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2759x

Dobrá zpráva pro zaryté odpůrce cvičení: Kanadští vědci zjistili, že sklenka červeného vydá za hodinu času strávenou v posilovně!

22 zájezdů na téma: Za vínem Zobrazit zájezdy

Víte, že...

Existují dokonce lidé, kteří mají z vína fobii? Chorobný strach z vína se označuje jako oenofobie.  

Protože jedna sklenka červeného denně dělá hotové zázraky. Shodují se na tom dietologové i kardiochirurgové. A co víc, kanadští vědci nedávno zjistili, že sklenka červeného vydá za hodinu času strávenou v posilovně. Tak co si s námi udělat výlet za vínem? Čekají vás jedinečné chuťové i vizuální zážitky s odvážnými kombinacemi jídel a vín. A věřte nám, že jen u jídla a pití rozhodně nezůstane.

Červené víno obsahuje rostlinnou látku zvanou resveratrol, která účinně odbourává volné radikály. Tím stimuluje regeneraci a obnovu buněk, upevňuje zdraví a prodlužuje život.

Tu samou látku získává člověk při posilování. Resveratrol zlepšuje fyzickou kondici, blahodárně působí na srdeční činnost a podporuje tvorbu svalové hmoty. Jinými slovy, na lidské tělo působí podobně jako fyzická aktivita v posilovně. 

Pokud rádi zkoušíte nové věci a dáváte přednost netradičním výletům, vyberte si ten, během něhož budete moci ochutnávat ta nejlepší vína světa z různých vinařských oblastí. Čeká vás degustace vybraných vín i zajímavé povídání o tomto lahodném moku. Chuťové pohárky ale nepoblázníte pouze vínem, nýbrž i pečlivě vybranými pokrmy.

Pokud se někdy ocitnete třeba v podzimní Paříži, určitě si nenechte ujít gurmánsky přitažlivé vinobraní na MontmartruJedinečným zážitkem je i vinobraní v půvabném městečku Santana na severovýchodě ostrova Madeira. Skrytá tajemství vůní a chutí vín pak můžete poodhalit při návštěvě kraje Champagne.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za vínem

Jako sommeliéři

Vyberte si jeden z našich 22 zájezdů na téma: Za vínem

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sklenka-cerveneho-tak-na-tu-vsadte-kdyz-se-vam-nechce-do-posilovny-ptate-se-proc/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024