Las Vegas: město mnoha tváří, na které se nezapomíná

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 19004x

Povídá se, že všechno, co se ve Vegas stane, taky ve Vegas zůstane, a tak mají hříšníci volné pole působnosti.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Milované i zatracované, pohádkové i kýčovité, město hříchu i říše snů, ve které nic není nemožné a která prý poskytuje vše, po čem lidé touží. To všechno a mnohem více jsou charakteristiky města, které neprahne po ničem jiném, než své návštěvníky dokonale pobláznit. Vítejte v Las Vegas.

Las Vegas, největší město státu Nevada, je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších měst na světě. Tato oáza světel uprostřed hřebenů hor a pusté pouštní krajiny vyrůstala zcela uměle až na počátku 20. století. Dnes se jedná o největší americké město, které vzniklo po roce 1900 a jehož populace před několika lety přesáhla dva miliony obyvatel.

To však nic není ve srovnání s více než třiceti miliony návštěvníků, kteří do města každoročně zavítají. Statistiky nadto tvrdí, že plných 80 % těch, kteří se někdy do Vegas podívali, se sem znovu vrací. Tento zábavní park mnoha tváří, ve kterém nic není nemožné, totiž vytváří závislost. A nejen tu gamblerskou.

Onen nezapomenutelný pocit magické přitažlivosti a fascinace městem hříchu, hazardu a zábavy pocítíte už v letadle, když budete kroužit nad místním letištěm McCaarran. Byť jste Las Vegas už viděli v bezpočtu filmů, ta záplava blikajících a zářících neonů vás, zvláště pak v noci, úplně dostane. Mimochodem, nejzářivějším bodem naší planety při pohledu z vesmíru, je právě Las Vegas…

Město hříchu

Jedním z obvyklých přídomků, kterými se Las Vegas honosí, je „město hříchu“. Povídá se, že všechno, co se ve Vegas stane, taky ve Vegas zůstane, a tak mají hříšníci volné pole působnosti. Toto označení poukazující na uvolněné mravy k městu patří hned z několika důvodů.

Jedním z nich je fakt, že oproti zbytku USA panuje ve státě Nevada velmi liberální přístup k alkoholu. Pití je zde povoleno i na veřejnosti, a tak nemusíte plechovku piva schovávat do igelitových pytlíků, jako se to děje jinde ve Spojených státech. Bary jsou zde často otevřeny nonstop, po žádné prohibici ani stopy.

Dalším znakem místních lehkých mravů je legalizovaná prostituce na většině území státu Nevada, což je v USA opět jev nevídaný (v samotném Las Vegas je sice provozování nejstaršího řemesla nelegální, ale zájemcům stačí vyjet kousek za město). A v neposlední řadě je velkým symbolem „hříšnosti“ města místní sňatková a rozvodová politika.

Las Vegas se původně začalo rozvíjet a bohatnout zejména díky velice tolerantním právním předpisům, které umožňovaly rychlé uzavření sňatku a také bleskový a nekomplikovaný rozvod. Ve třicátých letech se sem díky tomu začaly hrnout tisíce lidí. A aby se ve městě během čekání na svatbu či rozvod nenudili, začaly pro ně místní podnikavci zřizovat různé kratochvíle, zejména pak herny…

Čtení na podobné témaSvatby v Las Vegas: řekněte si „Ano" před Elvisem, na horské dráze nebo v nebývalém luxusuPřečíst

Město hazardu

V Las Vegas je vice než snadné propadnout čemukoli a hazard je bezesporu tou nejběžnější asociací, která se nám po vyřknutí slov „Las Vegas“ vybaví. Není taky divu. Zvonění hracích automatů vám i po návratu domů bude ještě dlouho znít v uších. Nevada byla prvním americkým státem, který zlegalizoval hazardní hry.

Dnes v jejím hlavním městě najdete na osmdesát kasin, z nichž každé je naprosto soběstačnou zemí fantazie, která okouzlí i ty, kteří si vždycky mysleli, že hráčství není nic pro ně. A navíc: kde jinde si zkusit poprvé zahrát, než právě v Las Vegas?

Čtení na podobné témaKasina v Las Vegas: Jak se hraje ve městě hazardu?Přečíst

I když se město v posledních letech snaží nalákat rodiny s dětmi a zbavit se svých nechvalných nálepek, pravdou je, že téměř 90 % návštěvníků zde uspokojuje své hráčské choutky a hazard městu vynáší ročně dvě miliardy dolarů. V kasinu jste zde téměř kdykoli, když otevřete nějaké dveře. Bylo by však nesprávné domnívat se, že kasina a herny jsou tím jediným, co město nabízí.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Město snů

Las Vegas představuje dokonalý únik od reality. V tomto výstředním městě můžete cestovat časem i prostorem, aniž byste nachodili více než pár kilometrů po hlavní tepně města, legendární třídě Strip. V žádném jiném městě na světě neuvidíte najednou starověký Řím, romantickou Paříž s Eiffelovou věží, mrakodrapy New Yorku, Tutanchamonovu hrobku, středověkou Anglii či tropický ráj.

Vše je zde dovedeno do detailů, nic se nedělá polovičatě a iluze je vskutku dokonalá. Ohromná umělá sopka chrlící lávu? Pirátský ostrov pokladů? V Las Vegas se nezřídka přistihnete, že celí zkoprnělí stojíte a zíráte s otevřenou pusou. Budete si tu připadat tak trochu jako kosmonaut, který právě přistál na jiné planetě. Jeden americký plátek se vyjádřil, že „Las Vegas je posledním mýtickým městem, jaké západní civilizace stvořila“.

Město luxusu

Las Vegas má jednu velkou výhodu – jeho atmosféry si dosyta užijete, i když nemáte zrovna bezednou peněženku. Je to město, ve kterém se dá zábava pořídit jak za rozumné ceny, tak i za horentní sumy. I běžný turista bez zlaté kreditky si zde zpravidla může vyhodit z kopýtka a nechat se trochu rozmazlovat. Kdo na to má, může si však užívat nebývalého luxusu.

Některé z místních hotelů jsou považovány za ty nejpřepychovější na světě, nechybí tu samozřejmě vynikající restaurace s šéfkuchaři slavných jmen ani nákupní centra s butiky luxusních světových značek, ve kterých můžete nakupovat dlouhé hodiny, samozřejmě často také nonstop.

Město zábavy

Lidé do výstředního Las Vegas obvykle přijíždějí z jednoho prostého důvodu: chtějí se odreagovat a bavit. Uniknout realitě všedních dní. O zábavu je tu postaráno více než bravurně a pravděpodobně zjistíte, že během doby, kterou ve Vegas strávíte, nestihnete navštívit všechny akce, které se zde zrovna konají.

Vystupují zde ty největší hvězdy světového showbusinessu, se kterými se pak navíc můžete setkat na party v místních podnicích. Noční kluby jsou tu na každém kroku a konají se tu nezapomenutelné show. K těm nejvelkolepějším patří třeba pravidelná představení Cirque du Soleil – moderního cirkusu s příběhem, kde je vše vybroušeno k naprosté dokonalosti.

Ve Vegas najdete mimo jiné i zábavní parky a adrenalinové atrakce. Kasino Stratosphere například provozuje ohromnou horskou dráhu Big Shot nebo atrakci s názvem SkyJump, na níž se volným pádem zřítíte z takřka tří set metrové výšky.

Ať už na vás Las Vegas zapůsobí jakkoli a ať si v něm vyberete jakoukoli formu trávení volného času, věřte, že se vám vryje pod kůži. Je to totiž město, které nenechá nikoho klidným, které si s žádným jiným místem na naší planetě zaručeně nespletete a hlavně: Je to město, na které se nezapomíná…

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/las-vegas/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024