Miami: úchvatné pláže, karibská atmosféra a ráj pro děti

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18134x

Floridské město Miami je nejen místem s pohádkovými plážemi, ale také oblastí, ve které je co poznávat.

Vyberte si z našich zájezdů do MiamiZobrazit zájezdy

Přemýšlíte, kam se letos vydat k moři? Co se třeba vypravit na Floridu? Floridské město Miami je nejen místem s pohádkovými plážemi, ale také oblastí, ve které je co poznávat. Nemusíte se tedy děsit toho, že celý pobyt strávíte koupáním a opalováním. Historických míst, architektonických skvostů, přírodních parků a možností aktivit a zábavy je tu víc než dost.

Miami je bezesporu metropolí americké Floridy, oslnivý tropický ráj, ve kterém palmy rostou snad všude, a kde se díky teplému Golfskému proudu vždy můžeme těšit na teplé počasí. Zimní teploty zpravidla neklesají pod 19 °C, což z Miami činí vhodnou dovolenkovou destinaci po celý rok.

Nadto bylo Miami před pár lety vyhlášeno prestižním magazínem Forbes za nejčistší město Ameriky a jeho mrakodrapové panorama je po New Yorku a Chicagu třetím nejpůsobivějším v USA. Miami bylo původně malou zemědělskou osadou ve floridské divočině a teprve na sklonku 19. století se zavedením železnice se začalo rozvíjet.

Už ve 20. letech sem zamířili spekulanti s pozemky a v této době bylo také postaveno mnoho úchvatných pastelově zbarvených budov ve stylu art-deco, které si dodnes můžete prohlédnout v památkově chráněné oblasti Art Deco Historic District. Jeho součástí je i slavná Ocean Drive vyhlášená ulice s nezaměnitelným přímořským kouzlem a nočními světly neonů.

Pláže jako z katalogu a slavná Miami Beach

Město samotné je tvořeno několika vzájemně odlišnými čtvrtěmi, které společně tvoří dvě ústřední oblasti města: pevninské Miami a obrovskou písčitou pláž nazývanou Miami Beach.

Oblast Miami Beach přitahuje bezesporu největší množství návštěvníků, je totiž už pěknou řádku let jedním z nejvyhledávanějších letovisek USA, tzv. americkou riviérou. Na délce dvanácti mil najdete především nekonečné písčité pláže a dále samozřejmě hotely, restaurace, kluby a výškové budovy.

Tou nejznámější a nejoblíbenější pláží Miami Beach je pak South Beach zabírající nejjižnější tři míle města. Až do 20. let se přitom jednalo o zamořenou houštinu plnou komárů. Dnes její pláže působí jako z katalogů cestovních kanceláří – ocitáte se v naprosté idyle plné spokojených polonahých opálených těl s různobarevnými koktejly v ruce.

V latinskoamerickém rytmu v Malé Havaně

Až vás slunění přestane bavit, vydejte se do jedné z nejzajímavějších částí města, Malé Havany, tzv. Little Havana. Složení obyvatelstva je v Miami velmi zajímavé, a právě ono dodává Miami jeho hloubku a šarm. Běloši sice tvoří asi 72 % místní populace, ale jen asi deset procent z nich jsou „nehispánci“.

Asi 60 % obyvatel Miami používá jako svoji první řeč španělštinu a řada z nich mluví anglicky jen málo, případně vůbec. Drtivou většinu všech obyvatel pak tvoří Kubánci, kteří sem přijížděli v několika vlnách po roce 1959, kdy se na Kubě dostal k moci Fidel Castro. Výběr jejich lokality je přitom více než logický, vždyť nejjižnější bod USA, floridský Key West, dělí od kubánské Havany pouze 130 km vodní plochy.

Kubánci jsou v Miami všudypřítomní, ale tu pravou kubánskou atmosféru poznáte právě v oblasti Malé Havany, ve které se v šedesátých letech usadili vůbec první kubánští přistěhovalci. Zde se rázem ocitnete ve zcela jiném světě, který funguje v latinskoamerických rytmech, zvláště pak během četných celoročních barevných festivalů, z nichž nejvelkolepější je Miamský karneval, největší latinskoamerický svátek v USA.

Ale i mimo něj se v Little Havaně budete moci těšit z exotické atmosféry. Podél hlavní tepny této čtvrti, ulice Calle Ocho, najdete autentické stánky s exotickým ovocem, kavárny se silnou kubánskou kávou nebo si budete moci zakoupit ručně ubalený doutník. Navštívit můžete mimo jiné třeba i muzeum kubánské kultury, Juan J. Peruyero Museum.

Čtení na podobné téma5 tipů, rad a zajímavostí z Miami: překvapí, pobaví, zmate, ale i potěší každého cestovatelePřečíst

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Kouzlo luxusních  a uměleckých čtvrtí

Při vaší návštěvě nezapomeňte ani na část s názvem Coral Gables, luxusní čtvrť s rozlehlými trávníky a majestátními elegantními budovami, mezi které patří třeba Biltmore Hotel, v němž v době prohibice sídlívalo ilegální alkoholové doupě slavného Al Capona.

Skutečným pokladem této čtvrti je však tzv. Benátské jezero, Venetian Pool – velmi romantické jezírko na místě bývalého kamenolomu obrostlé palmami a zkrášlené vodopády, jeskyněmi a malebnými útesy. Koupání ve zdejší křišťálově průzračné vodě patří k silným zážitkům.

Chcete-li z Miami okusit ještě více, nabízí se část s názvem Kokosový háj, Coconut Grove, která je čtvrtí umělců, bohémů a intelektuálů plná galerií, butiků a pouličních kavárniček. Mimo to zde také najdete oblíbené nákupní a zábavní centrum CocoWalk.

Plavání s delfíny, aligátoři a tygři

Máte-li rádi zvířata nebo v případě, že s sebou máte děti, určitě vás ohromí návštěva jedinečného miamského mořského akvária. Miami Seaquarium nabízí možnost zaplavat si s delfíny, zhlédnout show s kosatkami nebo lvouny a dokonale vám přiblíží podmořský život v Atlantiku a Karibiku.

V Miami je také půvabná zoologická zahrada, Miami Metrozoo, k jejímž hlavním atrakcím patří bílí bengálští tygři nebo roztomilé koaly. Pokud i tak nebudete mít zvířátek dost, vězte, že pouhou hodinu jízdy východně od Miami se rozkládá národní park Everglades, jenž je známý výskytem velkého množství aligátorů, které tu můžete pozorovat z paluby lodě nebo se s nimi seznámit blíže na místních aligátořích farmách.

Pokud jezdíte k moři především kvůli šnorchlování a potápění, vězte, že dno miamského zálivu je pokryté pohádkovými korálovými útesy. Preferujete outdoorové aktivity? V Miami vlny oceánů sjíždějí surfaři, po upravených stezkách kolem pláží se prohánějí cyklisti, běžci a lidé na in-linech a skateboardech.

Nebo se jen tak zajděte pokochat obrovskými výletními loděmi do miamského přístavu, který je největším přístavem pro zábavní plavby na světě. Vydat se odtud můžete třeba na Bahamské ostrovy, Jamajku, do Mexika a ještě dál… Anebo se jen tak dívejte a zdržte se ještě chvíli v Miami, k poznání se tu toho totiž nabízí víc než dost.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 3 zájezdů

USA (Miami)

Magické Miami na dosah

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Miami

Zájezdy do Miami

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/miami/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024