Universal Studios na Floridě: magický svět Harryho Pottera, horské dráhy a skvělé filmové efekty

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18758x

Park je rozdělen do tří částí: Universal Studios Florida, Universalʼs Island of Adventure a CityWalk.

29 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Město Orlando na Floridě je městem „splněných přání“. Nachází se zde několik tematických parků: slavný Disney World, SeaWorld, několik zábavných aquaparků a v neposlední řadě známý Universal Studios. Návštěva parku přináší ty nejkrásnější zážitky plné efektů, masek, adrenalinových horských drah a přenesení se z reality do fiktivního světa. Budete si přát, aby tento den plný zábavy nikdy neskončil.

Universal Studios

Pro natáčecí studio bylo dobrým nápadem přesunout se z drahé Kalifornie do levnějšího státu, na Floridu. I když nápad a jeho zrealizování neměl takové předpoklady, jak se očekávalo, bylo jen otázkou času, kdy televizní a filmová produkce postaví své „studio“ na Floridě.

Universal Studios je jedním z největších filmových studií v USA. Universal byl založen v roce 1912 a měl skvělý předpoklad stát se jedním z nejlepších studií. V roce 1990 vytvořili tvůrci zábavní park orientovaný na tématiku slavných filmů. A tak se během návštěvy ocitnete v dokonale autentickém filmovém světě s těmi nejlepšími efekty a iluzemi.

Park je rozdělen do tří částí: Universal Studios Florida, Universalʼs Island of Adventure a CityWalk, která není sice zábavním parkem s atrakcemi, ale jedinou ulicí v Orlandu, na které můžete až do ranních hodin nakupovat v suvenýrech a obchodech, zúčastnit se jedné z mnoha představení či si zajít na něco dobrého do restaurace. Pro tisíce návštěvníků je největším lákadlem „Kouzelnický svět Harryho Pottera“.

TOP atrakce, které si nesmíte nechat ujít

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

1. Park Universal Studios Florida

Pro všechny nadšence a fanoušky horských drah je dobrou zprávou, že se v parku nachází známý „Hollywoodʼs Rip Ride Rocket“, šílená horská dráha, na které „jedete“ ze začátku po zádech a potom už čeká turisty jen strmý „sešup“ dolů. Během jízdy si můžete zapnout hudbu a poslouchat třeba klasiku.

Nevím, zdali je vůbec čas vnímat hudbu. Vnímáte jen to, zdali jste hlavou dolů či nahoru. Pro vstup na horskou dráhu je vyžadována minimální výška a své věci musíte během jízdy uložit v trezorech. Jeden z nejznámějších filmů plných mumií, starověkého Egypta, pokladu faraónů a velkolepém dobrodružství je film Mumie z roku 1999.

Atrakce, která se jmenuje „Revenge of the Mummy“ přenese návštěvníky do prostředí plné strašidelných mumií, virtuálních efektů, explodujících ohnivých koulí a na závěr nečekané ohromující strmé jízdy. Všichni obdivovatelé režiséra Stevena Spielberga mohou zažít jízdu na kolech dějem filmu a domovskou planetou sladkého mimozemšťana na atrakci, která se jmenuje podle slavného filmu „E. T. Mimozemšťan“.

Simpsonovi nabízí jednu z nejlepších jízd v parku a doprovázet vás na ní budou postavy Homer, Marge, Bart, Líza a Maggie. V parku se nachází atrakce známých filmů jako Transformers, Terminátor nebo Shreka. Nejslavnější částí je „Kouzelnický svět Harryho Pottera“, který se nachází v obou částech parku.

V parku Universal Studios čeká turisty Příčná ulice plná obchodů s kouzelnickým zbožím, interaktivní jízda v Gringottově bance a nádraží Kingʼs Cross Station.

2. Universalʼs Islands of Adventure

„Ostrovy dobrodružství“, jak už název napovídá, otevírá další možnosti jak nejlépe využít všeho, co oba dva parky nabízejí. I v tomto parku se nachází svět Harryho Pottera s nástupištěm 9 a ¾, tentokrát čeká návštěvníky atmosféra Prasinek, anglické kouzelnické vesnice a mohutným hradem Bradavice v pozadí.

V Medovém ráji můžete doplnit zásobu čokoládových žabek, koupit si Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak a vyzkoušet nefalšovaný Máslový ležák. Virtuální jízdou Bradavicemi proletíte školou, hřištěm, na kterém se hraje famfrpál, a k tomu musíte stihnout utéct před drakem. Ve světě Harryho Pottera se nachází horské dráhy, na jedné budete nohama ve vzduchu, což ještě umocňuje pocit nebezpečí.

V „Jurském parku“ se musíte mít na pozoru před dinosaury a vyzkoušet jízdu na vodě, která je doplněna hladovým Tyranosaurem Rexem, speciálními efekty, pyrotechnikou a na závěr vás čeká nečekaný pád do hlubin. Doporučujeme mít s sebou pláštěnku.

Jakmile se vám podaří utéct před dinosaury, vyzkoušejte další adrenalinovou atrakci, která se jmenuje „Doktor Doomʼs Fearfall“. Ta vás vystřelí do výšin a nechá vás spadnout zase dolů. Na „Ostrově dobrodružství“ se nachází několik dalších atrakcí, které lákají turisty zažít něco jedinečného.

3. Praktické informace a rady na závěr

Pokud do parku jedete autem, počítejte s parkovným, které se pohybuje okolo 20 dolarů. Většina aut přijíždí na otevírací dobu, doporučujeme přijet již před otevírací dobou, vyhnete se tak kolonám aut. Zapamatujte si, na kterém místě parkujete, každé podlaží má svého hrdinu a barvu (například fialovou barvu má Spiderman).

Večer, až budete po celém dni unaveni, se vyvarujete běháním po parkovišti a hledáním auta. Pouze se vstupenkou „PARK TO PARK“, která opravňuje návštěvu obou tematických parků, můžete využít jízdu kouzelným Bradavickým spěšným vlakem. Vlak vás převeze z jednoho parku do druhého, aniž byste museli jít pěšky.

Otevírací doba je různá podle období, ve kterém se rozhodnete Universal Studios navštívit. Doporučujeme pohodlnou obuv, láhev pitné vody, svačinu a chuť vyzkoušet vše, co se dá. Na závěr je dobrou zprávou pro všechny, kteří nechtějí čekat dlouhé fronty, možnost koupení tzv. „Universal Express“ vztahující se prakticky na každou vyhledávanou atrakci.

Za kartičku, která pomůže zkrátit čekací dobu v dlouhých frontách, zaplatíte na místě navíc podle toho, kolik atrakcí chcete „rychleji“ navštívit.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Zájezdy zábavní parky do USA (Florida)

Na vlně floridské zábavy

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Floridu na téma: Zábavní parky

Zájezdy na Floridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/universal-studios-na-floride/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024