TOP 5 střešních barů v Londýně: dotkněte se hvězd a zažijte atmosféru města po setmění!

Sabina Rodićová Sabina Rodićová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 6. 2019 • Přečteno 6438x

Vybrali jsme pět střešních barů v Londýně, kde si v klidu a pohodě vychutnáte svůj zasloužený drink po náročném dni plném poznávání.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Mít Londýn jako na dlani, na chvíli se oprostit od nekonečných davů turistů, objednat si svůj oblíbený drink, kochat se výhledem a pořádně vstřebat zážitky uplynulého dne. To vše lze zažít při návštěvě některého ze střešních barů v Londýně. Tady je seznam pěti nejvyhlášenějších míst, která by vám neměla uniknout.

1. OXO Tower Bar

Budova OXO baruBudova OXO baru

Zajeli jste si do Londýna se svou drahou polovičkou a chtěli byste ji překvapit jedinečným zážitkem? Proč ji nevzít do jednoho z nejvyhledávanějších barů v Londýně s romantickým výhledem na řeku Temži a City of London?

Již přes dvacet let se OXO Tower řadí mezi nejoblíbenější restaurace v Londýně. Vzhledem k popularitě restaurace a baru však určitě doporučujeme udělat si nejdříve rezervaci, ať už telefonicky, či přes email.

Adresa: 8th floor, Oxo Tower Wharf, Bargehouse Street, South Bank, London SE1 9PH

2. The Trafalgar St. James

Výhled na Trafalgarské náměstí z baru The Trafalgar St. JamesVýhled na Trafalgarské náměstí z baru The Trafalgar St. James

Mezi místa, která si v Londýně nenechá ujít žádný turista, patří jednoznačně také Trafalgarské náměstí. Nesrovnatelný pohled na něj se vám naskytne ze střešního baru The Trafalgar St. James, který je situován na střeše stejnojmenného hotelu.

Ačkoliv je bar přístupný nejen hotelovým hostům, ale i veřejnosti, doporučujeme opět učinit rezervaci dopředu s ohledem na omezenou otevírací dobu. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu baru až po setmění. Londýn rozzářený tisíci světýlky prostě stojí za to. Jako u většiny restaurací a barů v Londýně je i zde podmínkou společenský dresscode.

The Trafalgar St. James je jedním z celoročně otevřených střešních barů. Díky připraveným dekám a ohřívačům se tedy nemusíte bát tento bar navštívit i v chladnějších měsících. Jistě budete i příjemně překvapeni nápojovým lístkem, který skýtá kromě klasických koktejlů také originálně namixované drinky, rozsáhlou nabídku vín a piv.

Adresa: 2 Spring Gardens, London SW1A 2TS

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Skylight

SkylightSkylight

Takovým menším hřištěm pro dospělé je bar Skylight, který byl vybudován na místě bývalého parkoviště. Tento bar rozkládající se na třech patrech budovy je ideálním místem pro volné odpoledne s přáteli. Kromě rozsáhlé nabídky piva, vína a koktejlů si zde můžete také například zahrát petang či kroket (rezervace her je pro velký zájem nutností).

Jedinečný zážitek vás čeká při návštěvě tohoto střešního baru v zimních měsících. Od listopadu do ledna se totiž střecha promění v kluziště. Díky uvolněnější atmosféře, která zde panuje, a také díky většímu prostoru zde není nutná předešlá rezervace.

Adresa: Pennington St. Car Park Entrance, Wapping, London E1W 2SF

4. Radio Rooftop Bar

Radio Rooftop BarRadio Rooftop Bar

Neuvěřitelně kouzelný panoramatický výhled na Big Ben, London Eye, Tower Bridge, The Shard a mnohé další budovy se vám naskytne při návštěvě Radio Rooftop Baru, který se nachází na střeše hotelu ME London.

Popularita baru jej automaticky řadí k těm finančně náročnějším, avšak kvalita jídla, nápojů i služeb za tyto vyšší částky rozhodně stojí. Nechte se pohltit báječnou atmosférou a dopřejte si exkluzivní zážitek.

Adresa: 336-337 Strand, ME Hotel, London WC2R 1HA, England

5. Queen of Hoxton Bar

Queen of Hoxton BarQueen of Hoxton Bar

Daleko uvolněnější atmosféra pak panuje v baru Queen of Hoxton. Tady můžete zapomenout na formality, dresscode a pouze se uvolnit.

Oblíbenost si u návštěvníků bar získává neustálými novinkami, každá sezóna se totiž pyšní nejen zcela novým vzhledem střešního baru, ale také jídelníček a nápojový lístek projdou tematickou proměnou. V minulosti již například proběhlo tematické zaměření baru na Moulin Rouge či Valhalu.

Skvělou zprávou je i to, že není třeba žádná rezervace dopředu. Rozhodně však nezapomeňte zkontrolovat stránky baru pro případ konání akce, na kterou je nutné zakoupit vstupenku dopředu. A náš malý tip na závěr? Až na výjimku Classic coctails má tento bar každý den až do 19:00 hod. tzv. Happy Hour a všechny koktejly tak zakoupíte za 5 liber. Tak na zdraví!

Adresa:1-1-5 Curtain Road, Londo5 Curtain Road, London EC2A 3JX

Sabina Rodićová

Sabina RodićováExpert Radynacestu.cz

Nejradostnější chvílí v mém životě je cesta do neznámých zemí.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-5-stresnich-baru-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024