Za netradičními bary do Londýna: vychutnejte si drink jako v gangsterce, v iglú nebo v podzemí

Sabina Rodićová Sabina Rodićová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 6. 2018 • Přečteno 5779x

Vypravte se s námi do země tradičních i netradičních pubů, a to přímo do jejího srdce – Londýna, kde konkurence kvete spolu s nápady.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Chtěli byste si z Londýna přivézt originální zážitek? Rádi si sem tam dopřejete skleničku něčeho ostřejšího? Inspirujte se samotnými Londýňany a navštivte 5 netradičních barů, které nikdy nespí. Tady jsou jejich přesné adresy. Cheers!

1. The Alchemist: za mistry mixologie

Co by kamenem dohodil od Liverpool Street Station, najdete napůl restauraci, napůl bar příhodně pojmenovaný The Alchemist. 

Po objednání drinku z široké nabídky koktejlů určitě neopouštějte okolí baru. Čeká vás totiž neobyčejná podívaná. Barmani v The Alchemist se sami považují za mistry molekulární mixologie a za pomoci suchého ledu, ohně a šejkovacích láhví vám připraví nezapomenutelný zážitek.

Občas sice musíte počkat, až váš drink přestane chrlit bubliny nebo až se ustálí jeho barva, ale konečný výsledek stojí rozhodně za to!

Náš tip:

Určitě doporučujeme návštěvu večer, přítmí v baru nádherně podtrhne mystickou atmosféru, která vás jednoduše pohltí.

Adr.: 6 Bevis Marks, London EC3A 7BA

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

2. B.Y.O.C. Camden: v gangsterském stylu 

Finančně náročnější, avšak o to originálnější je B.Y.O.C. Camden (Bring Your Own Cocktail – Přines si svůj vlastní koktejl). Po vstupu do černých dveří tohoto baru máte rázem dojem, že jste se přenesli do kasina v roce 1920.

A jak to tedy funguje? Vzhledem k oblíbenosti baru se nedoporučuje tzv. jen walk-in (přijít bez předchozí rezervace), především v pátky a soboty by se vám to nemuselo vyplatit.

Na návštěvu baru si vymezte 2 hodiny, v případě, že byste zde chtěli strávit více času, počítejte s příplatkem.

A jak vám již samotný název napověděl, je třeba si také přinést svůj oblíbený alkohol. Je už jen na vás, zda dáváte přednost vodce, rumu, whiskey, tequile či ginu.

Od této chvíle se už jen bavíte, po celý čas strávený v baru máte k ruce vlastního barmana, který vás provede jedinečným zážitkem míchání různých koktejlů. Nechte mu volnou ruku a on vás jistě příjemně překvapí.

Na tohle pozor: 

Kvůli udržení image tohoto clubu je nutné dodržet jistý dresscode. Nezapomeňte si tedy přibalit vhodný oděv, abyste sem zapadli, nejlépe v gangsterském stylu z dob prohibice. V teniskách a jeanech vás sem totiž nepustí ani přes zaplacení poplatku 30 liber na osobu.

Adr.: 11-13 Camden High St, Kings Cross, London NW1 7JE

3. Ice bar: ledový zážitek uprostřed léta? Jistě!

Ledové sochy, bar z ledu, míchané nápoje a skvělá muzika? Přesně tenhle mix zážitků vás čeká při návštěvě Ice baru v Londýně.

Připravte se na 40 minut zábavy v -5 °C! I tady ale nezapomeňte na rezervaci, kterou je možné udělat jak telefonicky, tak online.

Nemusíte se bát, že byste si z Londýna odvezli omrzliny, před chladem vás ochrání termoplášť s kapucí a teplé rukavice, které dostane každý návštěvník.

Náš tip: 

Pokud se budete chtít po tomto zážitku trošku zahřát, doporučujeme pokračovat v zábavě v teplejší části baru nebo si užít gastronomický zážitek při návštěvě útulné restaurace, která je součástí Ice baru.

Adr.: 31-33 Heddon Street, London, W1B 4BN

4. Cahoots: bar na téma Londýnské metro 

Retro bar Cahoots se nachází ve čtvrti Soho. Zvenku obyčejný bar, který vás ale jako mávnutím kouzelného proutku při vstupu přenese do poválečné doby.

Cahoots je jedním z mnoha tematických barů v Londýně. Vstup do baru navozuje pocit, že sestupujete do starého metra.

Z interiéru baru na vás dýchne minulost, stěny zdobí všem turistům známý nápis Mind the gap, staré mapy metra, v prostoru naleznete jako rekvizity retro kožené kufry, spoustu starobylých lamp, vázané knihy a mnohé další.

Největším lákadlem pro návštěvníky je však přímo v prostoru baru umístěný vintage vlakový vůz. Nic se nevyrovná atmosféře, kterou zažijete při poslechu jazzu či blues, zatímco ochutnáváte jeden z osvědčených koktejlů tohoto baru.

Náš tip: 

Nechte si drink netradičně naservírovat v placatce, ve vintage láhvi či plechovém hrnku.

Adr.: 13 Kingly Court, Carnaby, London W1B 5PW

5. The Mayor of Scaredy Cat Town: pro hráče

The Mayor of Scaredy CatThe Mayor of Scaredy Cat

Máte rádi hry a tajuplno? Co takhle se vydat najít skrytý bar, kdy je pro vstup nutné znát tajné heslo? Pokud se vám podobná myšlenka líbí, vydejte se do The Breakfast Club na ulici Artillery Lane.

Obsluze oznámíte, že jste se přišli setkat se starostou: „I have come to see The Mayor“ a za chvíli už vás odvádí jiný člen týmu skrze dveře od ledničky (ano, čtete správně) do tajného baru.

Ačkoliv se tamnější koktejly asi svou originalitou ani různorodostí nevyrovnají koktejlům ve výše zmíněných barech, tak ručíme za to, že vzrušení, které zažijete při „objevení“ tajného baru a nechápávé pohledy ostatních návštěvníků The Breakfast Clubu, za návštěvu jistě stojí.

Adr.: 310c Earl's Court Road London SW5 9BA

Sabina Rodićová

Sabina RodićováExpert Radynacestu.cz

Nejradostnější chvílí v mém životě je cesta do neznámých zemí.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/za-netradicnimi-bary-do-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024