Trafalgarské náměstí: pravé centrum Londýna

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 26357x

Nejznámější náměstí, kde naleznete fontány a velké sochy lvů, kteří náměstí hlídají.

Vyberte si z našich 58 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Dříve bylo náměstí sídlem královských stájí (Royal Mews)? Ty byly později přesunuty k Buckinghamskému paláci.

Jestli si říkáte, kde se v Londýně konají všechny velké demonstrace, silvestrovské oslavy a kde stojí vánoční stromeček, jste na správné adrese. Je to právě Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square).

Na severním konci Trafalgarského náměstí je pěší zóna, která vede k Národní galerii. Na jihozápadní části prostranství se tyčí vítězný oblouk Admiralty Arch, kolem něhož můžete dojít po ulici Mall až k Buckinghamskému paláci.

Dominantu náměstí tvoří žulový, 56 metrů vysoký Nelsonův sloup, ze kterého se socha admirála ohlíží jihozápadně směrem ke své flotile na moři. Tento pilíř byl postaven mezi lety 1840 až 1843 na památku admirála Nelsona, který padl roku 1805 v bitvě u Trafalgaru.

V této poslední bitvě plachetnic porazilo britské námořnictvo spojenou španělsko-francouzskou flotilu vedenou Napoleonem. Na náměstí nalezneme ale i další sochy významných person britské historie, např. Jiřího IV. a Jindřicha Havelocka.

Nezaměnitelnou atmosféru koloniální velmoci toto velkolepé náměstí vyzařuje zejména díky budovám South Africa House a Canada House. Okouzlí vás nepochybně také fontány se lvy (ti měli původně sloužit k zastrašení „lůzy“) a kouzelný výhled na Big Ben. Možná také z těchto důvodů bývá Trafalgarské náměstí mnohými považováno za pravé centrum Londýna.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 58 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/trafalgar-square/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AngliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024