Trafalgarské náměstí: pravé centrum Londýna

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 29845x

Nejznámější náměstí, kde naleznete fontány a velké sochy lvů, kteří náměstí hlídají.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Dříve bylo náměstí sídlem královských stájí (Royal Mews)? Ty byly později přesunuty k Buckinghamskému paláci.

Jestli si říkáte, kde se v Londýně konají všechny velké demonstrace, silvestrovské oslavy a kde stojí vánoční stromeček, jste na správné adrese. Je to právě Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square).

Na severním konci Trafalgarského náměstí je pěší zóna, která vede k Národní galerii. Na jihozápadní části prostranství se tyčí vítězný oblouk Admiralty Arch, kolem něhož můžete dojít po ulici Mall až k Buckinghamskému paláci.

Nelsonův sloup: dominanta náměstí

Trafalgarské náměstíTrafalgarské náměstí

Dominantu náměstí tvoří žulový, 56 metrů vysoký Nelsonův sloup, ze kterého se socha admirála ohlíží jihozápadně směrem ke své flotile na moři. Tento pilíř byl postaven mezi lety 1840 až 1843 na památku admirála Nelsona, který padl roku 1805 v bitvě u Trafalgaru.

V této poslední bitvě plachetnic porazilo britské námořnictvo spojenou španělsko-francouzskou flotilu vedenou Napoleonem. Na náměstí nalezneme ale i další sochy významných person britské historie, např. Jiřího IV. a Jindřicha Havelocka.

Pravé centrum Londýna 

Večer je náměstí pěkně osvícenéVečer je náměstí pěkně osvícené

Nezaměnitelnou atmosféru koloniální velmoci toto velkolepé náměstí vyzařuje zejména díky budovám South Africa House a Canada House. Okouzlí vás nepochybně také fontány se lvy (ti měli původně sloužit k zastrašení „lůzy“) a kouzelný výhled na Big Ben.

Možná také z těchto důvodů bývá Trafalgarské náměstí mnohými považováno za pravé centrum Londýna.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/trafalgar-square/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024