TOP 6 přírodních krás Albánie: jezero, které konkuruje fjordům, hory, které strčí do kapsy alpské vrcholky...

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 8. 2018 • Přečteno 44098x

Hory, řeky, údolí i jezera. Je to váš šálek dovolené? Pak se vydejte do Albánie! Tady je šestice důvodů, které vás přesvědčí.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do AlbánieZobrazit zájezdy

Albánie je v prvé řadě zemí nedotčené přírody a přírodních krás, které tento dlouho zapomenutý kout Evropy v sobě ukrývá. Jejím největším lákadlem je divoká, leč překrásná příroda v čele s úchvatnými horami, řekami a panoramaty. Podívejte se s námi na výčet těch NEJ přírodních krás, které stojí za to navštívit.

1. Národní park Theth a hory, které vás učarují

Národní park ThethNárodní park Theth

Jestliže míříte do Albánie za poznáním přírodních krás, pak zcela jistě nesmíte vynechat návštěvu národního parku Theth, který se nachází v údolí horského masivu s poetickým názvem  Prokleté hory.

Nemusíte se však bát, i přes lehce tajemný název se jedná o mírumilovnou oblast, kde ve stejnojmenné tradiční vesnici naleznete nádherné původní kamenné domky s dřevěnými střechami, které působí dojmem, jako by se tu zastavil čas.

Národní park naleznete na severu Albánie takřka u hranic s Černou horou. Těšit se můžete na divoká zvířata, barevné orchideje, burácející vodopády, soutěsky a smaragdově modré řeky.

2. Nejkrásnější albánský kaňon Osumi

Kaňon OsumiKaňon Osumi

Albánie se pyšní množstvím nádherných kaňonů, přičemž jeden z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších naleznete na horním toku řeky Osum, odkud se vám naskytnou nádherné výhledy na množství strmých skal a dalších přírodních krás, jako jsou vodopády či prameny řek.

Pravděpodobně nejkrásnější výhled na tuto jedinečnou hříčku přírody se vám naskytne z pohledu vodáků. Jenom pozor, ideální dobou pro sjíždění řeky jsou jarní měsíce, kdy se díky tání ledů kaňon zaplní vodou. V letních měsících bývá řeka mnohdy nesjízdná, neboť koryto řeky téměř vysychá.

Čtení: Zájezdy do Albánie – srovnání a doporučení

3. Plavba po jezeře Komani

Plavba po jezeře KomaniPlavba po jezeře Komani

Pokud byste v Albánii neměli něco vynechat, pak je to plavba po jezeře Komani, která je považována za jednu z nejkrásnějších vodních tras na světě a bývá často přirovnávána k plavbě norskými fjordy.

V rámci několikahodinové plavby se tak ocitnete uprostřed strmých skal a budete si moci zblízka prohlédnout horské vesničky a zasněžené vrcholky hor.

4. Pohoří a park Tomorri

Pohoří a park TomorriPohoří a park Tomorri

Pravděpodobně nejkrásnějším a nejznámějším albánským pohořím je pohoří Tomorri, které je součástí stejnojmenného národního parku, zaujímajícího území o rozloze 3 000 hektarů.

Věhlasné pohoří naleznete uprostřed Albánie nedaleko malebného městečka Berat. Pohoří je ceněné především pro nádherné scenérie, netradiční tvary skal a divokou zvěř, jinak jsou hory opuštěné a prakticky neprozkoumané.

5. Údolí řeky Valbonë

Údolí řeky ValbonëÚdolí řeky Valbonë

Pokud patříte mezi milovníky rybaření, odvážné kajakáře či turisty toužící po adrenalinu, pak vám doporučujeme navštívit vysoké štíty Albánských Alp, které se nachází v údolí řeky Valbonë, jež patří z hlediska přírody i lidové architektury k těm nejkrásnějším v celé Albánii.

Mezi nejoblíbenější trasy patří přechod horského masivu přes sedlo až do vesnice Theth, která vede horskými soutěskami a zabere přibližně dva dny chůze.

6. Největší jezero Balkánu

Skadarské jezeroSkadarské jezero

Na závěr jsme si nechali pomyslnou třešničku na dortu, kterou je úchvatný národní park Skadarské jezero, jež se rozprostírá na hranicích Albánie a Černé hory. Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, pak neváhejte vyrazit právě sem.

Skadarské jezero má až 40 ostrovů, na jejichž březích naleznete četné kulturní a historické památky, které na vás dýchnou atmosféru dávné historie.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Albánie

Divoká karta Balkánu

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Albánie

Zájezdy do Albánie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-6-prirodnich-kras-albanie/Doporučujeme z Albánie

Nejnovější z AlbánieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024