Jezero Komani: klenot Albánie, na který jsou místní právem hrdí

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 7. 2018 • Přečteno 12075x

Vodní nádrž Komani, známější spíše jako jezero (albánsky Liqeni i Komanit), vznikla na počátku sedmdesátých let.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AlbánieZobrazit zájezdy

Cestování po Albánii má své nezaměnitelné kouzlo. Pokud ji navštívíte, neměli byste vynechat plavbu po umělém jezeře Komani, která je považována za jednu z nejkrásnějších vodních tras na světě, a bývá často přirovnávána k plavbě norskými fjordy či trajektem do chilského Puerto Natales.

Klenot Albánie

Jezero má mnoho zátokJezero má mnoho zátok

Vodní nádrž Komani, známější spíše jako jezero (albánsky Liqeni i Komanit), vznikla na počátku sedmdesátých let přehrazením divoké řeky Drin, která si v minulosti razila cestu skrz skály pod vrcholky vysokých hor.

Vzniklo tak úzké jezero s mnoha zátočinami, sevřené po obou stranách strmými útesy, které dosahují výšky až několika seti metrů a často působí dojmem, že cesta dál už po jezeru nevede.

Plavba po jezeru

Několikahodinová plavba pravidelnou lodní linkou po jezeře Komani nabízí nádherné výhledy do okolních zátočin, do neobjevených vesniček a na přilehlé horské štíty.

Na chvíli se tak ocitnete uprostřed skal a budete si moci prohlížet temně modrou, nefritovou barvu vody a zasněžené vrcholky hor.

Čtení: Zájezdy do Albánie – srovnání a doporučení

Lodní linky

Plavby pořádá několik lodních společnostíPlavby pořádá několik lodních společností

V současné době provozují pravidelné lodní linky tři různé společnosti, přičemž nastoupit a vystoupit s autem můžete pouze v prvním a posledním přístavu (Koman, Fierzë), ostatní přístavy jsou určené pouze pro pěší.

Vzhledem k tomu, že je komanská přehrada jednou z turisticky nejatraktivnějších lokalit v Albánii, doporučujeme si místo na lodi zarezervovat s předstihem, a to především v případě, pokud se chcete svézt i s autem.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Albánie

Divoká karta Balkánu

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Albánie

Zájezdy do Albánie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jezero-komani/Doporučujeme z Albánie

Nejnovější z AlbánieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024