Umělecká scéna Paříže zažívá léčbu elektrošokem! Otevírá první centrum digitálního umění

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 4. 2018 • Přečteno 2884x

Atelier des Lumières má velké cíle. Každoročně hodlá otevírat novou výstavu, která nabídne pohled na díla slavných umělců z digitální perspektivy. Vřele doporučujeme!

18 zájezdů na téma: Umění – PařížZobrazit zájezdy

Víte, že…

Pojmem imerze se označuje „ponoření se do něčeho, pocit vtažení do určité situace, ponoření se do ní“. Imerzivní forma výstavy tak návštěvníkům nabízí unikátní zážitek z poznávání výtvarného umění. Poprvé se mohou do světa obrazů ponořit a ocitnout se v alternativní realitě.

Chystáte-li se zrovna někam na výlet, z výstavního hlediska vám rozhodně doporučujeme Paříž a unikátní výstavu obrazů v Atelier des Lumières, kompletně přebudované továrně z 19. století. Zatímco doposud jste si mohli obrazy prohlížet jen za bezpečnostním sklem, nyní se mezi panoramaticky projektovanými uměleckými díly budete moci i procházet.

Až poprvé navštívíte Atelier des Lumières, budete překvapeni i ohromeni. První imerzivní výstava je tak krásná, že od její návštěvy nebudete toužit po ničem jiném, než abyste se tu mohli vrátit. A znovu se například podívat na velkolepé obrazy Klimta nebo Schieleho.

Na výstavě budete mít intenzivní pocit, že se právě nacházíte přímo v uměleckém díle. O tuto dokonalou iluzi se v bývalé slévárně s vysokými šedými zdmi postará 140 videoprojektorů i dokonalé prostorové ozvučení. Samotná projekce obsáhne plochu od podlahy po strop o rozloze 3 300 m2 a s výškou stěn 10 m.

Unikátní technologie uvede do pohybu nejslavnější díla a návštěvníka v mžiku vtáhne přímo do dění na obraze. Napoprvé si organizátoři pro tyto účely vybrali cestu přímo do srdce vídeňské secese.

Na chvíli tak sami pocítíte sílu absolutního milostného spojení muže a ženy z Klimtova Polibku, svého nekonvenčního ducha uspokojíte detailním pohledem na díla Friedensreicha Hundertwassera… Procházejte se mezi obrazy a obdivujte um těch nejslavnějších umělců z nové perspektivy.

Kde a kdy?

Atelier des Lumières (na východě Paříže mezi Bastille a Nation): 38/40 rue Saint Maur

Výstava začíná již 13. dubna, otevřeno bude každý den od 10 do 18 hodin. V pátek a v sobotu bude otevírací doba navíc prodloužena až do 22. hodiny.

Za kolik?

Plné vstupné stojí 14,5 eur (cca 369 korun). Zlevněné vstupné pořídíte za 13,5 eur (343 korun).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za Uměním do Francie (Paříž)

Francie (Paříž)

Vyberte si jeden z našich 18 zájezdů do Paříže na téma: Umění

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/umelecka-scena-parize-zaziva-lecbu-elektrosokem-otevira-prvni-centrum-digitalniho-umeni/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024