Umíte pořádně zakřičet a zanadávat si? Ověřte si to v Amsterdamu na nejvyšší houpačce v Evropě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11047x

Poznejte Amsterdam z trochu jiné perspektivy: Nejvyšší houpačka v Evropě, nazvaná OverTheEdge (česky Přes okraj), vám nabídne fantastický výhled na celé město...

Vyberte si z našich 8 zájezdů do AmsterdamuZobrazit zájezdy

Děláte si těžkou hlavu z toho, že občas použijete peprnější výraz nebo si pěkně od plic zakřičíte? Pak určitě nevíte, že podle vědců právě sprostá slova pomáhají účinně uvolňovat napětí a stres! A navíc 100 metrů nad Amsterdamem vám může být úplně jedno, co na váš hlasitý projev řekne okolí. Na nejvyšší houpačce v Evropě je totiž křik povolen. 

Houpačka nazvaná OverTheEdge (česky Přes okraj) je jen dalším lákadlem, jež z rukávu vysypala první veřejně přístupná vyhlídková plošina nazvaná A'DAM Lookout. Tato vnitřní a venkovní plošina, která je navíc dvoupodlažní, se veřejnosti poprvé otevřela v sobotu 14. května 2016.

Téměř 100 metrů nad zemí se dnes mohou návštěvníci kochat 360º panoramatickým výhledem na celý Amsterdam.

Vyhlídka má víc než atraktivní umístění. Nachází se v posledních dvou patrech 21podlažní věže na břehu řeky Ij, přímo naproti hlavnímu nádraží. Odsud budete mít historické centrum Amsterdamu jako na dlani. Spatříte ale i rušný přístav na západě města, největší nizozemské jezero Ijsselmeer na východě a unikátní nizozemskou krajinu protkanou farmami a vesnicemi na severu.

Na bezpečně zajištěné houpačce se můžete pohybovat dopředu a dozadu přes okraj věže a pod nohama tak mít celý Amsterdam. Zatímco se budete houpat a v žilách vám bude kolovat adrenalin, užijete si senzační výhled.   

Abyste se sem dostali, musíte si koupit běžný lístek pro vstup na vyhlídkovou plošinu a k němu dokoupit samostatný lístek na houpačku. Běžný návštěvník hradí vstupné na plošinu ve výši 12,50 eur (cca 338 korun; r. 2016) a na houpačku dalších 5 eur (cca 135 korun; r. 2016).  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)

Amsterdam vás dostane

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Amsterdamu

Zájezdy do Amsterdamu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/umite-poradne-zakricet-a-zanadavat-si-overte-si-to-v-amsterdamu-na-nejvyssi-houpacce-v-evrope/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024