Vánoce v Dubaji: netradičně tradiční svátky v zemi, kde si vyrábí sníh a saně mají z čokolády

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 12. 2019 • Přečteno 7219x

Multikulturní Dubaj nabízí každému to jeho. Oslavit Vánoce tady můžete u nazdobených stromků, saní z čokolády nebo se svařákem v ruce.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do Spojených arabských emirátůZobrazit zájezdy

Co vyjet na vánoční svátky za teplem? Třeba na místo, kde byste ani nečekali, že se vůbec Vánoce slaví... Například do Spojených arabských emirátů! I přesto, že je federace muslimským státem, není pravda, že tu na svátky nespatříte vánoční stromek, který by neladil s krásnou sváteční výzdobou... 

Na každé hotelové recepci najdeme už od začátku prosince obrovský strom s baňkami, andílky a dárečky, přesně tak, jak jsme zvyklí. Většina hotelů také pořádá štědrovečerní večeře, těžko na nich hledat kapra a bramborový salát, ale i snaha se přece počítá.

Díky desetimilionové populaci, která čítá až sto různých národností z celého světa, se tu mísí různá náboženství. Výjimkou není ani křesťanství, buddhismus, hinduismus, pravoslavní apod. Dubaj i ostatní emiráty jsou multikulturními státy.

Celoročně tak září z oken světýlka, nejen na Vánoce, ale také na Nový rok, svátek světel, pravoslavné Vánoce, buddhistický nový rok, čínský nový rok atd. Proč bychom je měli sundávat, když jsou vlastně potřeba každý měsíc.

Vánoční nákupy si můžete užít na trhu v Madinat Jumeirah

Výzdoba trhů Madinat JumeirahVýzdoba trhů Madinat Jumeirah

Známý dřevěný trh Madinat Jumeirah, nazývaný také „dubajské Benátky“, se přemění na krásný sváteční trh, který bude probíhat od pátku 13. prosince do soboty 28. prosince.

Během dvou týdnů tu najdeme živou kapelu, každodenní návštěvu Santa Clause, zdobení perníkového domku, zdobení sušenek a spoustu slavnostních jídel a nápojů. Pro milovníky se podává i svařené víno!

Habtoor Palace Hotel

Habtoor Palace zahájil svou sváteční sezónu dětským pěveckým sborem z Emirates International School Jumeirah, při kterém byl rozsvícen obrovský vánoční strom.

Při čekání na Santa Clause se můžete v místní zimní říši svézt mini vláčkem, zahrát si bláznivý golf, sednout na kolotoč, a dokonce rozproudit koulovou sněhovou válku. Tím však zábava nekončí, kreativní děti se mohou zúčastnit kurzu na výrobu perníčků.

Navštivte zimní říši divů na lodi Queen Elizabeth 2

Loď Queen Elizabeth 2Loď Queen Elizabeth 2

Dubajská ikonická zaoceánská loď Queen Elizabeth 2 přináší na letošní Vánoce velký zimní víkendový „Wonderland Weekend“, který zahrnuje představení Petera Pana, Tinkerbell, kapitána Hooka, rozsvícení vánočního stromu a spoustu vánočních řemeslných trhů. 

Zahájení se konalo ve čtvrtek 12. prosince a v pátek při západu slunce bude sbor zpívat klasické vánoční koledy.

Dubai Opera

Dubajská operaDubajská opera

Kdo by rád zažil a poslechl si klasické vánoční koledy, vydá se do dubajské opery, kde vás jimi provede v radostné vánoční náladě londýnský koncertní orchestr Show Band, Capital Voices a sólisté West End. Zazní poklady jako například Frosty the Snowman, Silent Night a Let it Snow. 

Dubajská opera také poprvé pořádá desetidenní vánoční trh, kde si mohou děti dopřát oblíbená jídla, jako jsou koláče a horká čokoláda s marshmallows, zatímco maminky a tatínkové se pokochají ozdobami, svíčkami a dalšími, ručně dělanými výrobky.

Součástí je zvláštní místo, kde děti napíší svá přání Ježíškovi a díky pěveckému sboru si mohou vyslechnout jeden z vánočních příběhů.

H Dubai

Už jste někdy někde viděli jednu z nejslavnějších ulic plnou mrakodrapů v perníkové podobě s čokoládovou polevou? Že ne? Pak zajděte do H hotelu v Dubaji, kde vytvořili slavnou dubajskou ulici Sheikh Zayed Road pomocí perníku a belgické čokolády.

Dokončení tohoto kuchařského díla trvalo 900 hodin a pracovalo na něm 20 různých kuchařů pod vedením šéfkuchaře Hamzeha Saffafe.

Plánování a příprava začala už v září. Ulice se rozkládá na neuvěřitelných osmi metrech a nabízí dvoumetrovou budovu H Dubai, Světové obchodní centrum, stanici metra a další budovy.

Pokud se vám takový nápad líbí a milujete perníkové výrobky, zajděte do galerie hotelu, kde jsou také 60kilogramové sobí sáňky vyrobené z belgické čokolády. 

Jděte na Popelčin ples

Hotel Fairmont The PalmHotel Fairmont The Palm

Hotel Fairmont The Palm navštíví krásná Popelka, proto neváhejte a vydejte se na slavnostní brunch, kde je možné se setkat se všemi postavami z této slavné pohádky, od okouzlujícího prince až po kruté nevlastní sestry. 

Ski Dubai

Pokud sníte opravdu o bílých Vánocích i v poušti, vydejte se do Ski Dubai, kde na vás čeká magická zimní zábava.
Do Štědrého dnu tu jsou nachystané různé ledové aktivity pro celou rodinu. Nejprve začneme rozsvícením obrovského vánočního stromu, poté vše převezme Santa Claus za doprovodu svátečních písní.

Ty nejmenší vyslechne samotný Santa a s těmi většími si aspoň udělá selfie. Pokud by vám začala býv v -3 stupních Celsia zima, zahřát se můžete šálkem horké čokolády ve snowparku, a než odejdete domů, nezapomeňte zavěsit své vánoční přání na strom. Jednomu ze šťastlivců pak bude dárek osobně doručen na Štědrý den.

Warner Bros

Svět Warner Bros letos oslaví své první VánoceSvět Warner Bros letos oslaví své první Vánoce

No a pro ty, kteří nemohou vydržet bez zábavních parků ani o Vánocích, máme dobrou zprávu. Svět Warner Bros v Abu Dhabi oslaví letos své první Vánoce.

Protože jsou Vánoce pro většinu tím nejkrásnějším obdobím roku, Warner Bros se řádně přeměnil do zimní sváteční zábavy, při které vás doprovodí všechny milované postavičky Looney Tunes, včetně králíka Bugs Bunnyho a Daffy Duck.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 25 zájezdů

Spojené arabské emiráty

Objevte město „superlativů“

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Spojených arabských emirátů

Zájezdy do Spojených arabských emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vanoce-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024