Svět je v šoku! Ve Francii stávkují už i zaměstnanci veřejných záchodků na Montmartru...

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7475x

Francouzi patří k národům, pro které jsou stávky a demonstrace jen dalším národním sportem. Tentokrát stávkuji na protest proti nedostatku veřejných záchodků na Montmartru!

Vyberte si z našich 29 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Průměrný člověk navštíví toaletu 2500x během jediného roku a sezením na toaletě tak může strávit až 3 roky svého života?

I malé dítě ví, že Francouzi mají specifickou kuchyni, zálibu v uniformách a demonstracích a milují stávky a svůj jazyk. Patří k národům, pro které jsou stávky a demonstrace jen dalším národním sportem a prožívají je celým svým hrdým srdcem. Co se ale stane, když začne stávkovat personál veřejných záchodků na Montmartru? 

Francouzi stávkují i několikrát do měsíce, a to v jakémkoliv odvětví. Svými protestními akcemi chtějí zpravidla dosáhnout zvýšení mezd, zlepšení pracovních podmínek atd.

Čas od času ale vyvolají stávku jen tak z plezíru. Jak jinak si lze vysvětlit skutečnost, že na městských plážích v Paříži stávkují třeba i nudisté?

Stávka zaměstnanců na Montmartru k těm zbytečným ale nepochybně nepatří, a to i přesto, že zástupy stávkujících do ulic zrovna nepřitahuje.

Na Montmartru, jednom z turisticky nejnavštěvovanějších míst Paříže, totiž najdete pouze jedny veřejné záchodky. Není tedy divu, že sami Pařížané i turisté používají k vykonání tělesné potřeby malé keře a dokonce i nedaleké schody. V období extrémních veder a mimořádných návalů turistů během vrcholící sezóny tak Montmartre svým zápachem připomíná spíše nevábné latrýny...

„V prostředí, kde pracujeme, se pomalu nedá ani dýchat, natož pracovat,“ nechala se slyšet jedna ze zaměstnankyň veřejných záchodků v těsně blízkosti baziliky Sacré-Cœur na Montmartru. Důvod, proč šel personál do stávky, tak není třeba dále rozvádět. Podporu navíc našli také u rozhněvaných Pařížanů, kteří požadují po radnici 18. městského obvodu, aby přinejmenším zbudovala další veřejné záchodky, a tím situaci zmírnila.

Nechcete znečišťovat ulice? Smůla. Po dobu stávky na návštěvu veřejných záchodků zapomeňte, jsou zcela mimo provoz! Až čas ukáže, jestli Paříž vyhradí peníze na stavbu dalších. Zatím nezbývá, než chvíli posedět u něčeho dobrého v nedaleké kavárně a toaletu navštívit právě tam.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ve-francii-stavkuji-uz-i-zamestnanci-verejnych-zachodku-na-montmartru/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024