Vítejte v paláci! aneb Tři desítky madridských paláců (zdarma) otevírají dveře návštěvníkům

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 5. 2019 • Přečteno 2275x

Již pošesté v historii mají zájemci a návštěvníci Madridu možnost bezplatně zhlédnout unikátní prostory vybraných paláců různých epoch a stylů. Akce trvá až do ledna příštího roku.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do MadriduZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Neváhejte v Madridu občas napřímit hlavu do oblak. Jedině tak totiž na samotném vršku Palacio de Longoria (Calle Fernando VI 6) spatříte typické modernistické detaily, jako jsou ještěrky, tučňáci a další jedinečné výjevy ze světa přírody.

Zamysleli jste se někdy při procházce třímilionovou metropolí Španělska nad tím, co by se stalo, kdybyste zničehonic zaklepali na dveře některého z předních madridských paláců? Už vás někdy zvědavost přiměla dojít blíž k oknům a pokradmu nahlédnout dovnitř? Pak vás určitě bude zajímat jedinečná akce nazvaná ¡Bienvenidos a palacio! neboli ¡Vítejte v paláci!

Za posledních pět let se z tohoto projektu stala událost, na niž netrpělivě čekají jak sami obyvatelé Madridu, tak i návštěvníci z ciziny. Není se proto co divit, že i jeho zatím poslední ročník přináší řadu premiér v podobě deseti nově zpřístupněných paláců a navýšení kapacity až na 16 600 návštěvníků.    

Bohatý program zahrnuje především komentované prohlídky, koncerty, divadelní představení a přednášky, které návštěvníkům umožní blíže poznat věhlasné paláce a odhalit, co se ve skutečnosti skrývá za jejich jinak nepřístupnými zdmi. 

Zatímco komentovaných prohlídek se během stávajícího ročníku může zúčastnit 12 tisíc lidí, v rámci doprovodných aktivit se počítá s účastí zhruba 4 600 milovníků španělského umění, kultury a tradic. Na říjen a listopad je připravena série přednášek, které mimo jiné poslouží jako zajímavá sonda do každodenního života slavných obyvatel, již zpřístupněné paláce v minulosti obývali.

Při této příležitosti lze kupříkladu navštívit majestátní palác Buenavista (postavený v roce 1976), dnešní sídlo generálního ředitelství španělské armády, nebo třeba honosný Palacio de Longoria (navržený roku 1902), jedinou madridskou památku postavenou v okázalém Gaudího modernistickém slohu.

Jak, kdy a kde se registrovat?

Prohlídku s výkladem i účast na koncertě a přednášce je nutné si dopředu rezervovat vyplněním formuláře na webové stránce: https://www.bienvenidosapalacio2019.es/. Na některé akce bude registrace spuštěna až 3. září.

Vyplněním jednoho formuláře lze zaregistrovat dvě osoby, přičemž každý návštěvník se může zúčastnit max. tří různých akcí.

Nejpozději do tří dnů po registraci zájemce obdrží potvrzovací e-mail se všemi potřebnými údaji. V opačném případě může kontaktovat organizátory na e-mailu: reservas@inversa.org.es.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Španělsko (Madrid)

Do srdce Španělska

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Madridu

Zájezdy do Madridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vitejte-v-palaci-aneb-tri-desitky-madridskych-palacu-zdarma-oteviraji-dvere-navstevnikum/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024