Západní část Tenerife: dračí strom, městečko z lávového popela a obři

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 24423x

Dračí strom je opravdovým skvostem nejen městečka Icod de los Vinos, ale na celých Kanárských ostrovech.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Ostrov Tenerife doslova vybízí k poznávání. Vydejme se prozkoumat západní část půvabného ostrova! Nejdříve nás cesta zavede za dračím stromem, následně se podíváme do městečka Garachico z lávového popela a ve finále zalapáme po dechu u obřích skal. 

Dračí strom je raritou ostrova

Výlet do úrodného vinařského kraje stojí za to! Po příjezdu do Icod de los Vinos nepřehlédnete trojlodní kostel San Marcos z 16. století. Při vstupu do kostela září stříbrný hlavní oltář a při pohledu vzhůru vyniká nádherný kazetový strop. Povšimnout byste si měli také mramorové křitelnice ze 17. století. 

Spatřit obrovský blyštivý filigránový stříbrný kříž můžete v jedné z kaplí, kde se nachází Museo de Arte Sacro. Unikátní kříž měří 2,45 metrů a váží přes 48 kilogramů. Údajně nejrozměrnější kříž, jaký kdy byl vyroben, stojí za podívanou. 

Bez čeho ale nemůžete odjet z Icod de los Vinos, je pohled na Drago Milenario. Tzv. dračí strom je opravdovým skvostem nejen tohoto městečka, ale na celých Kanárských ostrovech. Nejlépe si dračinec prohlédnete z náměstí Plaza de la Iglesia. Poblíž stromu se nachází vyhlídka z terasky, která kromě možnosti fotografování nabídne i příjemný odpočinek. O stromu koluje domněnka, že je více jak tisíc let starý. Jeho skutečné stáří je však odhadováno na polovinu. 

Blízko dračince se dostanete do světa motýlů. V Mariposario del Drago vás seznámí s životem motýlů. Bohatá přehlídka tropických motýlů volně poletuje mezi hustou vegetací a ve vodních zahradách a stane se tak nezapomenutelným zážitkem.

Město z lávového popela

Za vzácným architektonickým klenotem se vypravte do městečka Garachico, které vzniklo v 16. století. Oplývá historickými budovami, malebnými dlážděnými uličkami, kostelíky a tradičními domy. Garachico bylo dříve významným přístavním městem Tenerife, později se stalo střediskem cukrovarského průmyslu.

Chod městečka narušil výbuch sopky Volcán Negro, jehož láva v roce 1706 zalila většinu přístavu a s ním také celé čtvrti. Pouze pár domů tuto katastrofu přežilo. Jeden z nich je Castillo de San Miquel. Právě tato bývalá pevnost nabízí úchvatný pohled na neobvyklé útvary vzniklé ztuhnutím lávy. Přímo v pevnosti si můžete zakoupit lidové výrobky. 

Náměstí Plaza de la Libertad okupuje sídlo gomerských hrabat – Palacio de Los Condes de la Gomera. Za ukázku současného umění se vydejte do Musea de Arte Contemporáneo, který sídlí v bývalém kláštěře ze 17. století Santo Domingo. Malé muzeum kultury Casa de la Cultura naleznete v části bývalého kláštera San Franisco Nuestra Seňora de los Angeles z 18. století.

Na náměstí se tyčí pomník zadumaného osvoboditele Jižní Ameriky Simóna Bolívara. Ani Garachico není ochuzené o domy s okouzlujícími dřevěnými balkony. Ty se nacházejí poblíž náměstí v malebných uličkách. 

Ryze přírodním úkazem je skála Roque de Garachico. Zejména v zimě je městečko bičováno vichřicemi od Atlantského oceánu a při klesající hladině je skála ještě rozsáhlejší. Pro zdejší obyvatele má také duchovní význam. Město totiž nemá vlastního patrona, a tak se objektem uctívání stala právě tato skála. 

Milovníci koupání sice v okolí žádnou pořádnou pláž neobjeví, zato se mohou smočit ve vybudovaných bazéncích ve skalách.

Plavba za gigantickými obry

Z Garachica se vyplatí zajet směrem na masiv Teno. Už z dálky z oceánu vyčnívají tzv. útesy obrů Acantilados de los Gigantes, z jejichž monstróznosti se vám bude tajit dech. Tmavá skaliska šplhají až do výšky 800 metrů nad hladinou moře a jejich délka dosahuje více jak 10 kilometrů. Nejlépe si je prohlédnete ze člunu, které vyplouvají z Puerta Deportiva a většinou pokračují dál až k soutěsce Barranco de Masca. 

Samotné městečko Los Gigantes působí díky hojnému turistickému ruchu přeplněným dojmem. Mezi hotely a apartmány se vinou úzké uličky. Toto místo je oblíbené jak pro plavbu, tak pro rybaření či potápění.

Los gigantes je pobřežním bulvárem spojeno s nedalekým letoviskem Puerto de Santiago. To se pyšní zejména sopečnými černými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří Playa de la Arena.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zapadni-cast-tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024