Zajímavosti na Tenerife: výšlap na sopku, pyramidy či hudební skříň si nesmíte nechat ujít

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25778x

Na ostrově Tenerife najdete mnoho zajímavých míst, které můžete navštívit. Níže vám dáme pár tipů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Na ostrově Tenerife najdete mnoho zajímavých míst, které můžete navštívit. Níže vám dáme pár tipů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Největší sbírka papoušků na světě

Velkým lákadlem ostrova je Loro parque, kde kromě show delfínů, kosatek, lachtanů a papoušků také nahlédnete do přirozeného prostředí tučňáků, nad hlavou vám proplují žraloci a ochuzeni nebudete ani o unikátní líheň papoušků.

Výšlap na sopku a pohled do kráteru

Mezi jedno z nejzajímavějších míst turistů patří také národní park Pico del Teide s nejvyšší horou Španělska. No, řekněte sami, kdy se vám podaří jen tak vyšplhat na samotnou sopku! Ze samotného vrcholu je vidět i na další ostrovy. Zážitkem je i nahlédnutí do kráteru ještě stále lehce doutnající sopky.

Západ slunce v Masce

Nejen romantici ocení malebný západ v oblíbené horské vesničce Masca. Kromě západu slunce se můžete kochat úžasnými horskými serpentinami a vlnami oceánu šplouchající na skály. Kdo by si pomyslel, že tato vesnička sloužila kdysi jako útočiště pirátů a vydat se tam bylo možné pouze na mule.

Pyramidy na Tenerife

Na východě ostrova ve městě Güímar narazíte na jedinečné stupňovité pyramidy. Nejedná se o útvary známé z Egypta. Tyto pyramidy jsou z neopracovaného kamene, jsou podstatně nižší a spíše se podobají pyramidám Mayů a Aztéků v Mexiku.

La Orotava – Balkóny

Nejzachovalejší historické město na Tenerife je La Orotava. Věhlasná je zejména nádherně dekorovanými balkóny z tmavého dřeva, což je typické pro architekturu Kanárských ostrovů. Uchvacující jsou také strmé úzké uličky dlážděné „kočičími hlavami“ a městské domy ze 17. a 18. století.

Drago Milenario

Legendární symbol ostrovů Drago Milenario (dračinec) leží ve středu vinařského kraje ve městečku Icod de los Vinos. Jedná se o největší exemplář na Kanárských ostrovech. O dračinci se vypráví, že je přes tisíc let starý.

Garachico

Kdysi významné přístavní město založené janovskými kupci v 16. století se nachází na severním pobřeží ostrova. Patří mezi skvosty mezi městy a pyšní se několika historickými budovami vytvařející architektonický jednotný celek. Nezapomenutelná podívaná je na Roque de Garachico, když obrovské vlny tříštící se o tuto skálu v samotném oceánu, zejména při klesající hladině vody, poodhalí jeho rozsáhlost.

Bojovníci v Candelarii a Černá madona

Poutní místo Candelaria je známé zejména díky patronce Kanárských ostrovů – Černé madoně. Ta se nachází na náměstí v basilice Basílica de Nuestra Seňora de Candelaria, kam se pravidelně poutníci dvakrát do roka vydávají. Podél náměstí se na pobřeží hrdě pyšní devět bronzových soch legendárních guančských vládců (menceyes).

Paisaje Lunar

Velmi zajímavým tipem na výlet je měsíční krajina Paisaje Lunar, podivuhodný skalní útvar tvořený erudovanými vápencovými útvary. Nedaleko se nachází nejvýše situovaná vesnička Kanárských ostrovů – Vilaflor (1 400 m. n. m.). Tato vesnice se proslavila místním krajkářstvím.

Nejstarší botanická zahrada na světě

Botanická zahrada, kterou založil Alonso de Nova Gimón na žádost španělského krále Karla III. v roce 1788 patří mezi nejstarší botanickou zahradu na světě. Procházka zahradou nabízí více než tisícovku rostlin z Kanárských ostrovů, ale také květenu z celé planety.

Hudební skříň

V Santa Cruz si můžete prohlédnout jedno z největších architektonických děl na ostrově Auditorio de Tenerife. Jedná se o postmoderní „hudební skříň“ architekta Santiaga Calatrava, ve které je stálý taneční a hudební program různých původů a stylů.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimavosti-na-tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024