Zajímavosti na Gran Canaria: na udici žraloka, do skleničky třešňový likér a Gaunčové jako živí

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21079x

Ochutnejte místní minerálku či třešňový likér, zařáděte si ve vlnách a chyťte si třeba samotného žraloka!

Vyberte si z našich 3 zájezdů na Kanárských ostrovůZobrazit zájezdy

Máte rádi cestování se zážitky? Na Gran Canarii na nudu zapomenete raz dva! Ochutnejte místní minerálku či třešňový likér, zařáděte si ve vlnách a chyťte si třeba samotného žraloka! Kam se vydat na výlet a co vše se dá na „miniaturním kontinentu“ zažít? Níže jsme připravili právě pro vás.

Místní bublinková minerálka

Na Gran Canarii mají vlastní minerálku! Ano, je tomu tak. V severním městě Firgas čerpají z pramene vzdáleného přibližně pět kilometrů. Tato minerálka je velmi oblíbená na všech Kanárských ostrovech, které trpí nedostatkem čerstvé vody.

Lodí za tučňáky 

Puerto de Morgán si oblíbí ti, kteří dávají přednost klidu a tichu. Malebné jachtařské městečko se starým rybářským přístavem je obklopeno pestrými apartmány obsypanými květinami. Nábřeží je plné barev, obchůdků a restaurací. Pro turisty jsou připraveny různé výlety.

Ti, kteří se chtějí vydat do podmořského světa v Atlanském oceánu, vyrazí malou žlutou ponorkou. Staré plachetnice vyrážejí několikrát denně k plážím v Puertu Ricu či Maspalomas. Vydat se můžete také na rybářskou expedici za tučňáky a plachetníky modrými. Pokud si chcete skutečně pochutnat, vyražte asi osm kilometrů na sever od přístavu do úrodného údolí s exotickými plodinami, jako je papája a avokádo, do městečka Mogán. Právě tam se nachází Acayma – jedna z nejlepších restaurací na ostrově

Čtení: Zájezdy na Kanárské ostrovy - srovnání a doporučení

Ulovit si žraloka? Žádný problém!

Jedno z nejvyhledávanějších a údajně nejslunnějších míst ve Španělsku je bývalý rybářský přístav Puerto Rico. Turisty láká nejen zlatavá pláž, písek byl navezen ze Sahary, ale také golfová hřiště či aquapark. Nadšenci vodních sportů si příjdou na své, vodní lyžování, jachting, potápění či windsurfing. Velmi populární je také sportovní rybolov. Chytit můžete plachetníka modrého, úhoře, rejnoka či samotného žraloka!

Místní specialita: Třešňový likér

Když se přiblížíte k bývalé pastýřské osadě z 16. století, ucítíte vůni mandloní, švestek, broskví a třešní. Právě jste dorazili do San Bartolomé de Tirajana, který leží v bujném zeleném údolí Tirajana. Tento kraj je proslulý výrobou vodek a likérů. Bez ochutnání místní speciality nesmíte odjet! Na třešňový likér „guindilla“ jsou místní obyvatelé patřičně hrdí. 

Kaktusy kam se podíváš

Na západě ostrova se v úrodném zeleném údolí obklopenými roklemi choulí městečko San Nicolás de Tolentino. Okolo spatříte rozmanité plantáže banánovníků, ale sklízí se tady také pomeranče, avokádo, papája či mango. Ujít byste si neměli nechat proslulou turistickou atrakci – Cactualdea.

Jedná se o park tvořený tisícovkou kaktusů dovezených z Madagaskaru, Mexika, Bolívie a Guatemaly. Kromě kaktusů se park pochlubí také palmami, dračinci a aloe. Nepřehlédnutelný je také amfiteátr, který se užívá pro soutěže v zápasech a také guančská jeskyně.

Dům orchidejí

Asi deset kilometrů severně od vyhlášeného letoviska Maspalomas narazíte v horském údolí na Palmitos Parque. Mezi bujnou tropickou vegetací žije kolem 1500 ptáků z Nové Guineje, kolibříků a tukanů s pestrými zobáky. Potěšením pro turisty občas bývá vystoupení s cvičenými papoušky, orly či sokoly

Pronikavá vůně orchidejí se jen tak zatajit nedá. A co teprve, když jich na jednom místě roste více jak tisíc. V Palmitos Parque je dalším magnetem pro turisty Casa de las Orquedeas, což v překladu znamá dům orchidejí. 

Park se také pyšní největším motýláriem v Evropě či chovem opice gibbona lary, která pochází z Malajského poloostrava a původně se zde rozmnožila v zajetí.

Skanzen i na Kanárech

Chtěli byste vidět, jak vypadala původní kanárská vesnice? Zajeďte šest kilometrů na sever od Palmitos Parque do skanzenu Mundo Aborigen. K mírnému svahu je jakoby přilepeno několik záhumenků. Uvidíte strhující podívanou na rokli Barranco de Fataga. Realitu místu pomáhají dotvářet výjevy Guančů v životní velikosti a také zvuky domácích zvířat.

Vydáte-li se po značené stezce, spatříte různé realistické výjevy, například řezníka vyvrhujícího kozu, operujícího lékaře či bojující zápasníky na malém stadiodu. Nechybí ani rolník osévající pole či kat rozbíjející odsouzenci hlavu kamenem. Nad vesnicí bdí stráž, která bedlivě sleduje okolí.

Na konci skalnatého údolí, zhruba po deseti kilometrech cesty na severovýchod, narazíte na malý tematický park Sioux City. Ten návštěvníky zasvětí do americké kultury a ti tak mohou spatřit scény z westernů.

Aqüimes a cvičení krokodýli

Na jednu z nejkrásnějších ukázek kanárské neorenesanční architektury, kostel San Sebestián, narazíte v historické části městečka Agüimes. Tato bazilika se vybudovala v letech 1796 až 1808 a skládá se ze tří lodí a valené klenby. Díky rozměrné kupoli dostává bazilika orientální nádech. Uvnitř jsou vystaveny sochy svatých, které jsou dílem kanárského sochaře Jujána Pérze

Po prohlídce historické části vyjdete do místní miniaturní ZOO nesoucí název Parque de los Crocodrilos. A jak už samotný název napovídá, o krokodýly nebude nouze. Těšit se můžete také na papoušky. O zábavu budete mít postaráno. Tato minizoologická zahrada má pro své návštěvníky připraveno vystoupení se cvičenými krokodýly a také papoušky.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů na Kanárských ostrovů

Zájezdy na Kanárských ostrovů

Nejbližší volný zájezd již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimavosti-na-gran-canaria/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024