Zlatá hora (Wat Saket): užijte si nádherné výhledy na Bangkok

Magda Puffová Magda Puffová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 8. 2017 • Přečteno 6169x

Na horní plošině si vychutnejte panoramaticky rozhled do všech světových stran.

Vyberte si z našich zájezdů do BangkokuZobrazit zájezdy

Chcete se podívat na Bangkok z ptačí perspektivy a nechce se Vám do žádné z panoramatických restaurací v tamních mrakodrapech? Vydejte se na Zlatou horu!

Bangkok je město postavené na rovině. Jediným vyvýšeným místem je Zlatá hora, uměle navršený osmdesátimetrový kopec. Na jeho místě původně stál chrám z období rozkvětu bývalého hlavního města Ayutthaya. Za krále Ramy III měl být chrám rozšířen, ale došlo k jeho zřícení. Rama IV trosky zpevnil a na jejich vrcholu v roce 1863 postavil malou stúpu, která ukrývá Buddhův zub. Během druhé světové války byla hora dále zpevněna betonovými zdmi.

Vzhůru do oblak

Schody nahoru a dolůSchody nahoru a dolů

Hora včetně stúpy na vrcholu měří 80 metrů. To je výška, která v dusném podnebí vyvolává obavy, není- li výstup nadlidským výkonem. Hned první ze zhruba 300 schodů vás přesvědčí o opaku. Zhruba do jedné třetiny hory stoupáte po nízkých schůdcích a po stranách vás obklopuje vzrostlá udržovaná zahrada, kterou osvěžuje tryskající vodní pára. Okamžitě jste na míle daleko od rušných bangkockých ulic a ptáte se, jestli takhle nějak vypadá ráj.

Cesta se dále vine ve spirále kolem bílého masivu. Sem tam je stoupání přerušeno plošinou s modlitebními zvony nebo nezbytnou zastávkou s výhledem se po vystupujícím horizontu. Čím více se blížíte vrcholu, tím hlasitěji slyšíte cinkání zvonečků, které po stovkách lemují vrcholovou stúpu.

Na horní plošině si už jen vychutnejte panoramatický výhled do všech světových stran. Nezapomeňte při tom, že se nacházíte na posvátném místě, kam Thajci nemíří kvůli pěknému výhledu, ale aby se pomodlili a přinesli dary.

Nohama zpět na zem

Večerní výhled na Zlatou horuVečerní výhled na Zlatou horu

Během sestupu vás určitě zaujme velice naturalistická připomínka morové epidemie, která v 19. století sužovala město. Přilehlý chrámový komplex Zlaté hory měl díky své poloze u hradeb města fungovat jako hlavní městské krematorium. Nápor během epidemie ale nezvládal, a tak bylo více než 60 000 obětí necháno napospas supům.

Tento tradiční způsob pohřbívání byl později zakázaný. Na úpatí hory tuto tragédii připomínají figuríny těl čekajících na supy a skřehotání supů, které se line z amplionu.

Magda Puffová

Magda PuffováExpert Radynacestu.cz

Na cestování mám ráda každou jeho fázi. Od cestovní nervozity, přes nové zážitky až po návratovou euforii.

Thajsko (Bangkok)

Thajský poklad Bangkok

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Bangkoku

Zájezdy do Bangkoku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zlata-hora-wat-saket/Doporučujeme z Thajska

Nejnovější z ThajskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024