Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

Autor: Daniela Lukovicsová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 3. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Daniela Lukovicsová
e-mail: lukovicsova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 707


Chystáte-li se do Říma, máme pro vás širokou paletu zájezdů, na kterých vás čekají jen ty nejkrásnější památky a nezapomenutelné zážitky v Římě samotném, ale i jeho nádherném okolí. 

Prodloužené víkendy do italské metropole patří k těm nejvyhledávanějším nejčastěji v jarních nebo podzimních měsících. Navštívíte atrakce, které najdete v každém průvodci, a díky našim průvodcům nevynecháme ani skrytá místa, romantická zákoutí nebo místní restaurace, jež v knižních průvodcích rozhodně nenajdete.

Do Říma letecky

To nejlepší z Říma + MOŘE (letecky z Prahy)

Na tento zájezd vyrážíme v létě. Jedinečný zážitkový eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z italské metropole a zrelaxujete na plážích v Ostii. Vychutnáte si atmosféru antického Říma, necháte se okouzlit nejen malířským uměním ve Vatikánských muzeích a zastavíte se u proslulé fontány di Trevi. Prožijte s námi prázdniny v Římě jako ve filmu a poznejte půvab Ostie!

Čtení na podobné témaZájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Říma + TIVOLI (letecky z Prahy)

Zažít Řím… a Tivoli. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, v muzeích Vatikánu odhalíte kumšt italských umělců a hodíte si minci do fontány di Trevi, abyste se do Říma vrátili. Projdete se po Andělském mostě i Španělských schodech. Vyrazíte do Tivoli a prozkoumáte s jejími zahradami. Dopřejte si krátkou dovolenou a dobijte energii v Itálii! Odlétáme z Prahy a Ostravy – Krakova.

Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy)

Antické památky v ruchu velkoměsta? Malebné italské kopečky s olivovníky? Vyhlášená italská gastronomie? Ano, ano, máme! Nejen tyto zážitky vám může nabídnout tento jedinečný zájezd do Říma a mystické Umbrie s fundovaným průvodcem, během kterého poznáte nejzajímavější památky a vyzkoušíte si tradiční italské zvyklosti. Vychutnejte si Řím jako pravý Ital a poznejte zelené srdce Itálie Umbrii!

To nejlepší z Říma + ANTICKÁ OSTIE (letecky z Prahy)

Zapomeňte na nudná historická fakta, připravte se na poutavé příběhy v jedinečné atmosféře věčného města… S naším průvodcem se vydáte po stopách římských fór, odhalíte kumšt italských umělců v muzeích Vatikánu, projdete se nejdražší ulicí světa Via Condotti, vychutnáte si italskou pohodu a objevíte staletí skryté poklady antické Ostie. Všechny cesty vedou do Říma a Řím musíte prožít!

To nejlepší z Říma + FLORENCIE (letecky z Ostravy – Krakova)

Nechte se uchvátit kouzlem dvou italských měst. Pojďte si s námi užít jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a renesanční perlu Toskánska Florencii. Prožijete nepopsatelné emoce při pohledu na antické památky Říma. Florencie vás naopak dostane svou romantickou atmosférou. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Říma a Florencie během jediného zájezdu! Odlétáme z Prahy a Ostravy – Krakova.

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Prahy)

Tisíc let pohřbené antické město, vrchol činné sopky a podmanivé kouzlo věčného města, ale to není vše! Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her a politického pletichaření v antickém Římě. Vašeho dobrodružného ducha uchvátí možnost si vychutnat vrchol nechvalně proslulé sopky Vesuv a zároveň vás uzemní mrazivá atmosféra Pompejí. Vypravte se s námi za jedinečnými zážitky do věčného města a krajiny vonící cypřiši. Zažijte Řím, Neapol, Pompeje a Vesuv v jednom zájezdu!

Velikonoční Řím + VATIKÁN + SKRYTÉ POKLADY ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Zkuste jednou prožít Velikonoce trochu netradičně – zaleťte si během svátků do Říma. Projdete si nejkrásnější místa tohoto města a necháte se vtáhnout do jeho atmosféry – zjistíte, proč se hází mince do slavné fontány di Trevi, a z majestátního Pantheonu mrknete na celé město z ptačí perspektivy.  Ve Vatikánu nakouknete na baziliku sv. Petra na stejnojmenném náměstí a přes Andělský most dojdete až k náměstí Navona, kde si budete moct koupit autentické suvenýry a užít si nezapomenutelnou atmosféru. Vlakem se vydáte do nedaleké Ostie – města, které bylo dlouhá léta skryto pod nánosy bahna a písku.

To nejlepší z Říma + VITERBO + STAROVĚKÉ VITORCHIANO (letecky z Prahy)

Pokud máte jen pár dní dovolené a rádi byste vyrazili za poznáním do některé z jižanských zemí, pak je tento zájezd správnou volbou. Vypravíte se do Vatikánu, kde objevíte mnoho dechberoucích míst – náměstí sv. Petra, Pantheon či místo milostných schůzek papežů – Andělský hrad. Nezapomenutelný zážitek vás čeká v městečku Viterbo, kde vás překvapí až neskutečně dochovaná architektura připomínající 12. století n. l. Neméně krásné je také Vitorchiano, jehož centrum je vytesáno do skály.

To nejlepší z Říma + NEAPOL+ MYSTICKÉ POMPEJE (letecky z Prahy)

Věčné město, jak je Římu přezdíváno, vám nabídne nespočet míst k návštěvě – příjemnou procházkou centrem se dostanete k těm nejznámějším památkám, jako je Koloseum, Fontana di Trevi či Kapitol, ze kterého si užijete výhled na celé město. Navštívíte město Neapol, kde vznikla úplně první pizza, jak ji známe dnes, a tu také ochutnáte. Váš výlet zakončíte v Pompejích – městě, kde se život zastavil při výbuchu sopky Vesuv před dvěma tisíci lety. Znovu objevíte jedinečné dochované památky, které zůstaly navěky pohřbeny pod vrstvou sopečného popela.

Řím pro rodiče a děti + KOUPÁNÍ V MOŘI (letecky z Prahy)

Řím pro malé i velké… Proč ne? Zapomeňte na dlouhé výklady či strohá historická fakta a připravte se na dobrodružství plné zábavy, úkolů i zážitků. Spolu s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem poznáte to nejlepší z Říma, proniknete do tajů gladiátorských her, ochutnáte skvělou italskou zmrzlinu i nejlepší pizzu a koupat se budete v moři. Dopřejte si radost z cestování s dětmi – prožijte Řím společně!

To nejlepší z Říma nejen pro 65+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Doria Pamphili. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

To nejlepší z Říma nejen pro 65+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a Neapolského zálivu v poklidném tempu. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do fontány di Trevi, spatříte majestátní Vesuv a z krásy Pompejí vás zamrazí. Vypravte se s námi do věčného města i do krajiny vonící cypřiši a poznejte Řím, Neapol a Pompeje!

To nejlepší z adventního Říma + VATIKÁNSKÁ MUZEA (letecky z Prahy)

Italský adventní čas – ochutnejte věčné město… Projdete se po náměstí Navona s vánočními trhy i vyzdobenými uličkami s vůní pečených kaštanů. Prožijete jedinečné chvíle u nasvíceného vánočního stromu před Koloseem i na náměstí sv. Petra ve svátečním Vatikánu. Vhodíte minci do fontány di Trevi a prohlédnete si úžasné památky. Dopřejte si kouzlo italských Vánoc o adventu v Římě!

Do Říma autobusem

To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem z Ostravy)

Podlehněte kouzlu dvou italských měst! Poznejte kolébku západoevropské civilizace – Řím. Florencie vás uchvátí svými uměleckými díly a nádhernou architekturou! Čekají vás nejen antické památky, největší skvosty Florencie a jedinečná atmosféra obou měst. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Florencie a Říma během jediného zájezdu!

Zobrazit všechny zájezdy do ŘímaDaniela Lukovicsová

Daniela LukovicsováSpecialista Radynacestu.cz

Cestování mění naši budoucnost. K lepšímu.Točité schodiště ve Vatikánských muzeích
Fontana di Trevi je nejkrásnější ze všech římských fontán
Ostie je plná archeologických vykopávek
Relax u moře po prozkoumání Říma
Skalní město Orvieto se nachází mimo ruch velkoměsta
Procházka po Římě je dech beroucí
Florencie je kolébkou renesance
Pompeje: město pohřbené do popela
Úžasný výhled z aktivní sopky Vesuv na okolí
Vatikán aneb stát ve státu
Viterbo
Neapolské uličky působí autenticky
Fontána di Trevi je nejznámější fontánou Říma, ne-li světa
Cestování se dá užít v každém věku
Neapolské sladkosti – výběr je těžký
Vánoce v Římě? Proč ne?
Vánoční atmosféra v Římě
Vánoční trhy na Piazza Navona
Ústa pravdy

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024