Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

Autor: Daniela Lukovicsová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 23. 9. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Daniela Lukovicsová
e-mail: lukovicsova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 707


Chystáte-li se do Říma, máme pro vás širokou paletu zájezdů od těch nejkratších čtyřdenních až po ten nejdelší, který vás během sedmi dní provede nejen Římem samotným, ale i blízkým a vzdáleným okolím. 

4 dny v Římě

To nejlepší z Říma

V kratším čase intenzivní zážitek a prožitek z nejnavštěvovanějších míst Říma. Gladiátorské Koloseum, seznámení s nejmenším státem na světě – Vatikánem, zmrzlina u Pantheonu, kávička po cestě k fontáně di Trevi... a tohle je jen začátek. Naši zkušení průvodci vám i v takto krátkém čase dokáží zprostředkovat zážitek na celý život.

Během vašeho dobrodružství vám stihnou ukázat například známá filmová místa, ochutnáte tradiční pizzu a těstoviny třeba se sklenkou Aperolu. Zájezd pro ty, kteří mají velkou chuť cestovat, ale trápí je nedostatek času. Jezdíme od března do listopadu a těšit se můžete na ty nejostřílenější průvodce. 

Řím pro rodiče a děti

Zájezd věnovaný rodičům, prarodičům a jejich dětem, které touží poznávat nová místa. Historie zábavnou formou v poutavém vyprávění průvodce a speciálně vytvořený deník věnovaný právě Římu bude bavit hlavně děti školního věku, ale i jejich dospělý doprovod. Bádání po pokladu, plnění úkolů u jednotlivých památek, zmrzlina a pravá italská pizza, to vše bude na programu dne. Vaše děti získají jedinečný zážitek i nové vědomosti a rodiče se rozhodně nudit nebudou. 

To nejlepší z Říma 55+

Pohodové tempo, dostatek času a průvodce, který moc dobře ví, kam a kdy zajít. Přizpůsobí program skupině a jejím potřebám. Můžete tak vidět Koloseum, Forum Romanum i Vatikán a mnohem více nebo jednoduše nasávat atmosféru v místních kavárnách a pomalým tempem bloudit ulicemi věčného města.

5 dní v Římě a okolí

Prodloužené víkendy do Říma patří k těm nejvyhledávanějším nejčastěji v jarních nebo podzimních měsících. Navštívíte atrakce, které najdete v každém průvodci a díky našim průvodcům nevynecháme ani skrytá místa, romantická zákoutí nebo místní restaurace, které v knižních průvodcích rozhodně nenajdete. Při pětidenních zájezdech jsme vyčlenili den, kterým vás vytrhneme z víru rušného Říma a vydáme se do okolí. 

To nejlepší z Říma + MOŘE

Zájezd se oproti ostatním následujícím zájezdům koná výhradně v létě a vám se tak naskýtá den, který můžete strávit na pobřeží a koupáním v Tyrhénském moři. Samotné ubytování se nachází v městečku Ostie v bezprostřední blízkosti pláže, odkud se místními vlaky budete v průběhu zájezdu dostávat do centra Říma.

Čtení na podobné témaZájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Říma + TIVOLI

Těšit se můžete na krátký výlet vlakem do přilehlého města se slavnou Villou d'Este. Terasová zahrada vznikla v roce 1549 na pokyn Ippolita d'Este, syna Lucrezie Borgie.

To nejlepší z Říma + ORVIETO

Výlet do nedaleké mystické Umbrie (bývalého papežského státu) je výbornou příležitostí, jak opustit ruch velkoměsta a navštívit kouzelné skalní město Orvieto. Uvidíte stavbu patřící mezi nejhezčí díla italské gotiky – orvietský dóm s ohromující čelní fasádou.

To nejlepší z Říma + ANTICKÁ OSTIE

Pro milovníky antických památek je Ostie velkým zážitkem. Významné přístavní město nabídne archeologický areál vykopávek s dobře zachovalými ulicemi i domy z období antiky podobné těm z Fora Romana. 

To nejlepší z Říma + FLORENCIE

Zájezd 2v1, tedy dvě velká významná italská města při jedné cestě. Italské železnice se pyšní rychlovlaky, které vás za hodinu a půl dostanou z Říma do Florencie. Spatříte tak kolébku renesance a hlavní město umění v Evropě. 

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV

Zájemci mohou využít fakultativního výletu, kterým vás brzy ráno objednaným autobusem vezmeme na divoký jih. Čekají vás výhledy na Neapolský záliv z dominantní sopky Vesuv, návštěva Pompejí a na samotný závěr dne krátká procházka Neapolí. 

7 dní V Římě, ale i v blízkém a vzdálenějším okolí

Řím, Neapol, Pompeje, Vesuv a okolí s ubytováním v Římě

Čeká vás zájezd, při kterém budete mít dostatek času na všechna TOP místa v Římě. Koloseum, Forum Romanum, Vatikán, Španělské schody, fontánu di Trevi a další historické pamětihodnosti nevynecháme. Během vašeho italského týdne nasajete zdejší atmosféru, budete se toulat romantickými uličkami Říma a zároveň ty nejzvědavější z vás čeká cesta vlakem do nedalekého městečka Tivoli, které se stalo oblíbeným útočištěm pro movité Římany.

Během zájezdu však stihnete vidět mnohem víc díky fakultativnímu výletu do Neapole a Pompejí, kdy vás na závěr čekají nádherné výhledy ze sopky Vesuv. Tento zájezd zpravidla pořádáme na jaře a na podzim, kdy je podnebí pro tento program nejideálnější.

Zobrazit všechny zájezdy do ŘímaDaniela Lukovicsová

Daniela LukovicsováSpecialista Radynacestu.cz

Cestování mění naši budoucnost. K lepšímu.Ostie je plná archeologických vykopávek
Skalní město Orvieto se nachází mimo ruch velkoměsta
Relax u moře po prozkoumání Říma
Procházka po Římě je dech beroucí
Cestování se dá užít v každém věku
Fontána di Trevi je nejznámější fontánou Říma, ne-li světa
Florencie je kolébkou renesance
Pompeje: město pohřbené do popela
Úžasný výhled z aktivní sopky Vesuv na okolí
Koloseum bylo místem gladiátorských her
Katalog 2023