Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

Autor: Daniela Lukovicsová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 23. 9. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Daniela Lukovicsová
e-mail: lukovicsova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 707


Chystáte-li se do Říma, máme pro vás širokou paletu zájezdů od těch nejkratších čtyřdenních až po ten nejdelší, který vás během sedmi dní provede nejen Římem samotným, ale i blízkým a vzdáleným okolím. 

5 dní v Římě a okolí

Prodloužené víkendy do Říma patří k těm nejvyhledávanějším nejčastěji v jarních nebo podzimních měsících. Navštívíte atrakce, které najdete v každém průvodci a díky našim průvodcům nevynecháme ani skrytá místa, romantická zákoutí nebo místní restaurace, které v knižních průvodcích rozhodně nenajdete. Při pětidenních zájezdech jsme vyčlenili den, kterým vás vytrhneme z víru rušného Říma a vydáme se do okolí.

To nejlepší z Říma + MOŘE

Zájezd se oproti ostatním následujícím zájezdům koná výhradně v létě a vám se tak naskýtá den, který můžete strávit na pobřeží a koupáním v Tyrhénském moři. Samotné ubytování se nachází v městečku Ostie v bezprostřední blízkosti pláže, odkud se místními vlaky budete v průběhu zájezdu dostávat do centra Říma.

Čtení na podobné témaZájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Říma + TIVOLI

Těšit se můžete na krátký výlet vlakem do přilehlého města se slavnou Villou d'Este. Terasová zahrada vznikla v roce 1549 na pokyn Ippolita d'Este, syna Lucrezie Borgie.

To nejlepší z Říma + ORVIETO

Výlet do nedaleké mystické Umbrie (bývalého papežského státu) je výbornou příležitostí, jak opustit ruch velkoměsta a navštívit kouzelné skalní město Orvieto. Uvidíte stavbu patřící mezi nejhezčí díla italské gotiky – orvietský dóm s ohromující čelní fasádou.

To nejlepší z Říma + ANTICKÁ OSTIE

Pro milovníky antických památek je Ostie velkým zážitkem. Významné přístavní město nabídne archeologický areál vykopávek s dobře zachovalými ulicemi i domy z období antiky podobné těm z Fora Romana. 

To nejlepší z Říma + FLORENCIE

Zájezd 2v1, tedy dvě velká významná italská města při jedné cestě. Italské železnice se pyšní rychlovlaky, které vás za hodinu a půl dostanou z Říma do Florencie. Spatříte tak kolébku renesance a hlavní město umění v Evropě. 

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV

Zájemci mohou využít fakultativního výletu, kterým vás brzy ráno objednaným autobusem vezmeme na divoký jih. Čekají vás výhledy na Neapolský záliv z dominantní sopky Vesuv, návštěva Pompejí a na samotný závěr dne krátká procházka Neapolí.

Velikonoční Řím + VATIKÁN + SKRYTÉ POKLADY ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Zkuste jednou prožít Velikonoce trochu netradičně – zaleťte si během svátků do Říma. Čeká nás pár dní nabitých skvělými zážitky. Projdeme společně nejkrásnější místa tohoto města a necháme se vtáhnout do jeho atmosféry – zjistíme, proč se hází mince do slavné Fontány di Trevi, a z majestátního Pantheonu mrkneme na celé město z ptačí perspektivy. Dopřejeme si výborné italské jídlo a chybět nebude ani vyhlášená káva. Ve Vatikánu nakoukneme na baziliku sv. Petra na stejnojmenném náměstí a přes Andělský most dojdeme až k náměstí Navona, kde si budeme moct koupit autentické suvenýry a užít si nezapomenutelnou atmosféru. Vlakem se vydáme do nedaleké Ostie – města, které bylo dlouhá léta skryto pod nánosy bahna a písku. Překrásné archeologické naleziště Antica Ostia ukrývá jedinečné antické poklady a láká především na příjemnou procházku ve stínu piniových stromů bez davů turistů. Zájezd je vhodný pro všechny milovníky historie a výborné gastronomie.

To nejlepší z Říma + VITERBO + STAROVĚKÉ VITORCHIANO (letecky z Prahy)

Pokud máte jen pár dní dovolené a rádi byste vyrazili za poznáním do některé z jižanských zemí, pak je tento zájezd správnou volbou. Jako správní Italové ochutnáme místní vyhlášené gelato a espresso, nahlédneme do úchvatného Říma, kde nemineme římská fóra, Koloseum a dozvíme se tajemství Fontány di Trevi. Vypravíme se i do Vatikánu, kde objevíme mnoho dechberoucích míst – náměstí sv. Petra, Pantheon či místo milostných schůzek papežů – Andělský hrad. Nezapomenutelný zážitek nás čeká v městečku Viterba, kde nás překvapí až neskutečně dochovaná architektura připomínající 12. století n. l. Neméně krásné je také Vitorchiano, jehož centrum je vytesáno do skály. Atmosféra tohoto místa nás doslova pohltí. Kromě historických památek a gastronomických zážitků budeme obdivovat i zdejší krajinu plnou olivových hájů a vinic.

To nejlepší z Říma + NEAPOL+ MYSTICKÉ POMPEJE (letecky z Prahy)

Jak už napovídá název, tento fantastický zájezd je zaměřen na poznání Říma, Neapole a Pompejí. Věčné město, jak je Římu přezdíváno, nám nabídne nespočet míst k návštěvě – příjemnou procházkou centrem se dostaneme k těm nejznámějším památkám, jako je Koloseum, Fontána di Trevi či Kapitol, ze kterého si užijeme výhled na celé město. Projdeme se také Vatikánem, kde se budeme moci mimo jiné podívat i na slavná Vatikánská muzea a Sixtinskou kapli. Navštívíme město Neapol, kde vznikla úplně první pizza, jak ji známe dnes, a tu také ochutnáme. Krom zdejší gastronomie nás zaujme také malebné centrum. Náš výlet zakončíme v Pompejích – městě, kde se život zastavil při výbuchu sopky Vesuv před dvěma tisíci lety. Znovu objevíme jedinečné dochované památky, které zůstaly navěky pohřbeny pod vrstvou sopečného popela, a prožijeme společně příběh, na který dnes vzpomínají obyvatelé celého světa.

Zobrazit všechny zájezdy do ŘímaDaniela Lukovicsová

Daniela LukovicsováSpecialista Radynacestu.cz

Cestování mění naši budoucnost. K lepšímu.Ostie je plná archeologických vykopávek
Skalní město Orvieto se nachází mimo ruch velkoměsta
Relax u moře po prozkoumání Říma
Procházka po Římě je dech beroucí
Cestování se dá užít v každém věku
Fontána di Trevi je nejznámější fontánou Říma, ne-li světa
Florencie je kolébkou renesance
Pompeje: město pohřbené do popela
Úžasný výhled z aktivní sopky Vesuv na okolí
Koloseum bylo místem gladiátorských her

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024